inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : عرق توسط kamran674
[امروز ساعت ۰۲:۰۱:۳۸]

پاسخ : استخراج امیلاز از جوانه گندم؟ توسط kamran674
[امروز ساعت ۰۱:۵۵:۱۴]

پاسخ : عرق توسط kamran674
[امروز ساعت ۰۱:۳۷:۳۱]

پاسخ : گرفتن عرق از تفاله شراب توسط Yasfal
[امروز ساعت ۰۱:۳۴:۰۰]

پاسخ : زنگ زدن داخل لوله مسی توسط Yonas
[امروز ساعت ۰۱:۱۴:۳۸]

پاسخ : عرق توسط Yonas
[امروز ساعت ۰۱:۰۳:۲۹]

نویسنده تاپیک: شراب  (دفعات بازدید: 142 بار)

آفلاین بنیامین

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 1
    • مشاهدۀ نمایه
شراب
« در: ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳:۲۷ »
بادرود
دقیقاً عرض کنم که بنده برای دفعه اول شراب انداختم  در تاریخ ۹۶/۸/۲حدود ۵۰کیلو انگور شاینی سنندج(اگه درست تلفظ کرده باشم) رو دُون کردم بدون هیچ چوبی و شُستنی که دوتا دبه ۱۸لیتری شد و چنگ زدم تا تاریخ ۹۶/۸/۸و ۹۶/۸/۹که برا بار دوم چنگ زدم و چون انگور بسیار شیرین بود مقدار کمی نبات سفید  به دو دبه اضافه کردم و درش و سفت بستم بعد یکماه هر هفته نظارت میکردم و باز چنگ میزدم
بعد ۶۳روز امروز که نگاه کردم فقط هسته های انگور رو سطح بود و با پارچه تنظیف که قبلاً دو دفعه شسته بودم شراب رو لرد گیری کردم که یه دبه ۱۸لیتری بکل پُر شده
حالا سوالم اینه که چندروز زمان لازمه که من بتونم از طریق شلنگ تراز شرابهارو به شیشه منتقل کنم ؟ آیا نکته یا دستور عملی احتیاج هست انجام بدم ؟
                                           با تشکر فراوان

آفلاین واتوواتو

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 357
    • مشاهدۀ نمایه
شراب
« پاسخ #1 در: ۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۲:۱۴ »
با درود
دوست عزیز شما چند اشتباه در ساخت شراب داشته اید ولی چون بار اول تان است اشکالی ندارد
مثلا تا 20 روز اول باید هرروز قاطی میکردید و بعد از 20 روز شراب رو صاف میکردید و سپس درب آن را محکم میبستید و... بگذریم...
اکنون دیگر تخمیر اولیه و ثانویه شراب شما تمام شده ولی بخاطر اینکه تازه شراب را صاف کردید باید چند روزی شراب را در جای تاریک و خنک و بدور از تکان و جنبش بگذارید تا ته نشین شود سپس میتوانید آن را درون بطری سیفون کنید.
از رنگ و طعم شراب چیزی نگفتید که امیدوارم از طعم و گیرایی آن راضی باشید و از اولین محصول خودتان لذت ببرید
موفق باشید
زشت باش، ولی خودت باش