inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : عرق توسط kamran674
[امروز ساعت ۰۲:۰۱:۳۸]

پاسخ : استخراج امیلاز از جوانه گندم؟ توسط kamran674
[امروز ساعت ۰۱:۵۵:۱۴]

پاسخ : عرق توسط kamran674
[امروز ساعت ۰۱:۳۷:۳۱]

پاسخ : گرفتن عرق از تفاله شراب توسط Yasfal
[امروز ساعت ۰۱:۳۴:۰۰]

پاسخ : زنگ زدن داخل لوله مسی توسط Yonas
[امروز ساعت ۰۱:۱۴:۳۸]

پاسخ : عرق توسط Yonas
[امروز ساعت ۰۱:۰۳:۲۹]

نویسنده تاپیک: همفکری جهت خرید وسایل از فرنگ  (دفعات بازدید: 1204 بار)

آفلاین becks

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 104
    • مشاهدۀ نمایه
همفکری جهت خرید وسایل از فرنگ
« در: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۲:۳۱ »
با درود به تمامی اساتید و دوستان
عارضم که بنده مقداری مواد اولیه ،مخمر، و ابزارآلات مورد نیازم را در نظر دارم از فرنگ توسط یکی از دوستانم تهیه کنم.
چندتا سوال برایم پیش آمده که زیاد هم بهم مرتبط نیستند و از دوستانی که اطلاعات در این موارد دارند و یا تجارب مشابه داشتند تمنای راهنمایی دارم.
اول مواردی که قصد تهیه آنها را دارم به ترتیب اولویت خدمتتان مینویسم و احیانا دوستی وسیله یا ماده ای بنظرش میرسد که احتیاج هست و بنده در لیست ندارم لطف بفرماید و عنوان کند.
لیست اقلام:
چوب پنبه سایز 7و8 هر کدام 100 عدد
چوب پنبه زن
مخمر شراب قرمز و سفید و آبجو تعداد نامشخص
مخمر شراب  سیب
هیدرومتر سه کاره 1 عدد
قرص کمپدن(متابی سولفیت پتاسیم) سه بسته
تشتک زن و 55عدد تشتک
قفل هوای کوچک 12 عدد
yeast nutrient یک بسته
 acid blend یک  بسته
چوب پنبه لاستیکی استاندارد قفل هوا بدون نیاز به آببندی تعداد نامشخص
چیپس بلوط  1 بسته
سیفون اتوماتیک

1-دو ماده ای که من بهشون برخوردم و خود سایت به طرق مختلف پیشنهادشون میداد و در بسیاری از دستورالعملهای وبسایتهای خارجی بعنوان مواد اولیه استفاده شدند و بنده رو کنجکاو کردند البته کمی کاراییشون رو حدس زدم ولی اطلاعات دقیقتری نیاز دارم
pectic enzyme
wine tannin
اگر دوستی اطلاعات کافی و موثق در مورد این مواد دارد لطفا عنوان بفرماید.

2- تفاوت متابی سولفیت پتاسیم با متابی سولفیت سدیم چیست؟
3- سوربات پتاسیم که در جزوه استاد هم نامبرده شده کاربردش دقیقا چیست ؟

4- و سوال آخر و مهمترین سوال اینکه تمام اقلام در یک چمدان با همدیگه مشکلی ایجاد نمیکنه؟ بخصوص yeast nutrient  ,و موادی که بصورت پودر سفید 1 کیلویی هست. و همچنین چوب پنبه ها.
اگر در موردشان در فرودگاه ایران سوال شد مناسبترین پاسخ چیست؟ دوستانی که وسایل مشابهی آوردند تجاربشان را بفرمایند.

با سپاس فراوان

پیش آر پیاله را که شب میگذرد.

آفلاین D A R Y L

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 174
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #1 در: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲:۴۴ »
درود دوستان گرامی و اساتید عزیز

جناب [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]

1-درباره چوب پنبه پلاستکی که قصد وارد کردن دارین , ایده خیلی خوبی دارین چون در ایران قیمت بسیار بالایی داره ولی اونجا پک های 5 تایی یا 10 تایی حدود 10 دلار قیمت داره , حقیقا منم پشیمون شدم که وارد نکردم.اگر اضافی وارد کردین بنده خریدارش هستم.

