inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : درخواست اموزش شراب رام توسط Yonas
[امروز ساعت ۱۶:۳۳:۲۰]

پاسخ : عرق کشمش توسط ارش
[امروز ساعت ۱۵:۳۳:۲۸]

پاسخ : اندازه ی متناسب دیگ تقطیر و لوله خنک کننده توسط Mohamad
[امروز ساعت ۱۵:۳۲:۵۱]

تشتک زن درب نوشابه توسط H4di
[امروز ساعت ۱۵:۳۱:۴۱]

پاسخ : اندازه ی متناسب دیگ تقطیر و لوله خنک کننده توسط Mohamad
[امروز ساعت ۱۵:۲۳:۲۰]

پاسخ : اندازه ی متناسب دیگ تقطیر و لوله خنک کننده توسط ارش007
[امروز ساعت ۱۵:۱۳:۰۱]

نویسنده تاپیک: آمیزه کردن الکل سفید 96%  (دفعات بازدید: 11217 بار)

آفلاین Doctor

• دکتر
  • آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
  • تعداد پست کاربر: 58
  • بنوش تا میتوانی زین می ناب
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #75 در: ۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۶:۲۳ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
سلام جناب دکتر
در ارتباط با آمیزه کردن الکل 96% خواهشم اینست که در ارتبابا مقیاسها کمی بیشتر توضیح دهید .مثلا بفرمایید که به ازای یک لیتر اینقدر افزودنی (از هرکدام  ) باید ریخت .یا مثلااگر الکل 70%باشد باید چکار کرد . در ضمن شرایط محیطی و حرارتی باید به چه شکل  باشد تا زمان آمیزه تقلیل پیدا کند .
چون بار اولی است که اینکار رامیکنم .
مخصوصا درباره انیسون که چیست شکل ظاهریش چطور است و از کجا تهیه میشود بیشتر توضیح دهید.
متشکرم از پاسخی که می فرمایید

محمود آقای عزیز

با توجه به اینکه میگید اولین بار هست که میخواید اینکار رو انجام بدید پیشنهاد من به شما اول نعنا هست. به دلیل سادگی، طعم خوب و دردسترس بودن کلیه لوازم

توصیه میکنم پستهای اول تاپیک رو مطالعه کنید و سوالات تون رو مورد به مورد بفرمائید تا من با اعداد و اندازه خدمتتون پاسخ بدم.

لازم به ذکر هست تحت هیچ شرایطی از الکل های 70 یا 76 یا سایر غلظت ها بجز 96 استفاده نفرمائید.

زیرا اولا نمیدونید که سایر مواد تشکیل دهنده اون چی هست و ایا برای نوشیدن سالم هست یا نه و دوما چون میزان سایر مواز زیاد هست قطعا در طعم و مزه محصول نهائی شما تاثیر خواهد داشت.

پس شرط لازم و کافی داشتن الکل 96 بدون ماده تلخ کننده بیتریکس هست

منتظر سوالات شما هستم.

بنوش تا توانی زین می ناب

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو

آفلاین محمود م

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 4
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #76 در: ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵:۵۷ »
سلام دکتر عزیز
ممنون که به سوال من پاسخ دادی .خواهشم این است که حداقل موارد آمیزه با نعناع را آیتم به آیتم برایم توضیح دهید .بسیار سپاسگزارم

آفلاین Beny_lan

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 1
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #77 در: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱:۴۹ »
سلام دوستان برای امیزه کردن با نعنا از چه نوع نعنا باید استفاده کرد نعنا تازه یا خشک بعد چه مقدار باید استفاده کنی در هر لیتر ضمنن بهترین از این امیزه کردن ها کدوم نوع هست بعد اگه گروه تلگرام دارید من رو هم ادد کنید یا یه پیام بهم بدین جوین شم چون اونجا راحت تر میشه تبادل اطلاعات کرد با تشکر از دوستان ایدی تلگرام من beny_lan هست

آفلاین Doctor

• دکتر
  • آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #78 در: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲:۲۲ »
محمود خان
من سفر هستم
فردا شب بر ميگردم
تا يكشنبه براتون اماده ميكنم
بنوش تا توانی زین می ناب

آفلاین javad0098

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 8
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #79 در: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۳:۰۹ »
اگه بخوایم به جای الکل96 درصد از عرق کشمش با الکل  30 تا 40 درصد استفاده کنیم اندازه اون  مواد طعم دنده کمتر میشه؟

آفلاین Doctor

• دکتر
  • آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #80 در: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۴:۳۷ »
اگه بخوایم به جای الکل96 درصد از عرق کشمش با الکل  30 تا 40 درصد استفاده کنیم اندازه اون  مواد طعم دنده کمتر میشه؟

دوست گرامی

بله امکان پذیر هست ولی هم زمان افزایش پیدا میکنه و هم کیفیت کاهش.
دلیل اون هم پایین بودن درصد الکل به عنوان حلال اسانس نعنا و طعم و رنگ هست.

