inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

نویسنده تاپیک: میزان قند آبمیوه پاکتی برای درست کردن شراب  (دفعات بازدید: 86 بار)

آفلاین behi

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 3
    • مشاهدۀ نمایه
میزان قند آبمیوه پاکتی برای درست کردن شراب
« در: ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱:۲۰ »
با سلام خدمت دوستان
من تمامی مطالب و نوشته ها رو مطالعه کردم.میخوام با ابمیوه پاکتی شراب درست کنم.اب انگور پاکتی  بدون شکر و بدون مواد افزودنی تهیه کردم.مخمر نان تهیه و قفل هوا هم درست کردم.فقط چیزی که نمیدونم اینه که چقدر باید شکر به ازای یک لیتر اضافه کنم.روی پاکت نوشته هر ۲۴۰ سی سی قند ۲گرم و کربو هیدرات ۳۵ گرم.
میشه راهنمایی کنید که به ازای هر لیتر چقدر باید به این ابمیوه شکر اضافه کنم و آیا اصافه کردن اب نیاز هست یا نه؟ممنونم

آفلاین واتوواتو

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 357
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #1 در: ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۰:۱۸ »
با درود
دوست عزیز وقتی انواع میوه در کشورمون فراوانه چرا میخوای از آب میوه پاکتی استفاده کنی؟
.
برای فهمیدن مقدار شکر لازم بجهت ساخت شراب به آبسنجی و هیدرومتر نیاز است. اما اگر واقعا آب انگوری که تهیه کردید بدون شکر و مواد افزودنی باشد باید میزان شیرینی آن به اندازه آب انگور طبیعی باشد که در این صورت نیازی به افزودن شکر نیست.
افزودن آب هم کلا نیازی نیست چه آب میوه مصنوعی باشد چه طبیعی و چه خوده میوه باشد نیازی به افزودن آب نیست
زشت باش، ولی خودت باش

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: behi

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 834
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #2 در: ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴:۰۶ »
اين اعداد خيلي منطقي بنظر نميان! ٢ گرم قند؟ از چه نوعي؟ كربوهيدرات همون قنده. ولي معمولا به قندهاي ساده اصطلاحاً قند و به قندهاي سنگينتر كربوهيدرات ميگن. آب انگور طبيعي حدود ٢٠٠ گرم قند در هر ليتر داره. منطقيش اينه كه مجموع اين قندهارو درنظر بگيريد كه حدوداً مقدار ١٦٠ گرم براي هرليتر ميشه. ولي بدون آبسنجي نميشه نظر قطعي داد.
برود هر كه دلش خواست شكايت بكند!
شهر بايد به من الكلي عادت بكند...

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: behi

anything