2-pectic enzyme:زمانی که شما شراب میوه ای خاص مثل انگور شانی یا انار تهیه میفرمایید , استفاده از این آنزیم در زمان تخمیر اولیه به میزان مناسب باعث میشه  که خیلی بهتر رنگ دانه میوه و همچنین طعم میوه به خوبی از پوسته استخراج شود و در آب میوه محلول گردد.ذکر این نکته مهم هست در به همین منظور از این آنزیم علاوه بر شراب سازی در مربا سازی و شربت سازی نیز استفاده می شود.در حد یک LB وارد کردنش خوبه.

3-wine tannin:این در واقع همون تانن چایی هست یا پوست میوه انگور و یا ... هست که بصورت خالص تهیه شده و بسته بندی شده , تانن باعث میشه که طعم گس و قدیمی شراب پیدا کند , اما زمانی که از انگور شانی شراب تهیه شود , نیازی به تانن نیست , چون به وفور در پوسته این نوع انگور بی نظیر ایرانی , تانن وجود دارد و حتی زیاد بود این ماده باعث طعم بد هم میشود ولی در کل برای شراب های خرما و سایز شراب ها تانن بایستی اضافه شود.در حد یک LB وارد کردنش توصیه میشه.

4-دو ماده متابی سولفیت پتاسیم و متابی سولفیت سدیم در علم شیمی باهم تفاوت هایی اساسی دارند اما در کار ما هیج تفاوتی ایجاد نمیکند و من خودم از هر دو استفاده کردم و هرکدام که وارد کنید , جواب کار مارا به خوبی میدهد.ذکر این نکته مهم هست که در ایران این مواد بصورت پودر وجود دارد و میتوان نیاز خود را از طریق وطن ابتیاع فرمایید.

5-سوربات پتاسیم:ماده ضد کپک و قارچ هست که برای مربا و پنیر و شوری جات و. . . استفاده میشود
این ماده به نوعی نگهدارنده هست و به ادامه پیدا نکردن تخمیر کمک میکند و به همراه متابی سولفیت پتاسیم به توقف تخمیر می انجامد.

بهتر هست در یک چمدان نباشد.
ولی اقلامی مثل مخمر ها در کیف دستی باشه بهتر هست.
چون به هیچ وجه بازرسی نمیشه و در صورت بدشانسی بخش بار بازرسی میشود.
yeast nutrient یک مکمل مخمر هست و هیچ جرمی نداره و بگین مکمل برای خودتون هست.
در باره مخمر هم بفرمایید برای سرکه تهیه کردن میخواهید.
مخمر آبجو هم که به صورت غیر فعال به وفور در داروخانه یافت میشود.

موفق و پاینده باشید.
ای مفتی شهر از تو بیدار تریم        *   با این همه مستی ز تو هشیار تریم
تو خون کسان نوشی و ما خون رزان * انصاف بده کدام خون خوار تریم

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: datam, becks, Gentile

آفلاین becks

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #2 در: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۶:۴۳ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]

1-درباره چوب پنبه پلاستکی که قصد وارد کردن دارین , ایده خیلی خوبی دارین چون در ایران قیمت بسیار بالایی داره ولی اونجا پک های 5 تایی یا 10 تایی حدود 10 دلار قیمت داره , حقیقا منم پشیمون شدم که وارد نکردم.اگر اضافی وارد کردین بنده خریدارش هستم.

2-pectic enzyme:زمانی که شما شراب میوه ای خاص مثل انگور شانی یا انار تهیه میفرمایید , استفاده از این آنزیم در زمان تخمیر اولیه به میزان مناسب باعث میشه  که خیلی بهتر رنگ دانه میوه و همچنین طعم میوه به خوبی از پوسته استخراج شود و در آب میوه محلول گردد.ذکر این نکته مهم هست در به همین منظور از این آنزیم علاوه بر شراب سازی در مربا سازی و شربت سازی نیز استفاده می شود.در حد یک LB وارد کردنش خوبه.