همونطور که قبلا خدمت سایر دوستان هم اعلام کردم، این فرمول متاسفانه فقط و فقط با الکل 96% به اون کیفیت و طعم مورد نظر میرسه.

توصیه میکنم اگر به هیچ وجه به الکل دسترسی ندارید، لااقل از عرق های چندبار تقطیر شده ( دو آتشه) استفاده کنید تا درصد الکل موجود در محلول بالاتر باشه.

بنوش تا توانی زین می ناب

آفلاین Doctor

• دکتر
  • آبجوساز خانگی تازه نفس
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #81 در: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۱:۲۴ »
سلام دکتر عزیز
ممنون که به سوال من پاسخ دادی .خواهشم این است که حداقل موارد آمیزه با نعناع را آیتم به آیتم برایم توضیح دهید .بسیار سپاسگزارم

محمود خان عزیز

با عرض پوزش

من هنوز در سفر هستم و با توجه به اینکه نیاز هست مقادیر را از روی کتابچه اندازه گیری هام خدمتتون تقدیم کنم، با عرض شرمندگی باید هنوز هم منتظر باشید.
بنوش تا توانی زین می ناب

آفلاین sardar63

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 27
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #82 در: ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸:۱۲ »
یه سوالی داشتم از دوستان عزیز
چه تفاوتی بین عرق کشمش و ودکا با اتانول 99.5 درصد که بدون ماده تلخ کننده باشه وجود داره؟ و آیا تفاوتشون انقدر هست که با دستگاه تقطیر عرق کشمش بگیریم یا ودکا بخریم یا اینکه بهتره اتانول 99.5 درصد بدون ماده تلخ کننده به قیمت لیتری حدود پانزده هزارتومن بخریم و با کمک طعم دهنده ها و میوه های مختلف اونو آمیزه کنیم و درصد الکلش رو پایین بیاریم ؟؟

آفلاین sardar63

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #83 در: ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶:۴۹ »
چند لیتر اتانول مطلق  99.6 درصد بدون ماده تلخ کننده تهیه کردم. ولی روی اون نوشته برای استعمال خارجی و بهداشتی.
ولی از فروشنده که مسول فروش همون شرکت بود پرسیدم این الکل خوراکی هست یا نه بهم گفت که خوراکیه و الکی این رو روی بطری نوشتن. آنالیز روی بطری هم مقدار متانول رو کمتر از ppm 10 ذکر کرده و بطری ها همه پلمپ هستند و از خود شرکت خریدم. ولی با این حال هنوز یه مقداری نگرانم و میترسم از این الکلها استفاده کنم.
دوستان میتونن راهنمایی کنن و از نگرانی دربیام.

آفلاین sardar63

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #84 در: ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰:۵۶ »
حدود یه هفته میشه دو تا سوال مطرح کردم ولی برام عجیبه که هیچ کدوم.از دوستان جوابی ندادن. مثل اینکه دکترم هنوز از مسافرت برنگشته :-(:-(
دکتر سفر کرده به انجمن باز آ

mohammad1981

• میهمان گرامی
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #85 در: ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷:۲۶ »
حدود یه هفته میشه دو تا سوال مطرح کردم ولی برام عجیبه که هیچ کدوم.از دوستان جوابی ندادن. مثل اینکه دکترم هنوز از مسافرت برنگشته :-(:-(
دکتر سفر کرده به انجمن باز آ
;D ;D ;D ;D ;D

آفلاین واتوواتو

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 357
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #86 در: ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۴:۴۸ »
یه سوالی داشتم از دوستان عزیز
چه تفاوتی بین عرق کشمش و ودکا با اتانول 99.5 درصد که بدون ماده تلخ کننده باشه وجود داره؟ و آیا تفاوتشون انقدر هست که با دستگاه تقطیر عرق کشمش بگیریم یا ودکا بخریم یا اینکه بهتره اتانول 99.5 درصد بدون ماده تلخ کننده به قیمت لیتری حدود پانزده هزارتومن بخریم و با کمک طعم دهنده ها و میوه های مختلف اونو آمیزه کنیم و درصد الکلش رو پایین بیاریم ؟؟

