inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

نویسنده تاپیک: ساخت کگ با منبع انبساط پمپ آب  (دفعات بازدید: 749 بار)

آفلاین Beer_20

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 15
    • مشاهدۀ نمایه
ساخت کگ با منبع انبساط پمپ آب
« در: ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۹:۱۲ »
سلام، آیا منبع انبساط پمپ برای ساخت کگ مناسبه؟

[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]

از نظر بهداشتی مشکلی نداره؛ چون تقریبا توی سیستم آب رسانی همه خونه ها هست.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 1002
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #1 در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۵:۵۲ »
با درود به استاد هدل و دوستان پیشکسوت
دوست عزیز  جناب  Beer_20 , من فک کنم ساخت کگ با  این شرایط و زحماتش و خرید متعلقاتش از خرید یک کگ سالم دست دوم  گرون تر در بیاد خاصه اینکه بصرف اینکه این مخزن در سیستم اب خانه هست نمیتونیم بگیم در مورد سازگاریش با ابجو  و واکنش های شیمیایی احتمالی , هم مشکلی نداره چون ابجو با اب شهری خیلی متفاوته  ضمنا فک کنم منبع پمپ اب با منبع انبساط  متفاوت باشن منابع انیساط مربوط به اب گرم شوفاژ هستن  ولی بهر جهت  اين منابع بايستي عايق کاري مناسب شوندزيرا تلفات حرارتي زيادي دارند، علاوه بر اين در مقابل يخ زدگي بايستي محافظت شوند. جنس آنها درمقابل خوردگي مقاوم باشد بدين منظور جنس مخزن از پليمر‌هاي مقاوم، آلومينيوم يا فولادي که جداره داخل آن در مقابل خوردگي پوشش مناسب داده شده است استفاده شود.این مشخصه یک منبع انبساط بود  که اگر بواقع  با همین استاندارد های تعریف شده هم ساخته شده باشند  , چون بعنوان کگ میخواهید از ان استفاده کنید بعید میدونم  که حتی اگر از  فولاد باشه و جداره داخلش پوشش داده شده باشه بتونه فشار بالای کگ رو تحمل کنه ,  ولی تجربه بهترین استاده اگر تصمیم به عملی کردن پروژه تون گرفتین اون مخزن رو اول با یک پمپ باد زیر فشار بزارید البته در نهایت ایمنی و احتیاط  اگه جواب داد که خیلی هم خوبه  این جا هم اعلام بفرمایید . البته با هم میگم خرید یک کگ دست دوم خیلی اساسی تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود بقول گفتی نون پنیر با دل دردش از چلوکباب گرون تر در میاد ولی صلاح مملکت خویش خسروان دانند ..
موفق باشید
چو ایران نباشد تن من مباد..

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Beer_20, ساکارو

آفلاین Beer_20

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #2 در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱:۵۰ »
منبع آب صرفا برای ذخیرع سازی آب هست. منبع انبساط، آب رو تحت فشار در سیستم نگه می داره. بازه دمای کاریش هم مطابق تصویر بین -10 درجه تا +99 درجه هست. مشکل خوردگی هم نداره؛ چون سیال با فلز در تماس نیست. داخل منبع یک تیوب وجود داره. به لحاظ قیمت هم چندان گرون نیست؛ آخرین بار من یه 28 لیتری رو برای پمپ خونه خودمون حدود 30 هزار تومن خریدم.
تست فشار این منابع رو خیلی وقت پیش که روی یه پروژه ای کار می کردم؛ تا فشار 7 بار انجام دادم. روی این تصویر بازه فشار رو بین 6 تا 10 بار رو ذکر کرده.
نکته مبهم برای من یکی فشار لازم برای گاز دار کردنه و دوم همون واکنش احتمالی بین آبجو و تیوب منبع انبساطه.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: datam, ح ر, ساکارو

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 1002
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #3 در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۱:۴۱ »
با درود مجدد
قربان مطمئنید که 30 تومن بود ؟!!!
در  حال حاضر تیوپ لاستیک ماشین قیمتش بیش از این حرفاست ضمن اینکه من  هزینه کل کار رو عرض کردم مثل اتصالات و کوبلینگ ها و تراشکاری و...
  البته من توضیحاتی رو که دادم از روی یک سایتی بود که در مورد فروش منابع انبساط فعالیت میکرد من اونجا چیزی از جنس  جداره داخلی که از تیوپ باشه ندیدم و نخوندم  ولی قطعا همانطوری که میگین هست و صرفا چون من ندیدم  دلیل بر نبودنش نیست . فقط لطفا توصیه های ایمنی رو فراموش نکنین  و مارو هم از روند پروسه مطلع کنید
   موفق باشید 
چو ایران نباشد تن من مباد..

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Beer_20, ساکارو

آفلاین Beer_20

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #4 در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷:۲۵ »
باتوجه به این جمله در وبلاگ
«اگر قرار است فقط از یک مخزن برای تخمیر یک مرحله ای استفاده شود بهتر است جنس آن پلاستیک نباشد.چون در مدت زمان تماس طولانی آبجو بوی پلاستیک گرفته،اکسید میشود و عطر و طعمش به خاطر واکنش بین ترکیبات پلاستیک و الکل و سایر مواد آبجو تغییر میکند.»
فکر کنم؛ تیوب مخزن تحت فشار پمپ توی این طرح، مشکل ساز بشه.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: datam, ساکارو

آفلاین Hossein

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 24
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #5 در: ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۷:۲۲ »
سلاشمااگر به جدول یا سایتهای مربوط به کربوناسیون مراجعه کنید، ما برای گاز دار کردن به 6 بار فشار احتیاج نداریم.
من در فشار زیر 2 بار، دمای ماکزیمم 8 درجه، و مدت سه روز، آبجو رو.گاز دار کردم.  شرح بیشترش در یکی از تاپیکهای موضوع کگ و.کگراتور موجوده.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو, امید

آفلاین ح ر

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 142
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #6 در: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸:۰۷ »
با درود بيكران خدمت استاد هدل عزيز
قربان همانطور كه استاد داتام توضيح دادن امكان ساخت كگ با اين منابع وجود ندارد چرا كه از جنس ورق اهن ميباشد كه در ابرساني مشكلي نداره اما براي نگهداري ابجو با دارا بودن مواد مختلف باعث واكنش شيميايي ميگردد،ياداور ميشوم جنس فولاد فودگريد ميباشد كه كاملا مقاوم است
با ارزوي موفقيت رفقا
پاینده باشید

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو

anything