3-wine tannin:این در واقع همون تانن چایی هست یا پوست میوه انگور و یا ... هست که بصورت خالص تهیه شده و بسته بندی شده , تانن باعث میشه که طعم گس و قدیمی شراب پیدا کند , اما زمانی که از انگور شانی شراب تهیه شود , نیازی به تانن نیست , چون به وفور در پوسته این نوع انگور بی نظیر ایرانی , تانن وجود دارد و حتی زیاد بود این ماده باعث طعم بد هم میشود ولی در کل برای شراب های خرما و سایز شراب ها تانن بایستی اضافه شود.در حد یک LB وارد کردنش توصیه میشه.

4-دو ماده متابی سولفیت پتاسیم و متابی سولفیت سدیم در علم شیمی باهم تفاوت هایی اساسی دارند اما در کار ما هیج تفاوتی ایجاد نمیکند و من خودم از هر دو استفاده کردم و هرکدام که وارد کنید , جواب کار مارا به خوبی میدهد.ذکر این نکته مهم هست که در ایران این مواد بصورت پودر وجود دارد و میتوان نیاز خود را از طریق وطن ابتیاع فرمایید.

5-سوربات پتاسیم:ماده ضد کپک و قارچ هست که برای مربا و پنیر و شوری جات و. . . استفاده میشود
این ماده به نوعی نگهدارنده هست و به ادامه پیدا نکردن تخمیر کمک میکند و به همراه متابی سولفیت پتاسیم به توقف تخمیر می انجامد.

بهتر هست در یک چمدان نباشد.
ولی اقلامی مثل مخمر ها در کیف دستی باشه بهتر هست.
چون به هیچ وجه بازرسی نمیشه و در صورت بدشانسی بخش بار بازرسی میشود.
yeast nutrient یک مکمل مخمر هست و هیچ جرمی نداره و بگین مکمل برای خودتون هست.
در باره مخمر هم بفرمایید برای سرکه تهیه کردن میخواهید.
مخمر آبجو هم که به صورت غیر فعال به وفور در داروخانه یافت میشود.

موفق و پاینده باشید.
با درود
سپاس از راهنمایی های ارزنده شما جناب Daryl
در مورد wine tannin و pectic enzyme بنده به دلیل علاقه زیادم به  شراب های فانتزی و مطالعه دستورالعملهای وبسایتهای خارجی کنجکاو شدم و با توصیه شما حتما اقدام به خرید میکنم.
در مورد چوب پنبه خیر قربان بسته 100 عددی 14 دلار هست و بنده کمتر هم پیدا کردم ولی لینکی که دم دستم بود رو ملاحظه بفرمایید ناقابل هست قربان امر بفرمایید تقدیم میکنم

200 عدد چوب پنبه موردی در فرودگاه ایجاد نمیکنه؟

در مورد متابی سولفیت هم بنده چون ترازویی که تهیه کردم با اینکه دقت 0.1 گرم ذکر کرده ولی در در وزن های کم در حد گرم گیج میزنه و چون اضافه کردن این ماده در حد گرم حساس هست ترجیح به استفاده از قرص کردم ضمن اینکه پودر های موجود در ایران فله هستند و از وضعیتشون اطلاعاتی داده نمیشه . بنظرم استفاده از نمونه خارجی "شاید" بهتر باشد.

در مورد بازرسی کیف دستی هم آیا مطمئن هستید؟  بنده همیشه کیف دستی را داخل دستگاه ایکس ری گذاشتم  !

