inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

نویسنده تاپیک: آمیزه کردن الکل سفید 96%  (دفعات بازدید: 11254 بار)

آفلاین vahid12233

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 1
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #105 در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲:۳۶ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
دوستان سلام

دلیل راه اندازی این تاپیک نصیحت یکی از عزیزان در تاپبک آمیزه کردن بود که فرموده بودند " با توجه با اینکه من از الکل سفید 98% کارخانه ای استفاده میکنم بهتر هست برای تبادل نظرات یک تاپیک مجزا در این مورد بازگشایی شود." بنابراین دلیل اصلی ایجاد این تاپیک به اشتراک گذاری تجربیات شخصی اینجانب با سایر دوستان در زمینه فراوری و آمیزه نمودن الکل سفید کارخانه ای هست.

در اولین گام پست قبلی رو که تاپیک آمیزه کردن گذاشته بودم به اینجا منتقل میکنم و بعد سعی میکنم پاسخگوی سوالات دوستان باشم.

سلام دوست عزیز لطفا از الکل 96 درصد استفاده کنید الکل با درصدی بیشتر از 96 با استفاده از واکنش با ماده بنزن که ماده ای سمی و سرطان زاست به دست میاید. و به هیچ روشی نمیتوان مقدار کم بنزن پس از تواید این الکل را از آن جداسازی کرد.
لطفا از 96 درصد استفاده کنید هم ارزانتر است هم برای نوشیدن به شرط کاهش درصد سالمتر

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: INFIDEL, Zed12

آفلاین sardar63

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 27
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #106 در: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱:۰۰ »
دوست عزیزم من از الکل مطلق 99.8 درصد برای آمیزه استفاده میکنم و فکر کنم ناخالصی کمتر از الکل 96 درصد داشته باشه ولی با مطلبی که گفتید نگران شدم. میشه دلیل علمی وجود بنزن در الکل مطلق رو بگید.
اگه دوستان دیگه هم اطلاعی در این مورد داشته باشن ممنون میشم بگن.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: واتوواتو

آفلاین ایلیا

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 8
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #107 در: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲:۱۰ »
سلام استاد .من چند روز پیش حدود(۷روز)پیش مقدار ۶۰ کیلو شیره انگور و ۴۰ کیلو شیره خرما با حدود ۱۰۰ لیتر آب به اضافه ۲ کیلو شکر و ۲ قاشق غذا خوری مخلوط کردم ولی متاسفانه محصولی که از تقطیر بدست آوردم تلخ شده ممنون میشم علتش را توضیح بدین و راه حلش را بگین.خیلی ممنونم استاد.

آفلاین sardar63

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #108 در: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵:۱۸ »
حدود چهل روز پیش نیم لیتر الکل مطلق رو با نیم کیلو سیب قرمز و یک تکه دارچین و ۱۵۰ سی سی شربت ساده آب و شکر آمیزه کردم.
دیشب به مناسبت چهارشنبه سوری  تستش کردم. واقعا عالی شده بود و کاملا بوی تند و تلخی الکل گرفته شده بود. به همه دوستان توصیه میکنم این لیکور رو امتحان کنند.
یه سوالی هم از دوستان داشتم و اینکه کدوم کارخانه در حال حاضر تو ایران الکل گندم تولید میکنه ؟
یه الکلی به نام اتحادیه دیدم تو اینترنت که فکر کنم الان دیگه تولید نمیشه.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: واتوواتو

آنلاین ارش

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 319
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #109 در: ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸:۲۰ »
حدود چهل روز پیش نیم لیتر الکل مطلق رو با نیم کیلو سیب قرمز و یک تکه دارچین و ۱۵۰ سی سی شربت ساده آب و شکر آمیزه کردم.
دیشب به مناسبت چهارشنبه سوری  تستش کردم. واقعا عالی شده بود و کاملا بوی تند و تلخی الکل گرفته شده بود. به همه دوستان توصیه میکنم این لیکور رو امتحان کنند.
یه سوالی هم از دوستان داشتم و اینکه کدوم کارخانه در حال حاضر تو ایران الکل گندم تولید میکنه ؟
یه الکلی به نام اتحادیه دیدم تو اینترنت که فکر کنم الان دیگه تولید نمیشه.
سیبها نگندید؟
ماييم و مي ومطرب و اين كنج خراب
جان ودل وجام و جامه پر دُرد شراب

آفلاین sardar63

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #110 در: ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰:۴۰ »
 سیب ها به هیچ عنوان نمیگنده تو الکل. از اون گذشته فکر کنم الکل اکثر چیزاها رو از گندیدن حفظ میکنه. تو این آدرس پایین هم میتونید چند دستور العمل برای لیکور ببینید

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ارش, واتوواتو

آفلاین Yonas

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 158
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #111 در: ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۴:۵۴ »
این الکل درصد بالا منظور همون ازمایشگاهیه

آفلاین Sam.

