inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : اشتراک تجربه ای جالب توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۳:۰۸:۵۳]

پاسخ : عرق سیب توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۲:۴۳:۲۳]

پاسخ : تهیه کونیاک به چه طریق است؟؟؟ توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۲:۴۲:۴۴]

پاسخ : تهیه هیدرومتر و مترومتر توسط milad_sh
[امروز ساعت ۰۲:۳۷:۴۸]

پاسخ : عرق گیری از شراب سیب (ودکا سیب) توسط mrock13
[امروز ساعت ۰۲:۳۷:۲۵]

اشتراک تجربه ای جالب توسط HnD
[امروز ساعت ۰۲:۰۸:۴۹]

نویسنده تاپیک: فوری ! یه نفر در ابتدای کار چی چیزایی می تونه از فرنگ سفارش بده که مفید باشه ؟  (دفعات بازدید: 224 بار)

آفلاین AminEBR

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 7
    • مشاهدۀ نمایه
سلام .
من تا حالا ماشئیر الکلی درست می کردم و می خوام شروع کنم که از عصاره مالت آبجو درست کنم .
آشنایی از سیدنی استرالیا می تونه برای من خرید کنه ولی مساله این هست که باید هر چه سریع تر تا یک روز آینده سفارش بهش بدم . به همین جهت زمان زیادی به جهت مطالعه و تهیه لیست مناسب رو ندارم ، به همین جهت از دوستان کمک می خوام که بتونم لیست مناسبی برای سفارش تهیه کنم .
قید های مساله اینکه طبیعتا حجم بالایی نمی خوام از چمدون این آشنای فرنگی مون اشغال کنم و هزینه ای که می کنم هم نمی خوام خیلی زیاد باشه . و می خوام خرید رو به لوازم و مواد اساسی که تو ایران تهیه شون سخته اختصاص بدم .و دیگه اینکه چون این آشنای ما زمان زیادی برای گشتن دنبال خرید من نداره چیز هایی عمومی باشه که به راحتی بتونه پیدا کنه
چیزایی که الان تو ذهنم هست :
۱- چند بسته مخمر از انواع مختلف ۱۱.۵ گرمی .
۲- رازک
۳- مواد مغذی مورد نیاز مخمر .
درباره رازک و مواد مغذی هیچ اطلاعاتی ندارم و نمی دونم چه چیزی و چه مارکی و چه مقدار  و با چه مشخصاتی  . . .  باید سفارش بدم . میشه درباره این دوتا کمک کنید ؟
دیگه اینکه چیزه لازمه دیگه ای هست که از قلم انداخته باشم ؟
تشکر از دوستان بزرگوار

آفلاین khosro

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 49
    • مشاهدۀ نمایه
سلام
دو مدل رازک مگنوم و کاسکید بصورت پلت . از دومی مقدار بیشتر بدلیل مصرف بالاتر
قرص ویرفلوک یا خزه ایرلندی - برای آبجو سازی
قرص کامپدن - برای حذف کلر و کلرامین . کاربرد زیاد در شرابسازی
مالت اسپشیال با درجه 10 الی 25  (‌هر درجه بود بد نیست ) تا یک کیلو
مخمر ناتینگهام - بیش از 5 بسته نخر - تاریخش میگذره
هیدرومتر مخصوص شرابسازی - آبجو را هم پوشش میده
فرمید کا - fermaid k - بعنوان مواد مغذی - هم آبجو و هم شراب
قفل هوا - چند عدد
چند مدل درپوش با سایز متفاوت دارای سوراخ برای قفل هوا
شلنگ سلیکونی مرغوب - دو تا 3 متر برای انتقال آبجو

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: AminEBR

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 1002
    • مشاهدۀ نمایه
با درود
قربان مخمر را سعی کنید متنوع بیاورید  من خودم شخصا مخمر US_05  رو از همه بیشتر دوست دارم و اولویت اول خودم هست  ولی شما بهتره از ناتینگهام و S_04 هم بیاورید رازک ماگنوم خیلی خوبه ولی اگه تونستید هم پالت بخرید و هم گل رازک فشرده (برای رازک خشک زنی ) میخواهم بگم  دانه مالت هم بیاورید ولی با محدودیتی که دوستتان داره  اشتباهه چون برفرض اگر 5 کیلو دانه مالت هم بیاورید برای یک بچ 18 لیتری جواب میده که صد البته ابجو سازی پیشرفته ساز و کار خودشو میطلبه و بعید میدونم بتونید الان از اون مالت استفاده کنید پس بهتره که دانه مالت رو از لیستتون حذف کنید در مورد هیدرومتر و قفل هوا هم , باید بگم تو ایرون با کمی اختلاف میتونید تهیه کنید و خریدش از اون طرف زیاد اورژانسی نیست قرص کمپیدن هم برای شرابسازی هست اگر شراب سازی هم میکنید لازمتان میشه در غیر این صورت نه نیازی در ابجو سازی ندارید ولی قرص ویرفلوک  برای جدا کردن پروتئین محلول در عصاره مالت , لازمه و همچنین Fermaid K هم بعنوان مواد مغذی بدردتان خواهد خورد 
موفق باشید 
چو ایران نباشد تن من مباد..

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: AminEBR