inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

اشتراک تجربه ای جالب توسط HnD
[امروز ساعت ۰۲:۰۸:۴۹]

پاسخ : دستگاه تقطیر توسط Baraka
[دیروز ساعت ۲۲:۲۰:۱۲]

پاسخ : دستگاه تقطیر توسط Baraka
[دیروز ساعت ۲۲:۱۲:۰۸]

عرق خرما توسط slimmin
[دیروز ساعت ۱۳:۵۸:۱۱]

پاسخ : دستگاه تقطیر توسط flboy
[دیروز ساعت ۱۳:۰۶:۴۳]

تهیه هیدرومتر و مترومتر توسط مملی
[۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۴:۳۶]

نویسنده تاپیک: مالشعیر فیلتر نشده بهنوش - پلاس  (دفعات بازدید: 2291 بار)

آفلاین rubyman

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 22
    • مشاهدۀ نمایه
مالشعیر فیلتر نشده بهنوش - پلاس
« در: ۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۸:۴۳ »
همونظور که دوستان میدونن بهنوش یه محصول جدید قوطی به نام پلاس زده که روش نوشته "فیلتر نشده" - وقتی میریزی تولیوان کدر هست و چیزای ریزه میزه توش هست - ولی طعمش خیلی به آبجو نزدیکه و از اون مالشعیرهای کلاسیک طعمش خیلی بهتره.میشه بگید که آیا میشه با اینا مالشعیر الکلی درست کرد؟

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: datam, silverboy

آفلاین Bahrammt

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 114
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #1 در: ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱:۵۲ »
یکی از اقوام من در تهران درست کرده و بسیار هم از نتیجه راضی بود ... علی الخصوص طعمش
ظاهراً فقط قوطی ایش در بازار هست درست نمیگم؟

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: datam, rubyman

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 1002
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #2 در: ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶:۲۸ »
با درود مجدد
مالشعیر الکلی که بخودی خود , یه ابجوی فیک و بدل و تقلبی هست خاصه اینکه بخوای با بهنوش و با مخمر نان درست کنی من این قوطی ها رو ندیدم ولی بعید میدونم نسبت به قیمتش بصرفه باشه تا نبینیم نمیتونیم نظری بدیم امیدوارم پخشش در تهران بیشتر بشه  و همه جا در دسترس باشه تا بشه اونو انالیز کرد 
موفق باشید
چو ایران نباشد تن من مباد..

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ح ر, majid1357

آفلاین nima

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 15
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #3 در: ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۰:۵۸ »
من امروز چندتا سوپرمارکت رفتم ولی اصلا نمیدونستند چی هست، ظاهرا فقط برای فروشگاههای بزرگ و خاصی توزیع میکنند.

من با نظر datam عزیز موافقم، در ضمن این نوشیدنی همون آب-اتانول هست که بجای آب میشه از هر نوشیدنی دیگه ای که مواد نگهدارنده و طعم دهنده و اسانس و رنگ مصنوعی و همچنین قند زیادی نداشته باشه استفاده کرد. در حال حاضر دلستر کلاسیک برای فیک کردن آبجو بهترینه، حتی میشه از آبمیوه طبیعی که خودتون گرفته باشید هم استفاده کرد.

خلاصه ما اینجا هیچ امکاناتی نداریم، قفل هوای 1 دلاری باید بخریم 20 تومن، مخمر آبجو و شراب هم که راحت پیدا نمیشه، حتی اونها یه مخمری دارند بنام Turbo Yeast که توی 48 ساعت اتانول 18% میده!
البته خوب اگر سیانید پتاسیوم بخواید همه جا دارن 70 تومان!! :)
و صد البته الکل طبی با اسانس موز هم هست 90% سوپرمارکتها دارن 8 تومان، حالا این اسانس موز توی چه صنعتی کاربرد داره معلوم نیست!! :)

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: امید, hojijon, majid1357

آفلاین rubyman

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #4 در: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱:۳۷ »
بله فقط قوطیش هست

آفلاین rubyman

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #5 در: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۴:۵۰ »
قوطی ها دونه ای 1500 هست.البته احتمالا از پخش بگیریم ارزون تر در بیاد.
میشه بعد از مراحل الکلی کردن اینارو صاف کرد؟

دوستان تو چه محدوده ای از تهران می تونید برید بگید من بگم از کجا تهیه کنید

آفلاین Majid

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 1
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #6 در: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۹:۳۴ »
دوست عزيز سلام.من چند روز پيش رفتم فروشگاه اصلي شركت كه تو جاده مخصوصه.اونجا تمام محصولات رو باحدود ٢٠ درصد تخفيف دارن.اين مدل فيلتر نشده رو هم دارن.تنها فرقش با دلستر معمولي يا هولستن اينه كه رنگ كدري داره و شفاف نيست

آفلاین sheribeeri777

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 9
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #7 در: ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳:۲۶ »
با سلام خدمت استادان و دوستان

پس با این حساب اگر فیلتر نشده یعنی آیا قند حاصل از مالت در آن وجود داره ؟؟؟

آفلاین Bahrammt

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #8 در: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵:۲۳ »
فیلتر شده اش هم داره