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 2
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #112 در: ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷:۵۹ »
با درود مجدد
yasfal عزیز , شکی در مضر بودن الکل 96% نیست ولی الکل 96% بدلیل اتانول بودنش روی چشم تاثیر چندانی ندارد اون متانول هست که روی چشم تاثیر مهلک میزاره , عمده تاثیر این ماده الکل اتانول , روی کبد هست که در نهایت باعث بیماری سیروز کبدی میشود من هم در فامیل و هم در دوستان , اشخاص بسیاری رو دیدم که الکل مینوشیدن حتی بعضی از انها الکل بدونه رقیق کردن ,  اصطلاحا  سک مینوشیدند , ولی در هیچکدوام مشکل بینایی ندیدم البته یکی دو نفر انها از قبل و بعلت کهولت سن , عینکی بودند ولی بقیه نه , مشکل بینایی ( ضعف بینایی  ونه کوری) , از خیلی ها شنیدم که از عرق خرما یا شیره خرما  نشئت میگیرد راست و دروغش , گردن کسانی که گفته اند  :D
شوهر خواهر من در اصفهان عرق خرما خیلی میخورد اصفهان یجورایی مهد عرق گیری در ایران ست و بهترین عرق های خرما در انجا گرفته میشود مدتی بود که شوهر خواهرم از نظر دید مشکل پیدا کرده بود وقتی به دکتر مراجعه کرد دگتر بهش گفت یا عرق کشمش  و یا ویسکی و ودکا بخوره و دیگه عرق خرما نخوره ..
البته نمیدونم که مشکل بیناییش حل شده یا نه ولی از اون زمان فقط مشروب خارجی میخوره ..
ارادتمند
با سلام. شاید برای شما عجیب باشد. ولی من یکبار در یک مهمانی  بصورت تاخواسته  و غیر عمد  مقدار زیادی الکل صنعتی را که بعدا متوجه شدم با چند جور مایعات دیگر میکس شده بود را خوردم. و از نظر نوع مستی هیچ تفاوتی با دیگر الکلها نداشت . وقتی متوجه شدم که صاحب خانه که آنجا مهمان بودم با نگرانی از من پرسید که آیا تو محتویات این بطری را خوردی ؟ من هم پاسخ مثبت دادم . او هم گفت این شیشه محتوی الکل صنعتی بود و برای دکور روی بوفه  کنار دیگر مشروبات گذاشته بودم ! آن موقع خیلی جوان بودم و هیچ تجربه در مشروب خواری نداشتم.  به اسرار میخواست مرا به کلبنیک ببرد ولی من که با وجود گذشت بیش از دو ساعت  هیچ احساس مسمویت و تاری دید نداشتم قبول نکردم و شب به منزل رفتم و خوابیدم. صبح روز بعد بدون هیچ مشکلی بیدار شده و به کارهای روزانه پرداختم. وقتی این موضوع را بررسی کردم متوجه شدم که مسمومیت منجر به کوری با الکل صنعتی بین افرادی اتفاق میافتد که به این نوع الکل حساسیت دارند و شامل همه نمیشود. در کل شانس آوردم.

آفلاین ارش007

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 64
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #113 در: ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۱:۴۸ »
بحث حساسیت داشتن یا نداشتن به الکل صنعتی یا همون متانول نیست ...به خاطر ساختار مولکولی الکل متیلیک یا همون الکل صنعتی بسیار سمی و مسمویت زاست و عواقب وخیمی داره..
احتمالا اون مشروب خاص و شخص خودش بوده و به دروغ گفته الکل صنعتیه  و البته گران قیمت میخاسته تنهاخوری کنه گفته از این نخورید ;D
و گرنه کدوم ادم عاقلی الکل صنعتی رو کنار سایر نوشیدنیها میزاره البته تو پلنگ تر از اون بودی و زدی تو گوشش :D
الکل صنعتیش اگه به اندازه ۳۰ سی سی وارد بدن بشه کور کننده و اگر بیشتر بشه بعد از ۲۴ ساعت طرف به کما میرود...
واسه شروع هم نشانه هاش حالت تهوع و سرگیجه و دوگانگی دید براش تعریف شده گشاد شدن مردمک و.....
مسمویت با الکل صنعتی رو جدی بگیرید عواقب وخیمی داره....همیشه یک شیشه کوچک الکل سفید خالص در یخچال خانه داشته باشید و به محض برخورد با مسمویت ابتدا کمی اتانود مصرف کنید و سپس سریعا به اولین اورژانس برسانید و بگوید مسمویت الکل ....خدا کنه هیچ وقت دچار مسمومیت الکل صتعتی نشوید
موفق باشید

