inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : راجب این دیگ و دستگاه تقطیر نظر بدید و راهنمایی توسط Yasfal
[امروز ساعت ۰۷:۵۸:۲۹]

خمیر خرما توسط Arash-z
[امروز ساعت ۰۵:۱۸:۱۷]

پاسخ : فرق طعم عرق کشمش با خرما توسط Arash-z
[امروز ساعت ۰۵:۱۲:۵۱]

پاسخ : اندازه ی متناسب دیگ تقطیر و لوله خنک کننده توسط Yasfal
[امروز ساعت ۰۳:۱۹:۲۰]

پاسخ : دستور ساخت عرق كشمش توسط yakoza
[امروز ساعت ۰۰:۴۸:۴۷]

پاسخ : اموزش صحیح درست کردت شراب آلباو توسط Yonas
[امروز ساعت ۰۰:۲۲:۵۱]

نویسنده تاپیک: کمک  (دفعات بازدید: 1124 بار)

آفلاین C2h6o

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 37
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #30 در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۷:۳۶ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
كم كم مشكلاتتون دارن نمايان ميشن!
٥ متر لوله اونم از آلومينيوم؟
به توضيحات آقاي infidel توجه كنيد و عكس پيوست رو ببينيد. منظورشون چيزي شبيه اين هست. يك انشعاب براي لوله مسي از كنار مخروط گرفته شده و در همين فضا خنك ميشه.
باسلام خدمت جناب ياسفال عزيز
استاد طبق صحبت خودتون و چيزي كه داخل عكس مشخصه،بخار داخل لوله در همون بالاي هرم سرد ميشه خب اين عاليه،حقيقتش من از اين طرح خيلي خوشم اومد ظاهرا جمع و جور و كارامده اما سوالم اينكه وقتي بالاي هرم اب هست كه بخار داخل لوله خنك بشه خب قبلش اون بخار به زيرهرم خورده و سرد ميشه حتياگر فرضم بر اين بذاربم كه قسمت خروجي عرق كور شده باشه،بازم بخار مرتبا سرد شده و داخل خودش ميريزه لطفا منوراهنمايي كنين كه اين طرحو عملي كنم
در خصوص نحوه اببندي قسمتي كه بالاي هرم جهت گذاشتن لوله،وقسمت خروجي اب هم توضيح بفرمايين بي نهايت سپاس گذارم

آفلاین nimaus4

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #31 در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۳:۱۲ »

با درود
دمت گرم دوبرابر کارخانجات مشروب سازی تونستی الکل تولید کنی
از 20 لیتر شراب 5 لیتر عرق 71% گرفتی تا همین جا یعنی شراب 17%  اگه عرقگیری رو تا 40% ادامه میدادی 10 لیتر عرق 40% میشد یعنی شما توی 9 روز شراب 20% تولید کردی و با دستگاه گلابگیری تقطیر رو تا 1.5 لیتر اول 79% شروع کردی.
این فوقالعاده فک نکنم تا به حال کسی موفق به چنین کاری شده باشه
آره بخدا کشمش از این ارکانیکا بود که صادر میشد بدون هیچ موادی و بدون دم و عالی ۱‌ماه خیسوندمش و این که مخمر از همین قوطی ابی ها ساف لوره‌بودش
الکل سنجمو نست کرده‌بودم قبلش با اتانولی که از دارو خونه گرفته بودم واسه تمیز کردن وسایلم تست کردم و درست بود
توی ۹‌روز نه داداش‌۳۰‌روز‌ خوابیده بود کشمشام و با دستگاه گلاب‌گیری تغیراتی‌روش انجام دادم
به فرمایش دوستان سوراخ کنارب خود دستگاخ رو کیپ کردم و بالای دیگ و سوراخ کردم و لوله مسی‌بهش وصل‌کردم و دور دیگ هم کامل با خمیر بربری‌مشتی‌اب‌بندی کردم
عالی شده‌بود عالی‌ با راهنمایی دوستان بهترین عرقو کشیدم
سلام و خسته نباشيد
نيما جان ميتوني يه عكس ازدستگاهت بذاري؟چون منم دستگاه گلابگيري دارم اببنديش عاليه فقط بايد همون لوله مسي رو كوندانسوزش بذارم
سوراخ كه كردي هرمو باچي اببنديش كردي و قسمتخروجي عرق خوددستگاهو چجوري كور كردي يه توضيحي بدي و عكس بذاري ممنونت ميشم
سلام
اون‌سوراخشو اگه میتونی‌ ببر جوش قلع بده(رادیات سازی ها دارن) که حیلی عمری و محکم میشه من با چسب زیپر یا چسب هل که این ۲تاش عالیه در برابر همه چی من از این استفاده کردم و قسمت بالای مخروط رو سوراخ کردم و یه چی شبیه پیچ و مهره درست کردم(از مغازه لوازم اسپیلت بگیر) و لوله مسی هم از خودشون بگی‌یه چی واسه چنین کاری میخوام میفهمن و دور دیگ رو با خمیر آب بندی کردم (فقط خمیرو اساسی ورز بده که حال بیاد بزنه بهش اکی شه و لایه کلفت هم بکش)دیگت و روشن کنی گرم‌شه سریع میگیره
اول زیرشو زیاد نکن بزار اروم اروم دیگ گرم شه که خمیر‌سفت شه یو زیاد کنی جوش بیاد فشار دورشو سوراخ میکنه
و اینگه تو همین پست یکم بالا فیلم گرفتم ازش دانلود کن ببین
اینم لینک عکس

