inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

نویسنده تاپیک: هوفنبرگ بلک  (دفعات بازدید: 213 بار)

آفلاین Rezata80

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 1
    • مشاهدۀ نمایه
هوفنبرگ بلک
« در: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۷:۰۶ »
سلام
آیا با هوفنبرگ بلک میشه آبجو درست کرد؟؟

آفلاین Braumeister

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 118
    • مشاهدۀ نمایه
هوفنبرگ بلک
« پاسخ #1 در: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۹:۰۹ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
سلام

سلام دوست عزیز،
بدون اینکه بدونم هوفن برگ چجوری آبجو درست می‌کنه، می‌تونم فقط حدس بزنم که برای درست کردن آبجوی سیاه رنگ کسی تو ایران اینقدر به خودش زحمت نمیده که از کارا مالت‌های خیلی‌ گرون تیره برای رنگ و مزهٔ آبجو استفاده کنه. حدس من این هست که همون ما شعیر معمولی‌ هست که با ماده  E۱۵۰D یا E۱۵۰C رنگ شده!
اگه خیلی‌ به خودشون زحمت داده باشند احتمالا از رنگ آبجو که بدون مزه و بوو هست استفاده کردند و محصول شنو اینجوری تیره کردند. البته کار غیر قانونی‌ نیست و حتی اینجا تو آلمان هم از این کارا زیاد می‌شه.
یک تلفن کوچیک به مدیر تولیدشون بکنید و بگید که شما شدیدا به این ۲ ماده E حساسیت دارید و اگه ازش امتحان کنید شوکه حساسیتی می‌گیرید و آیا بهتون گارانتی میدند که ازش استفاده نکردند یا خیر . برام جالبه که بدونم جوابشون چیه :)

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: binahayat, D A R Y L

آفلاین habibpn

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 39
    • مشاهدۀ نمایه
هوفنبرگ بلک
« پاسخ #2 در: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱:۰۴ »
سلام
درود
من با هوفنبرگ درست کردم خیلی خوب در اومدن
تلخیش نسبت به ایستک ساده بیشتر همچنین
کف بیشتری هم داشت البته کف زود گذر
برای بطری های یک لبتریش هم با ده گرم شکر به چنان گازی رسیدم که باورم نمیشد

آفلاین khosro

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 49
    • مشاهدۀ نمایه
هوفنبرگ بلک
« پاسخ #3 در: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶:۴۷ »
سلام برومیستر جان
اکتبرفست مبارک . هوفنبرگ تیره موجود در تهران علاوه بر رنگ دارای عطر و طعم مالت تیره هست .
آیا شما در مونیخ به هوفبره هاوس سر زدید ؟ جای دیگه هم شعبه داره ؟

آفلاین Braumeister

• مدیر آبجوسازی
    • مشاهدۀ نمایه
هوفنبرگ بلک
« پاسخ #4 در: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸:۲۹ »
سلام برومیستر جان
اکتبرفست مبارک . هوفنبرگ تیره موجود در تهران علاوه بر رنگ دارای عطر و طعم مالت تیره هست .
آیا شما در مونیخ به هوفبره هاوس سر زدید ؟ جای دیگه هم شعبه داره ؟

سلام دوست عزیز،

شما تقریبا همون جوابی رو به من دادید که من می‌خواستم بشنوم و حدس میزدم. اگه برای تیره کردن (سیاه کردن) آبجو از مالت سیاه مثلاً بالای EBC۱۰۰۰ استفاده بشه، آبجو خیلی‌ تلخ و با مزه قهوه‌‌ از آب در میاد. مزه و بوی عطر مالت نشونهٔ استفاده از مالت معمولی‌ یا مالت مونیخ هست که بعدا رنگ شده. من کار هوفن برگ رو قبول دارم، چون اتفاقی‌ کسانی رو میشناسم که باها شون کار میکنند. رنگ کردن آبجو هم چیزی نیست که غیر قانونی‌ باشه و فقط یک وسیلهٔ جالب برای بازاریابی و جلب توجه مشتری هست و نشونهٔ مخصوصی برای هویت یا مرغوبیت آبجو نیست
در ضمن هوف بروی هاوس تو مونیخ هیچ جای دیگه به جز لاس وگاس شعبه نداره و کلا به خاطر موقیعتش و داستانش بیشتر جای توریستی هست .

موفق باشید

آفلاین habibpn

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 39
    • مشاهدۀ نمایه
هوفنبرگ بلک
« پاسخ #5 در: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۴:۵۵ »
درود
من ترکیبات هوفنبرگ روکه نگاه کردم نوشته مالت و مالت جو برشته این جو برشته رنگش رو سیاه می کنه؟ یا این کنه طبق فرمایش شما از رنگ آبجو استفاده می کنن

آفلاین Braumeister

• مدیر آبجوسازی
    • مشاهدۀ نمایه
هوفنبرگ بلک
« پاسخ #6 در: ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۹:۵۱ »
درود
من ترکیبات هوفنبرگ روکه نگاه کردم نوشته مالت و مالت جو برشته این جو برشته رنگش رو سیاه می کنه؟ یا این کنه طبق فرمایش شما از رنگ آبجو استفاده می کنن

سلام دوست عزیز

برای رنگ کردن آبجو از یک رنگ مخصوصی استفاده می‌شه که ریشهٔ‌ مالت داره .
اسم این مالت
/Sinamar“ هست که از ریشهٔ‌ زبان لاتین و کلمهٔ  „sine amaro“  (یعنی‌ بدون تلخی‌) .
با این نوع مالت یک جور آبجو درست میکنند که نه تلخی‌ داره نه مزه و فقط برای رنگ کردن آبجو ازش استفاده می‌شه.
قانون سخت گیرانهٔ آبجو سازی آلمان ، اجازه نمیده که شما رنگ به آبجو اضافه کنی‌، ولی‌ اجازه میده که انواع مختلف آبجو با هم مخلوط کنید، و این در حقیقت یه جور کلک هست که بشه این قانون رو دور زد. با اینکه این نوع رنگ آبجو به روش آبجو سازی درست می‌شه، ولی‌ از دید من اصلا هیچ ربطی‌ به آبجو که من و شما میشناسیم نداره و کاملا بی‌ مزه، بی‌ بو، بدون گاز هست و صرفاً برای تیره کردن آبجو ازش استفاده می‌شه. من هوفن برگ بلک رو امتحان نکردم. ولی‌ اگه واقعا سیاه به احتمال زیاد از همین رنگ استفاده کردند.

جالب اینکه من با مشتری‌های خودم امتحان کردم فقط یک نوع آبجو رو با رنگ اصلی‌، با یکم رنگ و با رنگ سیاه رنگی‌ کردم...همه کسانی که امتحان کردند می‌گفتند که آبجو سیاه تلخ‌تر و پر الکل تره. حتی وقتی‌ بعدش بهشون می‌گفتم که فقط یک جور آبجو هست و فقط رنگ شده، بیشترشون باورشون نمی‌شد و رو حرف خودشون ایستاده بودند. البته رنگ کردن آبجوی بدون الکل با E۱۵۰C یا E۱۵۰D در آلمان هم قانونی‌ هست. فقط آبجو الکلی اجازه نداره که رنگ متفرقه داشته باشه!!!

به این پست 1 فایل،پیوست شده است.برای مشاهده یا دانلود لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
malzbier.jpg

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: habibpn