سوال دیگری هم داشتم در مورد تفاوت مخمرهای lalvin
همه برای شرابسازی هست ولی چه تفاوتی دارند؟؟
EC-1118
K1-V1116
bourgovin RC212
71B-1122
D47
BM 4*4

اگر ماده یا وسیله دیگری مد نظرتون هست که کاربردی هست خوشحال میشم ذکر کنید.
با سپاس

سلام
برندهایی را انتخاب کنید که عکس شیشه و گیلاس روش نباشه .
مثل safale04 , safale 05 , nothingam
بعضی چیزها را می تونی بگی که نمونه برای تولید در کشور آوردم

با درود به شما جناب خسرو
راستش برند red star را انتخاب کردم و روش عکس گیلاس هست.  خیلی حساس هستند به این موضوع؟؟؟ اگر بله میگردم برند دیگری  پیدا میکنم
keywords=wine+yeast
سپاس

آفلاین Meynoush

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 28
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #3 در: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۹:۱۷ »
با سلام ، این لیست شما احتمالا به سرنوشت لیست بنده در فرودگاه امام خمینی دچار خواهد شد ، بنده هم همچین لیستی رو دوستم خریداری کرده بود برام که همه رو  مرداد ماه توی فرودگاه ازش گرفتن . چمدون رفت توی دستگاه ایکس ری و بعد افسر گفت چمدون رو باز کن و گفت همه ی اینا وسایل ساخت شراب هستن و نمیتونن وارد کنید . 500 هزار تومن هم جریمه دادیم ، حتی میگفت باید بازداشت کنه و فردا بفرسته دادگاه که صحبت کردیم گفتیم طرف دو هفته مهمونه و برمیگرده که به جریمه و تعهد کتبی که دیگه چیز خلاف قانون وارد نکنه رضایت داد . البته امیدوارم برای شما مشکلی پیش نیاد ، این تجربه ی بنده بود در این زمینه
ز خاکِ من اگر گندم برآید
از آن گر نان پزی مستی فزاید

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: becks

آفلاین becks

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #4 در: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴:۳۳ »
با سلام ، این لیست شما احتمالا به سرنوشت لیست بنده در فرودگاه امام خمینی دچار خواهد شد ، بنده هم همچین لیستی رو دوستم خریداری کرده بود برام که همه رو  مرداد ماه توی فرودگاه ازش گرفتن . چمدون رفت توی دستگاه ایکس ری و بعد افسر گفت چمدون رو باز کن و گفت همه ی اینا وسایل ساخت شراب هستن و نمیتونن وارد کنید . 500 هزار تومن هم جریمه دادیم ، حتی میگفت باید بازداشت کنه و فردا بفرسته دادگاه که صحبت کردیم گفتیم طرف دو هفته مهمونه و برمیگرده که به جریمه و تعهد کتبی که دیگه چیز خلاف قانون وارد نکنه رضایت داد . البته امیدوارم برای شما مشکلی پیش نیاد ، این تجربه ی بنده بود در این زمینه
با درود و ارائه تجربتون
بفرمایید چه اقلامی در چمدان بود و به چه تعداد؟؟
با سپاس

آفلاین Meynoush

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #5 در: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۰:۰۶ »
20 عدد مخمر لالوین
4 بسته چیپس بلوط
پکتین انزایم 4 بسته 20 گرمی
سوربات 2 بسته 50 گرمی
متابی سولفیت پتاسیم 2 بسته 50 گرمی
قرص کمپدن 2 بسته 80 تایی
اتوسیفون
پودر ژلاتین 2 بسته 50 گرمی
هیدرومتر 2 عدد
الکل سنج
چوب پنبه 2 بسته 100 تایی
قفل هوا 16 عدد
درپوش حرارتی بطری 200 عدد
اینا تو ذهنم بود الان از لیستم
ز خاکِ من اگر گندم برآید