آفلاین nimaus4

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #32 در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸:۰۳ »
با درود

جناب نیما شما از چسب برای چه کاری استفاده کردید ؟؟؟  :o

برای هر منظوری اگه استفاده کردید و اون چسبها حتی ذره ای هم با بخار در تماس باشن ، کار شما بسیار غلط و اشتباهه .

و در مورد جوش قلع هم ‌ شاید جوش قلع راحت ترین و ارزانترین گذینه باشه ، اما نه اون جوش قلعی که رادیات سازا ازش استفاده میکنند .

جوش قلعی که برای این منظور باید استفاده بشه ، حتما میبایست بدون کادمیوم و سرب باشه تا بتونه برای موارد خوراکی استفاده بشه .

کادمیبوم و سرب از خطرناکترین مواد برای تماس با مواد خوراکی هستند و سرطانزا !!!

الکل و بخار الکل بسیار حلال و خورنده میباشد ، که میتواند تمام این مواد رو در خودش حل کرده و به بدن انتقال دهد .

دوستان خواهشا توجه داشته باشید که همه چیز گرید صنعتی و گرید غذایی داره ، این که هر چیزی که دم دست بود رو برای اینکار استفاده کنید عملی کاملا اشتباهه که میتونه پیامدهای جبران ناپذیری در دراز مدت داشته باشه .

من واقعا نمیفهمم چرا مایی که برای همه چیز اینقدر پول بیخودی هدر میدیم ، تقطیر و امری ساده ممیدونیم و اهمیتی براش قائل نمیشیم ، در صورتی که نوشیدل الکل خودش از اول برای سلامتی ضرر داره و با ندونم کاری و بی توجهی داریم این ضرر رو چند برابر و حتی خطرناک میکنیم .

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ، استاد هدل و بقیه اساتید و پیشکسوتان بنده هدفشون از براه انداختن این انجمن دادن اطلاعات و راهکار های علمی و درست بجای برخی از اطلاعات سنتی اشتباه در فضای بسته این کشور در این باب بوده نه آموزش گام به گام برای رسیدن به اتانول به هر قیمتی !

دیگه عمل تقطیر و دیگ رو هر کسی به روشی انجام میده و یه ریط کاری هایی هست‌که هر کس به سلیقه خودش انجام میده این چسبی که گفتم زیپر‌ چسب فوق العاده محکمی هست و در مقابل حرارت تا دمای ۱۸۰ رو تحمل میکنه بعد چسب و از بیرون میریزیم از داخل که نمیریزیم
روی خود دیگ تمام اب بندی هاش با جوش قلع هستش و اونقدری خطرناک باشه که شما میگید
طوری از ضرر حالا چسب یا چیزای دیگه میگیم انگار الکل واسه بدن ضرر نداره 😁

آفلاین nimaus4

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #33 در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷:۵۸ »
بقول سعدی بزرگ :

من آنچه شرط بلاغست با تو مي گويم
تو خواه از سخنم پند گير و خواه ملال

محل قابل و آنگه نصيحت قائل
چو گوش هوش نباشد چه سود حسن مقال

امیدوارم همیشه سلامت و لبتون خنده باشه .

عشقی داداش میخوامت ❤

آفلاین Yonas

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 160
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #34 در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۸:۱۷ »
با درود

برای هر منظوری اگه استفاده کردید و اون چسبها حتی ذره ای هم با بخار در تماس باشن ، کار شما بسیار غلط و اشتباهه .

و در مورد جوش قلع هم ‌ شاید جوش قلع راحت ترین و ارزانترین گذینه باشه ، اما نه اون جوش قلعی که رادیات سازا ازش استفاده میکنند .

جوش قلعی که برای این منظور باید استفاده بشه ، حتما میبایست بدون کادمیوم و سرب باشه تا بتونه برای موارد خوراکی استفاده بشه .