آفلاین Maziar v8

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 71
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #9 در: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸:۲۴ »
من تا جایی که یادمه فروشگاه بهنوش بطری یک لیتری دلستر پلاس و هم داره،حتی فکر میکنم یکبار هم باهاش درست کردم،خوب بود ولی تفاوت چندانی با معمولیش نداشت، من این سری آخر با خود دلستر ساده بهنوش مدل 1.5 لیتریش دست کردم تو 18 لیترشم 1400 شکر زدم،اشتباهی که کردم خود دلستر و آبسنجی نکردم،ولی یادمه بعد از شکر زدن حدود 1.064بود،که بعد دو هفته به 0.099رسید،طعمشم عالی شد این دفعه،خیلی ازش راضیم،ولی نمیتونم حساب کنم چند درصد الکله

shahram883

• میهمان گرامی
« پاسخ #10 در: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۲:۴۴ »
سلام
من پتقریبا تمام دلستر های موجود در بازار رو امتحان کردم بهترینش هولستن هستش البته با شیره خرما که هی دوستان نگن آب الکل شیره خرما خودش مقوی هستش و تقریبا جای مالت رو پر میکنه بسیار عالی میشه و بیشتر از 100 نفر خوردن و تعریف کردن پلاس هم فروشگاه عرضه مستقیم بهنوش داره ولی هولستن بهتره البته بگم من از مخمر 1118 استفاده میکنم و شدید دما رو کنترل میکنم و کل پروسه 6هفته زمان میبره عجله نمیکنم موفق باشین

آفلاین Bahrammt

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #11 در: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸:۳۸ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
من تا جایی که یادمه فروشگاه بهنوش بطری یک لیتری دلستر پلاس و هم داره،حتی فکر میکنم یکبار هم باهاش درست کردم،خوب بود ولی تفاوت چندانی با معمولیش نداشت، من این سری آخر با خود دلستر ساده بهنوش مدل 1.5 لیتریش دست کردم تو 18 لیترشم 1400 شکر زدم،اشتباهی که کردم خود دلستر و آبسنجی نکردم،ولی یادمه بعد از شکر زدن حدود 1.064بود،که بعد دو هفته به 0.099رسید،طعمشم عالی شد این دفعه،خیلی ازش راضیم،ولی نمیتونم حساب کنم چند درصد الکله
دوست عزیز من هر دفعه دلستر کلاسیک رو آبسنجی کردم 1.022 بوده و با مقدار شکری که شما اضافه کردید نمیتونید به 1.064 برسید. یا مقدار شکرتون بیشتر بوده یا آبسنجی درست انجام نشده .. بهر حال اگه هم آبسنجیتون درست بوده مقدار الکل به راحتی با قرار دادن آبسنجی اولیه و نهایی در جدول به دست میاد
البته آبسنجی نهایی رو اشتباه تایپ کردین .. محصول شما بین 8 تا 9 درصد الکل داره

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: hojijon

آفلاین Maziar v8

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 71
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #12 در: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱:۲۴ »
مرسی که وقت گذاشتی و جواب دادی،ولی من نفهمیدم کدوم جدول باید آبسنجی او و آخر و بزارم ::)

آفلاین Braumeister

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 118
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #13 در: ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۱:۲۷ »
با سلام به دوستان،

شاید کم لطف نباشه که بدونید که آبجوی کدر در خارج از کشور ، کدر بودنش از مقداری مخمر هست که ازش فیلتر نشده و داخل آبجو مونده. تو اروپا بین آبجو تازه کدر و آبجو پاستوریزه کدر فرق گذشته می‌شه . آبجو تازه کدر، توش مخمر فعال هست که بسیار سالم و خوب و خوشمزه هست ولی‌ اینجور آبجو‌ها حد اکثر ۶ هفته تاریخ مصرف بیشتر ندارند و باید مثل شیر تازه همیشه زیر ۶ درجه نگاه داری بشند.آنجور کدر پاستوریزه فقط شامل مخمر مرده هست و هیچ وقت به  خوش مزگی آبجو تازه نمیرسه. ولی‌ می‌شه بدون خنک نگاه داشتن ازش مدت زیادی استفاده کرد.

فکر کنم تقریبا همه دوستان این انجمن میدونن که ماالشعیر تو ایران یک شربت هست که از عصاره مالت درست می‌شه و بعدا گاز دار می‌شه و به دلیل شرعی هیچ وقت با مخمر تخمیر نشده. پس قاعدتاً هم نمیتونه که کدر بودنش رو از مخمر داشته باشه. حالا خودتون حساب کتاب کنید که چجوری و با چه کلک شیمیایی این کار انجام شده.

موفق باشید

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: hojijon, Juya

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 1002
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #14 در: ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۰:۰۷ »
با درود
جناب Braumeister  تصورم اینه که مالشعیری که دوستان ازش صخبت میکنند چیزی شبیه شربتی که از خیساندن مالت جو همراه با خرده های مالت  و کمی پروتئین در غلظتی متعادل و مطابق با استاندارد مالشعیر سازی در ایران  باشه, که گاز دار شده  و بعید میدونم مواد شیمیایی به اون شکل درش وجود داشته باشه  با اینحال باید دید این محصول رو و بعد نظر داد , من که هنوز ندیدم و از هر سوپر مارکتی هم سراغشو گرفتم با تعجب به من نگاه کرده !!
شاید در اولین فرصت به فروشگاه شماره یک بهنوش برم و ببینم اونجا هست یا نه  که صد در صد روی ظرف, مواد داخلش را درج کرده اند ..
چو ایران نباشد تن من مباد..