آفلاین becks

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #6 در: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۰:۴۱ »
20 عدد مخمر لالوین
4 بسته چیپس بلوط
پکتین انزایم 4 بسته 20 گرمی
سوربات 2 بسته 50 گرمی
متابی سولفیت پتاسیم 2 بسته 50 گرمی
قرص کمپدن 2 بسته 80 تایی
اتوسیفون
پودر ژلاتین 2 بسته 50 گرمی
هیدرومتر 2 عدد
الکل سنج
چوب پنبه 2 بسته 100 تایی
قفل هوا 16 عدد
درپوش حرارتی بطری 200 عدد
اینا تو ذهنم بود الان از لیستم
با درود مجدد
خیلی شبیه لیست بنده هست :-X
ولی بجز مخمر هیچکدام ازین وسایل بطور قانونی منع ورود ندارند. و صرفا وسایل شرابسازی بحساب نمیان حتی اتو سیفون.
از دید بنده افسر یکدستی زده و فقط از چوب پنبه ها متوجه شده که نگرانی بنده هم هست ضمن اینکه اونم صرفا وسیله شرابسازی نیست
به چه عنوانی شما 500 هزار تومن جریمه پرداخت کردید؟!افسر و فرودگاه که جریمه نمیتونن تعیین کنن. از دید بنده خیلی راحت زیر بار این مساله رفتید.
هرچند ما در کشور قانون مداری زندگی نمیکنیم ولی میتوانستید ثابت کنید که این اقلام وسایل شرابسازی نیست .
حتی بنده شکلات الکلی که ممنوع هست به مقدار زیاد اوردم که روی جعبه و حتی خود شکلاتها شبیه شیشه مشروب بود و همچنین کالباس خوک

کالاهای ممنوعه ورودی در گمرک :
مشروبات الکلی ، وسایل قمار ، تجهیزات دریافت ماهواره ، اسلحه سردو گرم ، مواد محترقه و منفجره ، مواد مخدر ، مواد روان گردان ، نشریات، فیلم، عکس، نوشته و هر کالایی که مغایرشئونات ملی و مذهبی و مخل نظم عمومی کشور باشد و سایر کالاهایی که منع شرعی و قانونی دارند و یا ورود و خروج آنها به موجب جدول تعرفه گمرکی ممنوع است.

بنده ریز وسایل هم سرچ کردم ولی هیچ کجا اثری از ممنوعیت این وسایل نیست

با سپاس

آفلاین D A R Y L

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 174
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #7 در: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۳:۵۸ »

ممنونم از لطف فراوان شما

البته لینکی که شما گذاشتین چوب پنبه عادی بود

چیزی که من دنبالش هستم ،چوب پنبه لاستیکی هست

این نمونه لینکش هست

برای شراب حتما 1116 و 1118 وارد کنید
و اگر اهل آبجو هستین
یک پک هشتایی safale 05 وارد کنید
اگر یک پک دیگه هم خریدین بنده خریدارش هستم ;D

چون safale 05 کم وارد کرد و پشیمونم

تک تک وسایل شما توجیه داره در برار ارزیاب فرودگاه.
حتی مخمر شراب برای سرکه کاربرد دارد
اما مخمر ها که تنها محصولات حساسیت زا هستن توی کیف دستی بزارین و دستگاه xray هم مشکلی ایجاد نمیکنه طبق تجربه من.

و اگر اهل آبجو سازی هستین حتما رازک گل و پالت هم وارد کنید.

چیپس بلوط هم حداقل یک Lb وارد کنید
خیلی خواهان و کاربرد داره.

همیشه توی چشم ماموران زل بزنید تا بفهمن ترسی ندارین و مجرم نیستین در اینجور مواقع باهاتون کاری ندارن ;D

این اخری واقعا شخصا تجربه کردم 8)
ای مفتی شهر از تو بیدار تریم        *   با این همه مستی ز تو هشیار تریم
تو خون کسان نوشی و ما خون رزان * انصاف بده کدام خون خوار تریم

آفلاین becks

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #8 در: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۵:۰۷ »

ممنونم از لطف فراوان شما

البته لینکی که شما گذاشتین چوب پنبه عادی بود

چیزی که من دنبالش هستم ،چوب پنبه لاستیکی هست

این نمونه لینکش هست

برای شراب حتما 1116 و 1118 وارد کنید
و اگر اهل آبجو هستین
یک پک هشتایی safale 05 وارد کنید
اگر یک پک دیگه هم خریدین بنده خریدارش هستم ;D

چون safale 05 کم وارد کرد و پشیمونم

تک تک وسایل شما توجیه داره در برار ارزیاب فرودگاه.
حتی مخمر شراب برای سرکه کاربرد دارد
اما مخمر ها که تنها محصولات حساسیت زا هستن توی کیف دستی بزارین و دستگاه xray هم مشکلی ایجاد نمیکنه طبق تجربه من.

