inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : مشکل در فرایند تخمیر توسط fire...
[امروز ساعت ۱۴:۳۸:۵۴]

پاسخ : ادامه داشتن تخمیر و حباب زدن قفل هوا توسط davoud
[امروز ساعت ۱۴:۰۱:۳۲]

راز ساختن شراب ناب توسط Meraj
[امروز ساعت ۱۳:۴۹:۰۹]

در مورد شراب توسط Meraj
[امروز ساعت ۱۳:۲۴:۱۲]

پاسخ : بوی سرکه و ترشی شراب لطفا جواب بدین توسط Sadegh
[امروز ساعت ۱۳:۲۲:۳۷]

پاسخ : شراب تلخ! توسط Meraj
[امروز ساعت ۱۲:۴۱:۵۵]

نویسنده تاپیک: تقطير  (دفعات بازدید: 1721 بار)

آفلاین خیامی

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 26
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير
« پاسخ #45 در: ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۴:۳۱ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
سلام و درود بر همگی
من دیروز یکی از این دستگاه های گلاب گیری گرفتم ، فردا میرم پس میدم  !!!!
ولی دوستان گرامی لطفا بفرمایید برای عرق گیری  چه دستگاهی تهیه کنیم ؟ اگر بخاطر رعایت عدم تبلیغ معذوریت دارید خصوصی بفرمایید ممنون میشوم  . کشمش ، شراب گذاشته ام روز ششم است . دستگاه نداشته باشم شراب را چکار کنم ؟ سپاسگزار و ممنونم
سلام  بر همگی دوستان
دستگاه تقطیر دیگ آلومینیومی که قبلا گرفته بودم  را پس دادم چون با قلع کاری و لحیم درزهای قسمت خنک کننده  را جوش کرده بود  بردم  پس دادم و دستگاه تمام استیل  بجایش گرفتم که خوب  است .
از دوستان بزرگواری که شراب کشمش جهت تقطیر انداخته اند و تجربه اش را دارند   چند سوال دارم که اگر کمک کنند ممنون میشوم اجرتان با ذکریای رازی فقید.
حدود 10 روز است که شراب کشمش برای تقطیر را مطابق دستور انتهورا انداخته ام حدود 70 در صد کشمش ها رفته پایین ( روز پنجم کشمش ها را چنگ زدم / شراب بوی شراب و کشمش میدهد و اصلا شیرین نیست و خیلی خیلی بسیار کم طعم مزه ترش دارد مثل روز های 12 الی 14 شراب انگور که همین طعم را میدهد آیا به مشکلی برخورده ام ؟ 
--عدد آب سنجی شراب کشمش معمولا  بین چه  محدوده ای است
-- برای دستگاه تقطیر 24 لیتری زمان تقطیر بعد از دور ریز اولیه - سر  - قلب - و ته تقطیر را چگونه متوجه شویم
بعد از تحریر : جهت اطلاع حقیر حدود 10-12 سال است شراب انگور /سیب /انار  -انداخته ام که خوشبختانه تا حالا هیچ مشکلی نداشته ام (بدلیل  رعایت تمام اصول) تعریف از خود نباشه همیشه شراب هایم بین دوستان زبانزد است ( صرفا بخاطر اینکه اعلام کنم اصول اولیه را کمی یاد گرفته ام فقط همین) .پیشاپیش ممنون از همه .

