inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : اشتراک تجربه ای جالب توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۳:۰۸:۵۳]

پاسخ : عرق سیب توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۲:۴۳:۲۳]

پاسخ : تهیه کونیاک به چه طریق است؟؟؟ توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۲:۴۲:۴۴]

پاسخ : تهیه هیدرومتر و مترومتر توسط milad_sh
[امروز ساعت ۰۲:۳۷:۴۸]

پاسخ : عرق گیری از شراب سیب (ودکا سیب) توسط mrock13
[امروز ساعت ۰۲:۳۷:۲۵]

اشتراک تجربه ای جالب توسط HnD
[امروز ساعت ۰۲:۰۸:۴۹]

نویسنده تاپیک: خرید رازک داخل ایران  (دفعات بازدید: 4540 بار)

آفلاین dante_s13

• آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
  • تعداد پست کاربر: 22
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« در: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۴:۱۸ »
سلام،
دوستان کسی اگر محلی یا کسی برای فروش رازک سراغ داره اینجا معرفی کنه یا اگر امکانش رو نداره پیغام خصوصی بدید لطفا.
مرسی  ;) ;)

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ايمان

آفلاین ايمان

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 79
  • عاشق خوردن و ساختن ابجو
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #1 در: ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴:۲۴ »
سلام
جنب مترو تجريش عطاري هاي زيادي هستند كه ميتونيد رازك بسته بندي شده رو از اونجا تهيه كني(خودم از اونجا خريدم ولي هنوز ابجوم رو تست نكردم)
و همچنين در فروشگاه پلاك١٣ ميتونيد عصاره رازك رو سفارش بدين.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: moslem, dante_s13

آفلاین dante_s13

• آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #2 در: ۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۳۶:۵۶ »
ایمان جان منظورت از بسته بندی چه نوعی هستش؟ پالتی یا برگ خشک؟ از پلاک 13 گرفتم عصاره ولی خب واسه مقدار زیاد هزینش خیلی میشه

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ح ر, ايمان

آفلاین ايمان

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #3 در: ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴:۳۱ »
سلام جناب dante_s13 عزيز
من كل عطاري هاي بازار بزرگ و تجريش رو زيرو رو كردم و بهترين موردي كه پيدا شد رازك برگ خشك بسته بندي شده بود و البته رازك ها سبز رنگ بودند و بعضي از گلبرگهاش كامل بودند
و در حريره من تلخي مطلوبي ايجاد كرد ولي در مورد رايحه رازك ميتونم ٥ روز ديگه نظر بدم تا تخمير ثانويه تمام شود
والبته عصاره رازكي كه در فروشگاه پلاك ١٣ موجود است قيمت بالايي دارد و فقط ميتواند تلخي ابجو را بوجود بياورد و نميتواند رايحه ابجو را بوجود بياورد(اگه اشتباه نكنم)،و اما قيمت رازك هاي بسته بندي شده برگ خشك موجود درتجريش: بسته هاي ٢٥ گرمي با قيمت ٥ هزار تومان عرضه ميشود كه حتي مقدار زياد ان نيز قيمت پايين تري نسبت به عصاره رازك موجود در فروشگاه پلاك ١٣ داره و  براي اطمينان پيدا كردن از حاصل كار ميتونيد رازك بسته بندي رو در مقادير بالاتري بكار ببريد
موفق باشيد

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: dante_s13, ح ر, mehdi

آفلاین dante_s13

• آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #4 در: ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۱:۳۸ »
مرسی ایمان جان از توضیحات دقیقت فکر میکنم همین برگ خشک که فرمودید با توجه به رنگش مورد خوبی باشه، در ضمن پلاک 13 چند روز پیش رازک پالتی از سه نژاد مختلف رو موجود کرده اگه به کارتون میاد. فقط میخواستم اگر ممکنه آدرس عطاری که خودتون ازش خرید کردید رو برای من پیام خصوصی یا ایمیل کنید.

آفلاین ايمان

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #5 در: ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۱:۰۳ »
ادرس مغازه رو واست ايميل كردم
سه نوع رازك فروشگاه پلاك سيزده رو ديدم هر ٢٨ گرمش ميشه ١٦ هزار تومان و هزينه حملو نقلشم ميشه ١٠ هزار تومان كه بنظرم بصرفه نيست كه اگه از رازك هاي برگ خشك بسته بندي شده نتيجه مورد نظر رو گرفتيم خيلي بهتره ولي اگه نشد ديگه چاره اي نيست و بايد از فروشگاه پلاك ١٣ خريد كنيم
ولي در هر صورت من ٥ روز ديگه نتيجمو تو سايت ميذارم

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: moslem, dante_s13, ح ر

آفلاین ح ر

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 142
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #6 در: ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰:۵۳ »
با سلام به رفقای آبجوساز
بهترین جا برای خرید رازک خشک خ مولوی"خ انبار گندم بازار عطارها میباشد"که غرفه به مالت نیز رازک خشک ارائه میکند"البته خودم ب شخصه امتحان نکردم.
پاینده باشید

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: moslem, dante_s13

آفلاین dante_s13

• آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #7 در: ۸ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۸:۰۸ »
مرسی حامد جان! چاره ی دیگم کاشت رازک که از بهمن فروش ریشه شروع میشه. من چند تا سایت خارجی پیدا کردم که به ایران هم گویا ارسال دارند. اگر خدا خواست و موفق شدم بگیرم حتما تو فروم اعلام میکنم سایت هارو.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: moslem, ح ر, ايمان

آفلاین ايمان

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #8 در: ۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵:۰۴ »
ممنون بابت پيشنهاد هاي خوبتون،بنظر منم كاشت رازك گزينه خوبيه ولي بنظرتون ميشه تو اپارتمان كاشت؟
در ضمن تراس هم نداريم

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ح ر

آفلاین dante_s13

• آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #9 در: ۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱:۳۲ »
من تجربه ی قبلی ندارم ولی با توجه به گفته های استاد هدل در وبسایت اگر محل کاشت نورگیر باشه مشکلی پیش نمیاد:
 "اگر آبجوساز هستید و باغ،باغچه،حیاط یا حیاط خلوت آفتابگیر دارید هیچ توجیهی برای اینکه رازک نکارید ندارید!"

