inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

نویسنده تاپیک: عرق خرما  (دفعات بازدید: 188 بار)

آفلاین dashbeni

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 4
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« در: ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴:۰۶ »
با سلام و درود خدمت دوستان
راستش من برای بار اول هست ک خرما خوابوندم اونم طبق دستوراتی ک از سایت شما خوندم بشکه صد لیتری رو 35کیلو خرما زدم تقریبا ۶۰ گرم مخمرsaf-levure استفاده کردم الان ۸-۹ روز هست ک خوابوندم قفل هوا از کار افتاده چیز خیلی کم هم خرما مونده ک ته نشین نشده هنوز من از سه لیتر عرق خام تونستم ی لیتر عرق نسبتا خوب بگیرم و فقط یک بار از این س لیتر عرق گیری کردم و تفاله ها رو ریختم بیرون میشه باز ب همین تفاله ها اب اضاف کرد و دوباره تقطیر انجام داد ؟نظرتون چیه الان اماده عرق گیری هست یا باید بازم صبر کنم در ظمن بچه جنوبم بندر عباس هوا
 هم تقریبا گرمه چنتا بشکه خوابوندم بخاطر همین عجله ای هست کارم ممنون میشم راهنمایی کنید
البته اون یک لیتر رو بدون الکل سنج رفتیم بالا واسه تست ک جمع س نفر رو خوب جواب داد

آفلاین واتوواتو

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 357
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« پاسخ #1 در: ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰:۵۷ »
با درود
اول اینکه خداروشکر از محصولت راضی بودی
درمورد تفاله باید بگویم که نه ارزش تقطیر مجدد دارند نه الکلی دارند بریزشون توی باغچه کود خوبی هستند برای گیاهان.
اما احتمالاً هنوز تخمیر شما در وسط راه است زیرا خرما در 8_9 روز تخمیرش تمام نمیشود و حتی با توجه به گرمای هوا باز هم حداقل 20 روز زمان نیاز است.
اما به هرحال مهمترین چیز در مشروب سازی داشتن رضایت از محصول است که گویا شما رضایت دارید.
نوش جان
زشت باش، ولی خودت باش

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Milad b

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 834
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« پاسخ #2 در: ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۶:۳۲ »
چه مقدار آب براي اين ٣٥ كيلو خرما ريختين؟
برود هر كه دلش خواست شكايت بكند!
شهر بايد به من الكلي عادت بكند...

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Milad b

آفلاین dashbeni

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« پاسخ #3 در: ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۵:۴۶ »
[ میهمانان مجاز به مشاهدۀ پیوستها نیستند.] تقریبا صد لیتر اب ریختم امشبم باز گرفتم ک از ۱۲ لیتر ۴ لیتر تونسم اون چیزی ک میخوام بگیرم این حد درسته یا باید بیشتر گرفت سلامتی خودتون ممنونم بابت  راهنمایی دوسان [ میهمانان مجاز به مشاهدۀ پیوستها نیستند.]

به این پست 1 فایل،پیوست شده است.برای مشاهده یا دانلود لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
6F0657DB-22D7-4F86-A930-EE444F5284EF.jpeg

آفلاین dashbeni

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« پاسخ #4 در: ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳:۰۴ »
 از الکل سنج استفاده کردم ۳۵ درصد الکل زد کم نیست؟

آفلاین ارش007

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 64
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« پاسخ #5 در: ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۰:۰۷ »
۳۹ درجه واسه پای دیگ یکم کمه چون عرق داغه یکم خطا میده...بزار خنک که شد درجه بزن..اگه ۴۱ باشه عالیه
نوش جان  ;) ;)

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« پاسخ #6 در: ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۹:۵۷ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
از الکل سنج استفاده کردم ۳۵ درصد الکل زد کم نیست؟
درصد الكل سليقه اي هست ولي مقدارش بستگي داره چند ليتر ٣٥ درصد گرفتين؟ يكمي اندازه هارو دقيق تر بگيد كه بشه نظر داد. شما گفتين توي بشكه ي ١٠٠ ليتري ٣٥ كيلو خرما و ١٠٠ ليتر آب ريختين؟! اينطوري نميشه حساب كرد.

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« پاسخ #7 در: ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۱:۳۳ »
۳۹ درجه واسه پای دیگ یکم کمه چون عرق داغه یکم خطا میده...بزار خنک که شد درجه بزن..اگه ۴۱ باشه عالیه
نوش جان  ;) ;)
چرا ٣٩ ؟
اگر عرق گرم باشه درصد الكلسنج بيشتر از واقعيت نشون ميده نه كمتر. البته خطا خيلي زياد نيست.

آفلاین dashbeni

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« پاسخ #8 در: ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۱:۰۹ »
تقریبا از هر س لیتر ۳۰۰ سیسی ۵۰‎٪ گرفتم و ۳۰۰سیسی ۳۵ ‎٪ یکم سخته درصد رو تنظیم کنم عرقای ک گرفتم هیچکدوم تنظیم ندارن شده ی لیتری رو ۵۰‎٪ دادم شده ۳۷‎٪  اگه کلا بخوام عرق با درصد همون ۵۰ تا ۴۳بگیرم باید فقط همون دست اول رو بگیرم و بقیش تفاله میشه، راسی من ب عرق خامم اصلا شکر اضاف نکردم فقط مخمر اگه شکر بهش اضاف کنم کیفیت کارو میبره بالا ممنون میشم راهنمایی کنید؟🙂

آفلاین ارش007

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 64
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« پاسخ #9 در: ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰:۰۳ »
خب منظور منم همینه وقتی گرمه بیشتر نشون میده در حدود دو الی سه درصد ...پای دیگ اگه ۴۴ درصد برداره فرداش میشه ۴۱ ;)
من خودم بهترین درجه واسه ودکا رو ۴۱ میدونم هم طعم انگور هست هم گیرایی مطلوب داره هم خوش خوراک است...موفق باشید

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
عرق خرما
« پاسخ #10 در: ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۷:۰۶ »
تقریبا از هر س لیتر ۳۰۰ سیسی ۵۰‎٪ گرفتم و ۳۰۰سیسی ۳۵ ‎٪ یکم سخته درصد رو تنظیم کنم عرقای ک گرفتم هیچکدوم تنظیم ندارن شده ی لیتری رو ۵۰‎٪ دادم شده ۳۷‎٪  اگه کلا بخوام عرق با درصد همون ۵۰ تا ۴۳بگیرم باید فقط همون دست اول رو بگیرم و بقیش تفاله میشه، راسی من ب عرق خامم اصلا شکر اضاف نکردم فقط مخمر اگه شکر بهش اضاف کنم کیفیت کارو میبره بالا ممنون میشم راهنمایی کنید؟🙂

قرار نيست روي هر ٣٠٠ سي سي كه ميگيرين درجه الكل رو تنظيم كنيد! كل محصول رو داخل يك ظرف بريزيد تا وقتي كه درصدش مناسب بشه، از اونجا به بعد هم ديگه خروجي رو باهاش مخلوط نكنيد. يا تو ديگ بعدي بريزيد يا كلش رو دوباره تقطير كنيد.
در مورد مضرات شكر هم زياد مطلب توي سايت هست.

anything