آفلاین ارش

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 272
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير
« پاسخ #46 در: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۷:۰۰ »
بادرود
جالب اينجاست كه محصول كاملا صاف هستش وفقط نقاط برخورد قطره باقيف سياه ميشه من براي امتحان قيف را چرخاندم تا محل برخورد قطره باقيف عوض بشه وديدم بله دقيقا نقطه فرود قطره روي قيف سياه ميشه.البته ميگم باهر چي شستم سياهي نرفت حتي كم رنگ هم نشد فكر كنم رنگش پريده.البته اين رو هم بگم كه سياهي ها زِبْر نيستن وهمسطح باقي جاهاي قيف ميباشن
ايا اين كه رنگ رو ميبره مشكلي ايجاد نميكنه ؟كور نشم؟البته من اول تقطير رو دور ريختم واز طريق گيج دما دمارو روي٧٨درجه نگه داشتم حالا شايد دربعضي اوقات يكي دو درجه بالا پايين رفته باشه؟من كشمش رو به شرط تيزاب نخورده خريدم ولي اگر خورده باشه خطرناكه؟
با سلام خدمت همه ی دوستان
ارش جان من زیاد توضیح نمیدم جوش قلع بکن بنداز دور دور برادر مشکلت حل میشه
ارش جان دیگه با این حرفت(خط اول و دوم) و با دیدن جوش قلع واقعا بهم ثابت شد که جوش جنابعالی داره اکسید میشه و سیاه میشه همونطور که امید جان هم فرمودند جوشت مقاومت نداره وقتی با مشعل جوش داده میشه
و هر چقدر بیشتر پیش بری الکل واکنش داده با قلع بیشتر جوش متزلزل و اکسیدترش میکنه .همونطورم که قبلا امید جان در پست های قبلی اشاره کردن باید جوش با گاز ارگون و فلز تنگستن باید باشه چرا چونکه گاز ارگون باعث میشه که اتصالات جوش بیشتر خودش بگیره و جوش مقاوم تر بشه و مستحکم تر و اصلا اکسید نشه
تنها راه حل برای شما اینه ببرید نیچه پیش یه جوشکار بگید اقا میتونید این جوش دربیارید بجاش یا با گاز ارگون فلز تنگستن و سیم جوش نقره برام جوش بدید اگه گفت اره خب بزن عالی اما اگه گفت نه بگو روی همین جوش با گاز ارگون فلز تنگستن و سیم جوش نقره جوش بده.اما گفت نمیشه بگو روی همین جوش با گاز ارگون فلز تنگستن با قلع جوش بده
ببین هر فلز یا سیم جوشی که استفاده میشه واسه جوشکار اگه با گاز ارگون و فلز تنگستن باشه اون جوش هیچ وقت اکسید نمیشه و مقاومت خودشو در برابر حرارت زیاد از دست نمیده حالا این فلز میخواد نقره باشه قلع باشه یا مس باشه
موفق باشی
بادرود
اقا سالار شما تخمین میزنید چقدر حول وحوش اجرت بخواد واسه اینکار که فرمودید؟میخوام نه اون به من اجحاف کنه از بابت ناشی بودن نه من به اون جوش کار!!!!
ماييم و مي ومطرب و اين كنج خراب
جان ودل وجام و جامه پر دُرد شراب

آفلاین mohammad1981

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 78
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير
« پاسخ #47 در: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵:۵۸ »
دستگاه دستساز بخری ارزونتر و با راندمان بالاتر هست

آفلاین ارش

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 272
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير
« پاسخ #48 در: ۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۶:۴۸ »
سلام
اين عكسش هستش
سلام خسته نباشید
عکس برای شما ضمیمه کردم و دقیقا علامت گذاشتم کجارو سوراخ کنید برای سوراخ کاری ابتدا گیجتون تهیه کنید بعد از مشخص شدن قطر رزوه ی پیچ دیگ سوراخ کنید گیج وصل کنید
و اما در مورد دیگ شما دیگ شما الومینیمی هست ولی بهترین بازدهی رو مسی داره و دیگ خوبی برای تقطیر اگر هم یه زمانی پرتی الکل از درز دیگ داشتید از خمیر استفاده کن ولی اگه بگردی دنبال واشر نسوز خیلی بهتره و در مورد قلع هم باید بگم اصلا نگران نباش بهترین جوش برای دستگاهای تقطیری جوش قلع و الکل قلع هیچ خطری ندارن الان در حال حاضر نه تنها در ایران بلکه کمپانی های بزرگی از جمله جک دنیلز جانی واکر شیواس ریگل و کل شرکت های تولید کننده مشروبات تمام دستگاهای تقطیری انها از مس با روکش قلع میباشد الکل اگه با مس واکنش داشته باشه خطرناکه و اکثر کسانی که توی ایران از دیگ مسی برای تقطیر استفاده میکنن مسگر تا روکش قلع نزنه داخلش بفروش نمی رسونش چرا چون مجوز فروش نداره تمام دیگهای مسی اگه روکش نداشته باشن اب بریزی داخلش بخوری خوبه واسه سلامتی اما اگه بخوای اب داخلش بجوشونی یا الکل بخواهی داخلش بجوشونی بشدت خطرناک و سرطان زا هست پس با خیال راحت تقطیر کنید و اصلا نگران نباشید
موفق موید باشی
درود خدمت اقا سالار واساتید محترم
من یه جور ورقه های مسی دارم که مس خالص هم هستن ورچسبی هستش در قسمتهایی که جوش سربدار هستش میشه از این ورق مسی نازک ورچسبی که عکسش رو میزارم استفاده کنم یا جاهای دیگه .این ورق گرون هم هستش ودر دستگاهای امرآی وسی تی اسکن  استفاده میشه ومس خالصه ولی نازک

به این پست 1 فایل،پیوست شده است.برای مشاهده یا دانلود لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
B8A5F433-A4A7-4313-9DA0-71A333BC310F.jpeg
ماييم و مي ومطرب و اين كنج خراب
جان ودل وجام و جامه پر دُرد شراب

anything