inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : دمای دماسنج توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۱:۰۴:۴۷]

پاسخ : شراب کشمش جهت تقطیر توسط واتوواتو
[امروز ساعت ۰۰:۴۹:۲۷]

پاسخ : رفع بوی بد شلنگ پس از تقطیر توسط hamid.mh64
[امروز ساعت ۰۰:۴۵:۳۰]

پاسخ : طرز تهیه ۲۰ لیتر اب و۵ کیلو شکر برای تقطیر توسط mohammad1981
[دیروز ساعت ۲۳:۵۸:۳۸]

مشكل در فرايند تخمير دوم توسط Meraj
[دیروز ساعت ۲۲:۱۴:۰۳]

پاسخ : بطری شیشه ای یا بطری پلاستیکی توسط sardar63
[دیروز ساعت ۲۲:۱۲:۲۱]

نویسنده تاپیک: چند دستور کوکتل  (دفعات بازدید: 76 بار)

آفلاین pejmanblue

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 20
    • مشاهدۀ نمایه
چند دستور کوکتل
« در: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰:۵۷ »
با سلام خدمت دوستان

چند کوکتل که برای نوشیدنی های مختلف خودم استفاده میکنم رو به شرح زیر براتون می نویسم. این دستورات رو یکی از دوستان که در یکی از کافه های تهران باریستا و بار من هستن در اختیار من گذاشتن و من هم از نتیجه راضی بودم :

توضیح ۱ : در توضیحات از پیمانه استفاده شده و بسته به تعداد افراد و حجمی که میخواین کوکتل درست کنید از پیمانه مناسب استفاده کنید. پیمانه می تواند یک استکان یا شات کوچک باشد یا یک لیوان ، یا پیمانه های مخصوص برای باریستا ها و بارمن ها که دو سایزی است

توضیح ۲ : بسته به تعداد مهمان ها پیشنهاد میشود در صورت امکان برای هر نفر به صورت جدگانه کوکتل تهیه فرمایید. برای مهمان های زیاد ترکیب سوم مناسب ترین ترکیب است که میتوایند آن را در حجم بالا هم تهیه کنید. شخصا تجربه تهیه آن در حجم نیم لیتر برای مصرف خودم یا حجم ۱۰ لیتر برای مهمانی با ۳۰ مهمان را داشته ام

برای عرق / ودکا
ترکیب ۱ : اب اناناس ( یک پیمانه ) - سیروپ طالبی ۱ پیمانه - موز ( نیم پیمانه ) - نارگیل ( نیم پیمانه  ) - اب لیمو طبیعی و تازه ( نیم پیمانه  ) - مشروب ( عرق /  ودکا / ویسکی) ( یک پیمانه ) - نتیجه  نهایی را می توانید با اندکی یخ خورد شده مخلوط کنید

ترکیب ۲ : ۵ تا توت فرنگی - ۱۰۰ سی سی اب میوه قرمز سن ایچ ( یا ترکیب آب میوه های قرمز و یا آب انگور قرمز یا آب آلبالو ) - ۴۰ سی سی لیمو - یخ  کوبیده یا پورد شده - مشروب سلیقه ای برای ودکا تا ۱۰۰ سی سی مناسب است برای عرق مقدار کمتری مثلا ۵۰ سی سی ، بیشتر از این بر روی طعم نهایی تاثیر گذار است

ترکیب ۳ : اب اناناس ۲ پیمانه - اب میوه قرمز ۱ پیمانه - اب لیمو برای هی نیم لیتر یک لیموی کامل - مشروب ۱ پیمانه

ترکیب ۴ : سیروپ سن ایچ موهیتو ۲۰ سی سی - سیروپ سن ایچ لایم ۲۰ سی سی - نصف لیمو کوبیده با ۲۰ سی سی اب - برگ نعنا ۱ عدد - مشروب ۳۰ تا ۴۰ سی سی ودکا یا حدود ۲۰ سی سی عرق

ویسکی
ترکیب ۱ : : آب گاز دار بدون طعم یک پیمانه - ویسکی یک پیمانه - آب لیمو ترش تازه برای لیوان بزرگ یک عدد و برای کوچک نصف - چند قالب یخ

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: D A R Y L, Hamid_reza, Fmrfmr

آفلاین Fmrfmr

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 98
    • مشاهدۀ نمایه
چند دستور کوکتل
« پاسخ #1 در: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶:۴۴ »
ضمن تشکر این ظرفهای ساخت کوکتل کجا پیدا میشه؟

آفلاین pejmanblue

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 20
    • مشاهدۀ نمایه
چند دستور کوکتل
« پاسخ #2 در: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸:۵۸ »
اکثرا توسط فروشندگان و تامین کنندگان کافه ها و رستوران ها فروخته میشه. یه وقت کافه رفتید ازشون بپرسید بهتون معرفی میکنن

بازار هم معمولا هست.

یا این سایت ها : [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ] و سایت های مشابه

anything