inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : عرق سیب توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۲:۴۳:۲۳]

پاسخ : تهیه کونیاک به چه طریق است؟؟؟ توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۲:۴۲:۴۴]

پاسخ : تهیه هیدرومتر و مترومتر توسط milad_sh
[امروز ساعت ۰۲:۳۷:۴۸]

پاسخ : عرق گیری از شراب سیب (ودکا سیب) توسط mrock13
[امروز ساعت ۰۲:۳۷:۲۵]

اشتراک تجربه ای جالب توسط HnD
[امروز ساعت ۰۲:۰۸:۴۹]

پاسخ : دستگاه تقطیر توسط Baraka
[دیروز ساعت ۲۲:۲۰:۱۲]

نویسنده تاپیک: خرید رازک داخل ایران  (دفعات بازدید: 4538 بار)

آفلاین dante_s13

• آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
  • تعداد پست کاربر: 22
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #15 در: ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵:۵۹ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
گفتۀ جناب datam درمورد مادۀ موثر رازک که درون گرد نارنجی رنگ رازک است نه در گلبرگهای آن کاملاً صحیح است. البته یادمان باشد همان رازک عطاریها هم چه سبز زنگ و چه قهوه ای رنگ قادر هستند مقداری تلخی در آبجو به وجود بیاورند ولی این تلخی ، تلخی مطلوب و ملایم ناشی از ایزو آلفا اسیدها نیست بلکه تلخی تند و تیز ناشی از اکسید شدن بتا اسیدهای رازک است.اگر به این نکته توجه کنید که مقدار اسیدهای آلفای باقی مانده در رازک عطاریها خیلی خیلی کمتر است از آنچه در عصاره رازک یا رازک پالت موجود است ، آنگاه متوجه می شوید که اصلاً خرید به صرفه ای نیست. شما با یک سرنگ عصارۀ 3 گرمی می توانید سه بچ 18 لیتری آبجوی معمولی(حدود 4 تا 5 درصد الکل) درست کنید که نه تنها تلخی متناسبی دارد بلکه مشکلات عطر و طعمی ناشی از رازک نامرغوب و اکسید شده را هم ندارد. درضمن اگر عصارۀ co2 را در پایان پخت اضافه کنید نقش رایحه بخش خواهد داشت چون این نوع عصاره علاوه بر اسیدهای تلخ کننده حاوی روغنهای معطر رازک هم هست.

با تشکر از توضیحاتتون استاد یه سوال داشتم که جاش اینجا نیست ولی چون بحث اینجا شکل گرفت اینجا میپرسم. با عرض پوزش! من از همین عصاره ۳ گرمی تهیه کردم ولی بعد از چک کردن با حسابگرهای رازکی بهم نشون دادند که برای یک بچ ۱۹ لیتری ۳۰ IBU تلخی بهم میده و این مقدار کم به نظر من اومد. به نظر شما اگر دو سوم سرنگ رو در ابتدای پخت و یک سوم رو در ۱۰ دقیقه ی پایانی اضافه کنم تلخی آبجو حدودا چقدر میشه؟! آبسنجی حدود ۱.۰۷۰. با تشکر و عذرخواهی دوباره.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ح ر

آفلاین Abjosaz

• هَدَل
  • مدیر کل
  • تعداد پست کاربر: 338
  • هَدَل هستم یک آبجوساز خانگی!
    • مشاهدۀ نمایه
    • آبجوسازی خانگی
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #16 در: ۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۲:۲۴ »
30 ibu کم نیست قربان بیشتر آبجوهای تجاری متداول زیر 20 ibu تلخی دارند البته آبسنجی نهایی پایینی هم دارند. ولی کلاً مراقب باشید چون ذائقۀ عمومی ایرانیان خیلی تلخ نیست من همیشه توصیه میکنم با حدود 10 ibu شروع کنید و اگر تلخی اش به نظرتان کم بود در بچ های بعد آنرا اضافه کنید. دوستانی در گذشته بودند که آبجوی با تلخی 40 ibu  درست کرده بودند و برایشان غیرقابل نوشیدن بود. شما با 60 دقیقه جوشاندن 2 گرم عصارۀ 54 درصد حدود 15 و با 1 گرم از آن در 10 دقیقه حدود 3 ibu تلخی اضافه خواهید کرد یعنی مجموعاً حدود 18 ibu. البته اگر می خواهید خاصیت رایحه بخشی داشته باشد نباید بیشتر از 5 دقیقه بجوشد. البته توجه داشته باشید که این ارقام بر اساس اعداد آبسنجی اولیه و حجمی که گفتید هستند. آنچه ما در پست قبلی اشاره کردیم که میشود با یکی از این سرنگها حتی سه بچ 18 لیتری آبجوی معمولی ساخت منظورمان آبسنجی اولیۀ حدود 1.050 و تلخی حدود ibu 10 بود. لطفاً این بحث را در این تاپیک ادامه ندهید.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: datam, dante_s13, ح ر