و اگر اهل آبجو سازی هستین حتما رازک گل و پالت هم وارد کنید.

چیپس بلوط هم حداقل یک Lb وارد کنید
خیلی خواهان و کاربرد داره.

همیشه توی چشم ماموران زل بزنید تا بفهمن ترسی ندارین و مجرم نیستین در اینجور مواقع باهاتون کاری ندارن ;D

این اخری واقعا شخصا تجربه کردم 8)

با درود
بله جناب من هم  فکر میکنم دوست عزیزمون راحت کوتاه آمدند.
در مورد چوب پنبه بنده تصور کردم منظورتان چوب پنبه مخصوص بطری کردن هست. بله اندگی گران هستند ولی نوعی که در ایران هست جنس خیلی خشکی دارند و قیمت نمونه خارجی با اینگه گران هست باز هم از فروشگاههای لوازم آزمایشگاهی ارزانتر تمام میشود ضمن اینکه به تصور بنده کیفیت بالاتری هم باید داشته باشند.
به فکر خرید عصاره مالت و گل رازک بودم ولی هنوز آبجو سازی را شروع نکردم و فقط ماالشعیر الکلی درست کردم. تعدادی مخمر آبجو سفارش دادم جهت این امر.

با سپاس از راهنمایی های شما

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: D A R Y L

آفلاین Meynoush

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #9 در: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹:۵۳ »
خیر آدم با سوادی بود و نوشته های روی همه ی بسته هارو میخوند ، همه ی پلیس ها بیسواد نیستن ، با سواد هم توشون پیدا میشه ، بله وقتی پای آبروی کس دیگه در میون باشه باید راحت کوتاه اومد ، اگه خودم وارد کرده بودم به این راحتی کوتاه نمی اومدم . در مورد جریمه تو فرودگاه هم همه جای دنیا به همین شکل هست ، یا جریمه یا مالیات رو باید تو فرودگاه پرداخت کنید .
ز خاکِ من اگر گندم برآید

آفلاین becks

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #10 در: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰:۴۶ »
خیر آدم با سوادی بود و نوشته های روی همه ی بسته هارو میخوند ، همه ی پلیس ها بیسواد نیستن ، با سواد هم توشون پیدا میشه ، بله وقتی پای آبروی کس دیگه در میون باشه باید راحت کوتاه اومد ، اگه خودم وارد کرده بودم به این راحتی کوتاه نمی اومدم . در مورد جریمه تو فرودگاه هم همه جای دنیا به همین شکل هست ، یا جریمه یا مالیات رو باید تو فرودگاه پرداخت کنید .
با درود
بنده عرض نکردم بیسواد هستند ولی از دستگاه ایکس ری نوشته ای مشخص نیست عرض کردم چوب پنبه ها باعث شک شده و منجر به باز کردن چمدان شده.
ولی نکته ی خوبی رو اشاره کردید نوشته بسته ها جز مخمر را میشه کاری کرد.
در مورد کوتاه اومدن در مورد شما حق با شماست. بنده خودم را جای شما گذاشتم بدلیل اینکه اگر این اتفاق برای بنده بیوفته احتمالا دوستم بیشتر از بنده پیگیر قضیه خواهد شد.
در مورد جریمه در این مورد در کشورهایی که بنده در جریانم اینطور نیست و مامور مجری قانون نه قاضی و صادر کننده حکم که همانجا تعهد بگیره و جریمه رو بگیره. تعهدی به این شکل اصلا وجود نداره . شخصی خلافی کنه طبق قانون مجازات و جریمه خواهد شد.
تعهدی که از دوست شما گرفتند با تجربه بنده از دوران خدمت سربازی 10 دقیقه بعد از رفتن شما پاره شده و دور ریخته شده . وسایل هم در بهترین حالت دست مامور مورد نظر هست ;)
در انتها عرض کردم ما در کشور قانون مداری زندگی نمیکنیم و در مورد شما مایل بودید هرچه زودتر از معرکه خلاص شوید.
دوستتان از کدام کشور میامدند؟ گاهی کشور مبدا هم حساسیت ایجاد میکنه.
بسیار سپاسگزارم که تجربه تان را در اختیار بنده قرار دادید.