آفلاین ايمان

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک از فروشگاه پلاک 13
« پاسخ #10 در: ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۴:۲۴ »
جناب dante_s13 لطفابگید چند روزه عصاره رازکی که از فروشگاه پلاک 13 سفارش دادین به دستتون رسید

آفلاین ايمان

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #11 در: ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴:۴۸ »
جناب ح ر شما كي از اين غرفه به مالت ديدن كردين؟
من تا همين الان دنبال غرفه بودم اما پيداش نكردم مثل اينكه غرفه از اون مكان برداشته شده. :(

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 1002
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #12 در: ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۶:۲۴ »
با درود به استاد هدل و دوستان پیشکسوت
دوستان در مولوی , خیابانی به اسم بازار گندم و مکانی بنام بازار عطار ها و غرفه ای بنام  غرفه به مالت وجود نداره  البته این ادرس در شوش هست و نه در مولوی  و البته حدود یکسال و نیم پیش غرفه به مالت برچیده شد از اون مکان..
و اما در مورد رازک های خشکی که در عطاری های ایران بفروش میرسند  استاد هدل بارها و بارها توضیح داده اند که اگه رازک نزنید بهتر از این رازک هایی هست که در عطاری های ایران بفروش میرسند من واقعا در عجبم که این همه زحمت میکشید اعم از تهیه پودر عصاره مالت  و پخت دردسر ساز و وقت گیرش , اونوقت براحتی حاصل زحمتتان را با رازک های فرسوده و کهنه عطاری ها که فاقد بسته بندی وکیوم شده ومناسبی هستن رو مخلوط میکنید و بیکباره تموم زحمتتان رو به باد فنا میدهید !! دوستان رازک های عطاری برگ رازک هست که فاقد ارزش کاربردی برای ابجوساز هستن رازک تموم تلخی و عطرش از دانه های داخل گلش هست که در این رازک ها اصلا گلی وجود نداره و اگر هم باشه چیزی شبیه گله در حد و اندازه یک لوبیا !! در حالیکه رازک واقعی  اندازه گلش در حد یک بامیه متوسط  باید باشه !! بهتر بخوام توضیح بدم اندازه متوسط یک گل رازک  به اندازه دوبند انگشتتان و به ضخامت انگشتان هست که این اصلا با انچه که در بسته های عطاری ایران هست (اون هم به تعداد یکی دو تا در هر بسته ), بسیار متفاوته , پس پبشنهاد میکنم که یا رازک نزنید یا رازک واقعی رو تجربه کنید تا متوجه حساسیت های بجای استاد هدل بشوید ..
پاینده باشید و مانا ..
چو ایران نباشد تن من مباد..

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Abjosaz, moslem, dante_s13, ح ر, ايمان, mehdi

آفلاین Abjosaz

• هَدَل
  • مدیر کل
  • تعداد پست کاربر: 338
  • هَدَل هستم یک آبجوساز خانگی!
    • مشاهدۀ نمایه
    • آبجوسازی خانگی
خرید رازک داخل ایران
« پاسخ #13 در: ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴:۴۴ »
گفتۀ جناب datam درمورد مادۀ موثر رازک که درون گرد نارنجی رنگ رازک است نه در گلبرگهای آن کاملاً صحیح است. البته یادمان باشد همان رازک عطاریها هم چه سبز زنگ و چه قهوه ای رنگ قادر هستند مقداری تلخی در آبجو به وجود بیاورند ولی این تلخی ، تلخی مطلوب و ملایم ناشی از ایزو آلفا اسیدها نیست بلکه تلخی تند و تیز ناشی از اکسید شدن بتا اسیدهای رازک است.اگر به این نکته توجه کنید که مقدار اسیدهای آلفای باقی مانده در رازک عطاریها خیلی خیلی کمتر است از آنچه در عصاره رازک یا رازک پالت موجود است ، آنگاه متوجه می شوید که اصلاً خرید به صرفه ای نیست. شما با یک سرنگ عصارۀ 3 گرمی می توانید سه بچ 18 لیتری آبجوی معمولی(حدود 4 تا 5 درصد الکل) درست کنید که نه تنها تلخی متناسبی دارد بلکه مشکلات عطر و طعمی ناشی از رازک نامرغوب و اکسید شده را هم ندارد. درضمن اگر عصارۀ co2 را در پایان پخت اضافه کنید نقش رایحه بخش خواهد داشت چون این نوع عصاره علاوه بر اسیدهای تلخ کننده حاوی روغنهای معطر رازک هم هست.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: datam, moslem, ح ر, ايمان, mehdi, alirezatnt

آفلاین dante_s13

• آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
خرید رازک از فروشگاه پلاک 13
« پاسخ #14 در: ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۰:۲۱ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
جناب dante_s13 لطفابگید چند روزه عصاره رازکی که از فروشگاه پلاک 13 سفارش دادین به دستتون رسید
ایمان جان اگر روز سفارش درست یادم باشه ۹ روز شد. درکل تمام خریدهای من بین ۶ تا ۱۰ روز به دستم رسیده