آفلاین dante_s13

• آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #17 در: ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۵:۳۹ »
با تشکر از توضیحات خوبتون. پس من تست میکنم ولی نتیجه و سوالاتم رو در تاپیک جدیدی مطرح خواهم کرد.

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 1002
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #18 در: ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۳:۰۰ »
با درود مجدد
دوستان فک میکنم نحوه خرید شما و زمان خرید شما از فروشگاه پلاک 13 و همچنین ادرس شما در زمان رسیدن سفارش بدستتان , دخیل باشه من تا بحال بارها از فروشگاه , بطور اینترنتی کامل خرید کردم و نهایتا در عرض سه روز بدستم رسید و از این بابت واقعا متعجبم !!
بهر حال مهم رسیدن کالا بدستمان هست که میرسه من شخصا از این فروشگاه خیلی راضی هستم چون خرید از سایت هایخارجی خیلی مشکل و دردسر سازه و این فروشگاه برای ما ابجوساز ها , اگه موهبتی الهی نباشه قطعا شانس بزرگیه
چو ایران نباشد تن من مباد..

آفلاین dante_s13

• آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #19 در: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۱:۲۲ »
دوستان من لازم دونستم یه اصلاحی رو اینجا انجام بدم. آخرین سفارش من از فروشگاه پلاک ۱۳ اینبار زیر یک هفته به دستم رسید (فکر میکنم ۵ روز)

آفلاین enjoy of beer

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 79
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #20 در: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۴:۴۵ »
ممنون بابت پيشنهاد هاي خوبتون،بنظر منم كاشت رازك گزينه خوبيه ولي بنظرتون ميشه تو اپارتمان كاشت؟
در ضمن تراس هم نداريم
جناب ایمان خان خیر نمیشود دوست عزیز  :( من که در حیاط و داخل خاک کاشته ام کلی مشکل دارم حال چه رسد به اینکه فضای مناسب هم نباشد. الان دو یال پیاپی است که به دلیل گرمای زیاد هوا و شدت تابش خورشید، محصولات من قبل از اینکه برسند، خشک میشوند. حتی تعبیع سایه بان نیز افاقه نکرد. در نظر دارم که تعدادی ریشه را در جایی بکارم که زیاد آفتابگیر نباشند.
البته قبلا تبلیغ فروش یک نژاد رازک را دیده ام که ظاهرا میتوان آنرا داخل خانه نیز کاشت و ظاهرا تا ارتفاع زیادی نیز رشد نمیکند. قیمت ریشه آن گرانتر است و البته از نوع محصول آن نیز بیخبرم. (متاسفانه هر چه سرچ کردم پیدایش نکردم. ویادم نیست در کدام سایت دیده بودم.  :-[

آفلاین ايمان

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 79
  • عاشق خوردن و ساختن ابجو
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #21 در: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸:۱۰ »
ممنون بابت پاسختون
ولي اگر ريشه مناسب گير اوردين من رو نيز باخبر كنيد.

آفلاین Doctor

• دکتر
  • آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
  • تعداد پست کاربر: 57
  • بنوش تا میتوانی زین می ناب
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #22 در: ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۲:۰۳ »
سلام دوستان