آفلاین صوفی

• آبجوساز خانگی ماهر
  • **
  • تعداد پست کاربر: 122
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #11 در: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲:۱۸ »
در مورد جریمه در این مورد در کشورهایی که بنده در جریانم اینطور نیست و مامور مجری قانون نه قاضی و صادر کننده حکم که همانجا تعهد بگیره و جریمه رو بگیره. تعهدی به این شکل اصلا وجود نداره . شخصی خلافی کنه طبق قانون مجازات و جریمه خواهد شد.
در موارد مشابه برا اینکه فرد به مشکل نخوره بهش جریمه واردات مواد غذایی غیر مجاز میزنند و همون جا هم باید جریمه پرداخت بشه. این یک روال مرسوم در اکثر نقاط جهانه . شما فکر کنید 2 روزه مهم در کشوری در اختیار دارید و از این 2 روز باید یک روزشو برای جریمه و دادگاه هدر بدید . به همین دلیل در خود فرودگاه بخشی برای این موارد لحاظ شده تا کمترین خدشه به مسافرت اون فرد وارد بشه .در خصوص تعهد هم همینطوره معمولا از اتباع کشور های دیگه گرفته میشه تا در صورت تخلف مجدد دستشون باز باشه از لحاظ قانونی.
می خوردن و شاد بودن آيين منست
فارغ بودن ز کفر و دين؛ دین منست

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Meynoush, becks

آفلاین meysamsh86

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 11
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #12 در: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶:۴۹ »
سلام دوست عزیز.ییست شراب منم خریدارم بتدنی بیشتر بیاری.کامپدن هم خریدارم.چوب پنبه و در پلاستیکی هم خریدارم.
اقلام بالا که گفتم اگر کسی داشت به قیمت بالاتر از خرید حاضرم بخرم.
کمک نیاز دارم تو این موارد.مچکرم

آفلاین Meynoush

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #13 در: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹:۴۹ »
همونطور که ملاحظه کردید دوستمون جناب صوفی هم صحبتهای بنده رو تایید کردن ،مسافری که اومده بود دوستِ دوستم بود ، برای همین واقعا فقط به آبروی اون شخص و دوستم فکر میکردم در اون لحظه . از کانادا اومده بود .
ز خاکِ من اگر گندم برآید

آفلاین becks

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #14 در: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۹:۳۰ »
در موارد مشابه برا اینکه فرد به مشکل نخوره بهش جریمه واردات مواد غذایی غیر مجاز میزنند و همون جا هم باید جریمه پرداخت بشه. این یک روال مرسوم در اکثر نقاط جهانه . شما فکر کنید 2 روزه مهم در کشوری در اختیار دارید و از این 2 روز باید یک روزشو برای جریمه و دادگاه هدر بدید . به همین دلیل در خود فرودگاه بخشی برای این موارد لحاظ شده تا کمترین خدشه به مسافرت اون فرد وارد بشه .در خصوص تعهد هم همینطوره معمولا از اتباع کشور های دیگه گرفته میشه تا در صورت تخلف مجدد دستشون باز باشه از لحاظ قانونی.

با درود
سپاسگزارم ازینکه اطلاعات بنده را در این زمینه بالا بردید.

همونطور که ملاحظه کردید دوستمون جناب صوفی هم صحبتهای بنده رو تایید کردن ،مسافری که اومده بود دوستِ دوستم بود ، برای همین واقعا فقط به آبروی اون شخص و دوستم فکر میکردم در اون لحظه . از کانادا اومده بود .

با درود بر شما جناب Meynoush
درست میفرمایید شرایط شما بصورتی بوده که باید مساله زود حل میشده .
از اینکه نظر و تجربه اتان  را در تاپیک بنده بیان کردید خدمتتان سپاس فراوان دارم . اطلاعات خوبی بدست اوردم و راهکارهایی در ذهنم هست که امیدوترم وسایل بدون دردسر بدستم برسد.

anything