الکل و بخار الکل بسیار حلال و خورنده میباشد ، که میتواند تمام این مواد رو در خودش حل کرده و به بدن انتقال دهد .

دوستان خواهشا توجه داشته باشید که همه چیز گرید صنعتی و گرید غذایی داره ، این که هر چیزی که دم دست بود رو برای اینکار استفاده کنید عملی کاملا اشتباهه که میتونه پیامدهای جبران ناپذیری در دراز مدت داشته باشه .

من واقعا نمیفهمم چرا مایی که برای همه چیز اینقدر پول بیخودی هدر میدیم ، تقطیر و امری ساده ممیدونیم و اهمیتی براش قائل نمیشیم ، در صورتی که نوشیدل الکل خودش از اول برای سلامتی ضرر داره و با ندونم کاری و بی توجهی داریم این ضرر رو چند برابر و حتی خطرناک میکنیم .

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ، استاد هدل و بقیه اساتید و پیشکسوتان بنده هدفشون از براه انداختن این انجمن دادن اطلاعات و راهکار های علمی و درست بجای برخی از اطلاعات سنتی اشتباه در فضای بسته این کشور در این باب بوده نه آموزش گام به گام برای رسیدن به اتانول به هر قیمتی !
بنظر شما چجوری ابندی باید کرد و بنظر شما لوله مسی و بجای قرار دادن داخل سطل پلاستیک داخل هرم گلابگیر بزاریم بهتر نیست

آفلاین Yonas

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #35 در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱:۱۱ »
لطفا توضیح بیشتر بدید ..یعنی بدون تغییر از لوله خروجی به لوله مسی و سطل اب بفرستم و خروجی از لوله مسی بگیرم ؟؟

آفلاین Yonas

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #36 در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۶:۴۲ »
ممنون بعد سوال دوم ایا قطعه ای هست که شبیه لوله رابط گاز یا اب  که به صورت پیچ مهره ای باشه که وقتی مثلا سر مخروط و سوراخ کردم از داخل لوله و بفرستم بیرون و از بالا با مهره سفتش کنم  .که نیاز به جوش نباشه .واز قسمت بالا مستقیم یا با شیلنگ به لوله مسی اتصال بدم .نمیدونم منظورمو متوجه شدین یا نه

آفلاین Yonas

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #37 در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰:۵۷ »
من میخام از قطعات فلزی شیر اب استفاده کنم تهش که به شیلنگ وصل میشه رابط لوله گاز هست که شیلنگ گاز بهش وصل میکنیم اونو بگیرم بزارم ؟؟ البته رنگش به برنجی میخوره نمیدونم چیه برنج مگه مشکل داره ...بعد اگه برنج بگیرم تراشگار برام بسازه مشکل ایجاد میشه

آفلاین nimaus4

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #38 در: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۲:۳۷ »
با درود

بنظر شما چجوری ابندی باید کرد و بنظر شما لوله مسی و بجای قرار دادن داخل سطل پلاستیک داخل هرم گلابگیر بزاریم بهتر نیست
نه اون بالا بزاریم خوب نمیشه‌حالا دوستان زحمت کشیدن دلیل علمیشو گفتن و من به زبون ساده بگم
وقتی لوله مسی اون‌ بالا داخل مخروط‌ باشه و اب خنک بریزیم وقتی که الکل بخار میشه و اون اب باعث‌حنکیش میشه و خروجی از لوله رو بسیار‌پایین میاره ولی لوله مسیرو داخل یه سطل مثل من بزارید موقع جوش اومدن بخاط به شدت میخواد از یه محفظه‌فزاز‌کنه و از لوله مسی رد میشه‌و تو اب خنک میشه و این کار‌راندمان بالاتری نسبت به اون کار داره

