inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : اشتراک تجربه ای جالب توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۳:۰۸:۵۳]

پاسخ : عرق سیب توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۲:۴۳:۲۳]

پاسخ : تهیه کونیاک به چه طریق است؟؟؟ توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۲:۴۲:۴۴]

پاسخ : تهیه هیدرومتر و مترومتر توسط milad_sh
[امروز ساعت ۰۲:۳۷:۴۸]

پاسخ : عرق گیری از شراب سیب (ودکا سیب) توسط mrock13
[امروز ساعت ۰۲:۳۷:۲۵]

اشتراک تجربه ای جالب توسط HnD
[امروز ساعت ۰۲:۰۸:۴۹]

نویسنده تاپیک: پیشنهاد دسته بندی تاپیک ها  (دفعات بازدید: 88 بار)

آفلاین Hamid_reza

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 132
    • مشاهدۀ نمایه
پیشنهاد دسته بندی تاپیک ها
« در: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱:۱۶ »
با درود
ضمن   ابراز سپاسگذاری  از استاد هدل به جهت فراهم کردن بستری برای ارتقا دانش و اشتراک تجارب  و همچنین آموزش های ارزنده ایشان در این راه  که بسیار راحت و بی هیچ هزینه در اختیار همگان قرار گرفته
و همچنین عرض سپاس و تشکر از جناب  Datam  که بسیار صبورانه به پاسخگویی مشکلات هرچند تکراری  میپردازند .  یک پیشنهاد داشتم  که البته  نمیدانم در سایر تالارها وضعیت به چه نحویست اما پیشنهاد من در خصوص تالار شراب سازی و تقطیر مشروبات سنگین ( که بیشتر مطالعه کردم) است
 همانظوری که مستحضرید روال به این شکل است که اگر بنده مشکلی داشته باشم با ایجاد یک تاپیک جدید سوال میکنم و منتظر پاسخ دوستان  و اساتید میمانم . حال بعد از گذشت 3 روز و ایجاد تاپیکهای دیگر توسط افراد دیگر این تاپیک کم کم به پایین صفحه و سپس به صفحات دیگر منتقل میشود . حال اگر نفر دیگری دقیقا همین مشکل را داشته باشد .  دوباره با ایجاد  تاپیک همان سوال را میکند و دوباره دوستان  پاسخگو میشوند. و تعداد صفحات بی دلیل زیاد میشود
پیشنهاد میکنم با  طبقه بندی   تاپیکها  حالت منسجم تری  شکل بگیرد تا دوستان با مشکل یکسان  در ذیل همان مشکل پست ارسال کنند .  به عنوان مثال  در همین مدت کوتاه که بنده عضو انجمن شده ام  بارها یک سوال  مشابه در مورد تخمیر اولیه شده است که   پاسخ آن همیشه تقریبا یکسان بوده است . حالا مثلا با  ایجاد تاپیک  مشکلات تخمیر اولیه کلیه این دوستان   که  به هر دلیلی پستهای قبلی را  مطالعه نمیکنند میتوانند پست های خود را در ذیل آن تاپیک بگذارند.و چه بسا با مراجعه به این تاپیک  و خواندن پاسخ های   ارائه شده  قبلی . جواب سوال خود را بیابند.
 با اینکار  هم مطالعه پست ها  و استفاده از  راهکارهای شما اساتید  سهل تر شده هم  مطالب منسجم تر
 با تشکر و آرزوی توفیق روز افزون
یک جام شراب صد دل و دین ارزد / یک جرعه می مملکت چین ارزد.
جز باده لعل نیست در روی زمین  / تلخی که هزار جان شیرین ارزد

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: becks, habibpn, Fmrfmr

آفلاین becks

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 104
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #1 در: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۴:۵۵ »
با درود
با سپاس از طرح این مساله از سوی جناب حمیدرضا
بنده هم در بدو ورود به انجمن چیزی که خیلی مورد توجهم قرار گرفت این بود که چرا در هر تالار تاپیک مهم شده وجود ندارد.
مثلا تاپیک جزوه استاد هدل قفل بشه و مهم بشه اینجوری هرکس داخل تالار شرابسازی بیاد اولین تاپیک که میبینه همین هست.

یا عناوین دیگه که تاپیک های زیاد در موردشان زده میشود.
مثلا:
هر سوالی در مورد تخمیر اولیه دارید اینجا بپرسید؟
هر سوالی در مورد تخمیر ثانویه دارید اینجا بپرسید؟
هر سوالی در مورد انواع انگور دارید اینجا بپرسید؟
در مورد کپک
سولفیت و مخمر زنی
شرابسازی سنتی
قفل هوا
آببندی
بطری کردن
ضد عفونی کردن
این عناوینی بود که در این مدت که من در انجمن هستم بسیار تکرار شده و تاپیکهای جدیدی در موردشان زده شده
در صورتی که اگر یک تاپیک واحد وجود داشت با خواندن همان 1 تاپیک به ترتیب فرد به اکثر یا تمام سوالاتش میرسد.
بدیهی است که تاپیک های مشابه هم میتونن ادغام بشوند.
بنده در هر انجمنی وارد شدم به وفور میبینم که مدیران انجمن اصرار به هرچه کمتر زدن تاپیک جدید دارند و مدام تکرار میشه که در تاپیک مربوطه طرح مساله بشه.
در نهایت از فضای که در اختیار گذاشته شده و از تمام مدیران و اساتید من جمله استاد داتام عزیز سپاسگزاری میکنم.
و واقف به این مساله که این کارها نیاز به وقت و بررسی زیاد دارد هستم .
با سپاس
پیش آر پیاله را که شب میگذرد.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Hamid_reza

آفلاین pejmanblue

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 20
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #2 در: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲:۱۸ »
با سلام خدمت تمام اساتید
من هم موضوع مشابهی در ذهنم بود که خوشحال شدم دوستان قبل از من مطرح کردند

یک درخواست جانبی هم اینکه اگر ممکنه مراحل ساخت شراب انگور / انار و ... / عرق / ودکا و ... و اب جو به صورت یک تاپیک مهم در هر انجمن موجود باشه

به طوری که من تازه کار و دوستان دیگه بتونیم با مطالعه اون اشنایی مناسبی با مراحل کار از ابتدا تا انتها پیدا کنم
حالا سوالات تخصصی تر و مشکلات با جستجو و پرسش و پاسخ حل شدنی است ولی یک اشنایی کلی با رون کار واقعا نیازه

خیلی علاقه دارم بتونم کمکی در این مورد بکنم ولی دانش اندکی دارم، اما در هر صورت برای هر کمکی در خدمتم