آنلاین ارش

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 319
    • مشاهدۀ نمایه
آمیزه کردن الکل سفید 96%
« پاسخ #114 در: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۲:۵۲ »
موضوع حساسیت به الکل صنعتی یا همون متانول صحت نداره...به خاطر ساختار مولکولی الکل صنعتی بسیار سمی و مسمویت زاست...
احتمالا اون مشروب خاص و شخص خودش بوده و البته گران قیمت میخاسته تنهاخوری کنه گفته از این نخورید ;D
البته تو پلنگ تر از اون بودی و زدی تو گوشش :D
الکل صنعتیش اگه به اندازه ۳۰ سی سی وارد بدن بشه کور کننده و اگر بیشتر بشه بعد از ۲۴ ساعت طرف به کما میرود...
واسه شروع هم نشانه هاش حالت تهوع و سرگیجه و دوگانگی دید براش تعریف شده گشاد شدن مردمک و.....
مسمویت با الکل صنعتی رو جدی بگیرید عواقب وخیمی داره....همیشه یک شیشه کوچک الکل سفید خالص در یخچال خانه داشته باشید و به محض برخورد با مسمویت ابتدا کمی اتانود مصرف کنید و سپس سریعا به اولین اورژانس برسانید و بگوید مسمویت الکل ....خدا کنه هیچ وقت دچار مسمومیت الکل صتعتی نشوید
موفق باشید
من برادر کوچکم رو سال۸۱ بخاطر مصرف متانول از دست دادم .اولش دستاش به صورت ۹۰درجه بالا ایستاده بود که میگفت چیز سنگین بلند کردم عضلاتم گرفته نگو واسه متانوله سه الی چهار روز طول کشید مافکر میکردیم گرفتگی عضلاته.یه روز صبح باداد وبیداد بلند شد وگریه میکرد هم درد داشت هم میگفت جایی رو نمبینم وهمش میگفت اب بدین اتیش گرفتم.یهو از هوش رفت .اورژانس بردش لقمان دوله.اونجا مافهمیدیم چه بسرمون اومده .یه روز تو ای سی یوبود .دکترا میگفتن خونش سربی شده ودایما بهش بی کربنات میزدن تا بیست چهار ساعت بعد که فوت شد.از دست دادنش ولحظه جان دادنه دردناکش رو فراموش نمیکنم.دکترا میگفتن اگر بیست وچهارساعت قبل میاوردینش خونش رو دیالیز میکردیم خوب میشد ولی ما نمیدونستیم چی شده ومتانول بعد از چهار روز اینکار رو بکنه،.خداسر کسی نیاره.خیلی احتیاط کنید چون متانول برگشتنش به زندگی گاهی دردناکتر از مرگه.کوری ومعلولیت وغیره.اون سال دکتره میگفت روزی نیست با مصمومیت با متانول نیارن برامون که نود درصد دیر میرسن یا کور ویا معلول یا هر دوش میشن یا میمیرن.دکتره به ما میگفت برید دعا کنید برنگرده خونش اسیدیه اگر برگرده تا اخر عمرش کور ومعلول میشه هم خودش هم شما درد میکشین .تا از چیزی مطمئن نیستید نخورید عزیزان .راهشم سر کشیدن اتانولخالص برای تاخیر در تولد سم در کبده وبعد دیالیز.الکل اتانول به تنهایی کافی نیست فقط اسیدی شدن خون وتولید سم در کبد رو به تاخیر میندازه وفرصت به فوریتهای پزشکی میده .یک سری امار رو حکومت بدلیل زیر سوال رفتن خودش انتشار نمیده ولی مصمومیت با متانول بسیار در لقمان زیاد می برن .
ماييم و مي ومطرب و اين كنج خراب
جان ودل وجام و جامه پر دُرد شراب

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ارش007, sardar63

anything