با درود
دوست عزیز اگر سوالهای خود را در تاپیک جداگانه مطرح میکردید خیلی سریع تر پاسخ میگرفتید.
درمورد فرق اتانول ها باید عرض کنم همه آنها اتانول هستتد اما اینکه اتانول از چه قندی تولید شده باشد خیلی مهم است.
اتانولی که از چقندر قند و نی شکر تولید شود ارزش کمتری دارد
پس از آن اتانولی که از تفاله و ضایعات میوه و خرما گرفته میشود کمی بهتر است.
پس از آن اتانولی که از قند موجود در میوه ها گرفته شود ارزش بیشتری دارد.
و با ارزش تر از همه اتانول گرفته شده از غلات است.
زشت باش، ولی خودت باش

آفلاین واتوواتو

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #87 در: ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۱:۳۴ »
چند لیتر اتانول مطلق  99.6 درصد بدون ماده تلخ کننده تهیه کردم. ولی روی اون نوشته برای استعمال خارجی و بهداشتی.
ولی از فروشنده که مسول فروش همون شرکت بود پرسیدم این الکل خوراکی هست یا نه بهم گفت که خوراکیه و الکی این رو روی بطری نوشتن. آنالیز روی بطری هم مقدار متانول رو کمتر از ppm 10 ذکر کرده و بطری ها همه پلمپ هستند و از خود شرکت خریدم. ولی با این حال هنوز یه مقداری نگرانم و میترسم از این الکلها استفاده کنم.
دوستان میتونن راهنمایی کنن و از نگرانی دربیام.

با درود
دوست عزیز در کشور ایران بخاطر حرام بودن نوشیدن مشروبات الکلی کارخانه جات تولید اتانول روی بسته بندی اتانول ها از جملاتی مثل:
(خوراکی نیست)
(آشامیدنی نیست)
(جهت مصارف خارجی)
و یا از علامت خطر مرگ استفاده میکنند که همه اینها فقط برای ایجاد حس عدم تمایل به مصرف آن میباشد و مشکلی ندارد.
همینطور استفاده از ماده تلخ کننده بیتریکس در اتانول ها نیز به همین منظور میباشد.
.
توجه داشته باشید که طبق آمار سازمان پخش دارو حدود 800 هزار نفر در کشور از اتانول طبی استفاده خوراکی میکنند و کارخانه جات تولید اتانول نیز به این موضوع کاملا واقف هستند و همه میدانند که در صورت وجود مشکلی در اتانول فاجعه بزرگی پیش خواهد آمد
زشت باش، ولی خودت باش

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 832
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #88 در: ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۲:۰۳ »
سلام
استفاده از ماده ي تلخ كننده در اتانول در همه جاي دنيا يك قانون هست و در صورتي كه از تلخ كننده استفاده نشه، اتانول هم در دسته ي مشروبات الكلي قرار ميگيره و شامل مالياتهاي چندصد درصدي ميشه. وگرنه مشروباتي مثل ودكا كه در جريان تقطير تا حدود ٩٠ درصد خالص ميشه و بعد با آب مخلوط و به حدود ٤٠ درصد ميرسه تفاوت چنداني با اتانول نداره. خصوصا كه اتانول پزشكي هم از مواد اوليه ي ارزاني مثل گندم توليد ميشه.
برود هر كه دلش خواست شكايت بكند!
شهر بايد به من الكلي عادت بكند...

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو, Amir1357

آفلاین واتوواتو

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #89 در: ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۶:۳۷ »
با درود مجدد
بحث کشورهای دیگر متفاوت است
در کشور ایران اصلا چیزی به نام مالیات مشروبات الکلی وجود ندارد و تولید مشروبات الکلی ممنوع و جرم است.
طبق دستور وزارت بهداشت ایران و کمسیون پزشکی مجلس کارخانه جات تولید اتانول در کشور موظف هستند جهت جلوگیری از مصرف خوراکی تولیدات خود به آن ماده تلخ کننده ﺩﺗﺎﺗﻮﻧﯿﻮﻡ ﺑﻨﺰﻭﺍﺕ اضافه کنند.
همینطور اتانول های تولیدی در ایران از ملاس نیشکر تولید میشوند که صدبرابر ارزش کمتری نسبت به اتانول گندم و... دارند
زشت باش، ولی خودت باش