یک سایت برای تهیه رازک تازه با قیمت مناسب

بنوش تا توانی زین می ناب

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Mahmoud

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #23 در: ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۵:۵۹ »
با درود مجدد
جناب Doctor قربان بسیار عالی ,  امیدوارم که حداقل این فزوشگاه اینترنتی  , این رازک ها رو بطرقی اساسی بسته بندی کنه که خواصش و عطرش ازبین نره و مهم تر از همه , اکسید نشده باشه , منکه نقدا 2 بسته سفارش دادم ببینم چی میشه شایان ذکره  که این نوع رازک از دید من و خیلی از دوستان بدرد پخت نمیخوره و بیشتر برای رازک خشک زنی مورد استفاده قرار میگیره و اونهم منوط به اینه که عطر و طعمش رو از دست نداده باشه بهر جهت منکه سفارش دادم و باید منتظر موند تا یک هفته زمانی که خود سایت برای ارسال  ادعا کرده تموم شه و رازک ها بدستم برسه ببینم ایا بدرد رازک خشک زنی میخوره یا نه والا از روی عکسش که خیلی وسوسه انگیز بود تا ببینیم اصل جنس در چه درجه ای از کیفیت قرار میگیره ؟؟
بهر جهت سپاس از شما بخاطر معرفی این فروشگاه اینترنتی
پاینده باشید 

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Mahmoud

آفلاین Mahmoud

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 49
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #24 در: ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۲:۲۰ »
با درود مجدد
جناب Doctor قربان بسیار عالی ,  امیدوارم که حداقل این فزوشگاه اینترنتی  , این رازک ها رو بطرقی اساسی بسته بندی کنه که خواصش و عطرش ازبین نره و مهم تر از همه , اکسید نشده باشه , منکه نقدا 2 بسته سفارش دادم ببینم چی میشه شایان ذکره  که این نوع رازک از دید من و خیلی از دوستان بدرد پخت نمیخوره و بیشتر برای رازک خشک زنی مورد استفاده قرار میگیره و اونهم منوط به اینه که عطر و طعمش رو از دست نداده باشه بهر جهت منکه سفارش دادم و باید منتظر موند تا یک هفته زمانی که خود سایت برای ارسال  ادعا کرده تموم شه و رازک ها بدستم برسه ببینم ایا بدرد رازک خشک زنی میخوره یا نه والا از روی عکسش که خیلی وسوسه انگیز بود تا ببینیم اصل جنس در چه درجه ای از کیفیت قرار میگیره ؟؟
پاینده باشید
پس به نظر شما واسه پخت چکار کرد. رازک خشک‌زنی که تلخی نمیده به آبجو. نمیشه ترفندی زد و توی پختم استفادش کرد؟  :)

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: datam

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #25 در: ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸:۲۰ »
با درود مجدد
من هنوز استفاده نکردم  نوع خارجیش رو میشه برای پخت استفاده کرد ولی مثل پالت جواب نمیده این که دیگه ایرونی هست با اینحال اجازه بدین برسه ببینیم چجوریه حتما نتیجه رو اعلام میکنم شخصا که برای رازک خشک زنی هم بهش ؛ خوشبین نیستم ولی باید دید ..
موفق باشید

آفلاین bahmanyar

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 60
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #26 در: ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۹:۳۹ »
سلام /اقا این رازک رو من از همین سایت یکی دو هفته پیش خریدم واصلا هم ازش راضی نیستم بیشترش پرپر شدس وشاید چندتا گل هم توش باشد رنگ بیشترشونم قهوه ایه روشن ست و بو و عطر هم ندارد  .منکه واقعا پشیمون شدم وقتی هم تو پختم ریختم نه بویی ازش بلند شد و نه هیچی به هیچی ..حالا امیدوارم حداقل یذره تلخی بهم بده .عزت زیات
دل ما خانه مهر است و از زنگار کین پاک است
مکن نومیدمان از بارگاه خویش , دل نومید بی باک است ..

آفلاین Doctor

• دکتر
  • آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
  • تعداد پست کاربر: 57
  • بنوش تا میتوانی زین می ناب
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #27 در: ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۳:۴۱ »
با درود مجدد
پاینده باشید

دوست عزیز سلام

امیدوارم که راهنمایی من مفید باشه، البته من از یک فروشگاه در مشهد تونستم رازک تازه خشک شده به روش غیر هوایی پیدا کنم، بگذریم که قیمت خون پدرش رو از من گرفت. ولی با نمونه دم کرده اش تونستم به تلخی و عطر تقریبی برسم.
حالا باید ببینیم که تو حریره چه واکنش میده از نظر عطر و تلخی.

خبرهای بعدی رو در اولین فرصت اطلاع میدم.
بنوش تا توانی زین می ناب

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: arash332

آفلاین Bakhtiar

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 86
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #28 در: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۵:۰۱ »
درود بر دوستان میشه واسه خرید رازک پالت راهنماییم کنید

آفلاین hooman_ronin

• علاقمند آبجوسازی