آفلاین nimaus4

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #39 در: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۴:۱۰ »
من میخام از قطعات فلزی شیر اب استفاده کنم تهش که به شیلنگ وصل میشه رابط لوله گاز هست که شیلنگ گاز بهش وصل میکنیم اونو بگیرم بزارم ؟؟ البته رنگش به برنجی میخوره نمیدونم چیه برنج مگه مشکل داره ...بعد اگه برنج بگیرم تراشگار برام بسازه مشکل ایجاد میشه
پیچ و مهره ای باشه نمیشه چون‌بالای مخروط استیل هستش و ضعیف کلا این دیگ بدرد نمیخوره ولی در نبود دیگ خوبه به شرط اینکه همونطور که اساتید بزرگوار گفتن تغیراتی انجام دهیم تا راندمان بالاتری بدست بیاد و تقطیر با کیفیت
شما برو داخل مغازه ای که لازم کولر اسپیلت میفروشن دقیقا لوله مسی و مهره و هر چیزی‌که لازمه کار هست رو وجود داره و مستونی از همونجا تهیه کنی و بهترین گزینه جوش دادن هستش(فقط به این نکته حواست باشه جایی که میری واسه جوش بگو دیگ خیلی حساسه و اگه سر جوش رو زیاد نگه داره رو محلی که میخوای جوش بدی تمام قلع خود دستگاه که اب بندی شده رو باز میکنه) این تجربه هست که سرش خیلی ... خوردم
پس به این نکته حواست باشه گزینه دووم که خودم استفاده کردم از چسب زیپر بود که از بیرون مخروط دورشو پر کردم و از داخل چیزی نزن
حالت پیچ و مهره ای هستش هروقت بخوام لوله مسی رو پیچ میکن کارم تموم شد باز میکنم
یکم ابتکار و سلیقه وابتکار عمل و فنی بودن هر فرد تو این مسایل کمکش میکنه تا طراحی و درست کنه
و نکته اخر :
آب بندی و خنک کردن حرف‌مهمی داره در زمینه تقطیر
سوراخ بغلو کیپ کن
از بالای مخروط لوله مسی بگیر و لوله رو بالای مخروط نزار
لوله رو مشتی خنک نگه دار‌تا تمام بخار‌ الکل تبدیل به مایع بشه
یکی دوبار فیلمی که گداشتمو قشنگ نگاه کن تا کامل خودت میفهمی موضوع چی به چی‌هست

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 834
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #40 در: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۲:۳۱ »
آقاي nimaus4
هرچند كه يكم اعدادتون عجيب و غريب هستن ولي اگر درست باشن خيلي خوب خروجي داشتين و جاي بعضي دوستان قديمي خاليه كه شما رو بخاطر اين مقدار محصول بشدت نقد كنند. :-)
در مورد استفاده از چسب و قلع و سرب و... شما مختارين و طبق فرمايش آقاي infidel من و ديگر دوستان فقط هدفمون راهنمايي شماست. الكل مضر هست، ولي دليل نميشه كه مضرترش كنيم

آقاي c2h6o
بهترين كار اينه كه براي ديگ دستگاه گلابگيريتون يك در با خروجي مناسب و امكان آببندي كامل پيدا كنيد و كلا اون قسمت بالارو كنار بذاريد. ولي اگر ميخواين از همون استفاده كنيد، هم از بالاي هرم از كنارش و هم از خروجي خود دستگاه ميتونيد استفاده كنيد كه در عمل تفاوت ناچيزي باهم دارند. از خروجي خود دستگاه خودم بدون مشكل استفاده كردم و با شلنگ سليكوني به لوله مسي وصلش كردم. در مورد سردشدن بخار حق با شماست، هرچند كه بخاطر سطح تماس كم مقدارش زياد نيست، ولي اصطلاحا بهش رفلاكس ميگن كه تاثير خوبي روي كيفيت خروجي ميگذاره. خروجي جديد هم حتما بايد جوشكاري بشه. البته نه جوش قلع. توي عكسي كه من گذاشتم از ابزاري كه از پشت پيچ ميشه استفاده شده. ازچسب و جوش قلع به هيچوجه استفاده نكنيد. دليلش رو آقاي infidel لطف كردن توضيح دادن و قبلا هم خيلي تذكر داده شده.

آقاي yonas
اتصالات پيچ و مهره اي هم مثل همون ممه اي هست كه نيازي به جوش و ... ندارن. ولي روي سطح صاف مثل بدنه ي كولر قابل استفاده هستن.

آقاي infidel
خيلي متشكرم كه بخشي از كار انجمن رو به عهده گرفتين و دوستان تازه كارو تنها نميگذارين. البته من هم هميشه گفتم كه ما فقط هدفمون كمك به دوستان هست و تصميم نهايي با خودشونه كه مثلا از جوش لحيم سربي استفاده كنند و با چسب آببندي كنند يا اينكه با روشي اصولي تر...
در مورد رفلاكس بالاي اين سيستم حق با شماست ، ولي مقدارش خيلي كمه و ميشه ازش چشمپوشي كرد. البته اگر رفلاكس قابل توجهي هم انجام بشه بد نيست. من هم اين سيستم رو تست نكردم و فقط عكسش رو ديدم. اما بنظر نمياد مشكلي بوجود بياره.
در مورد يك موضوع ديگري باهم اختلاف نظر داريم و اونهم شلنگ سليكوني هست و خيلي دوست دارم بدونم علت اينكه شما مخالف استفاده از شلنگ سليكون هستين دقيقا چيه؟
برود هر كه دلش خواست شكايت بكند!
شهر بايد به من الكلي عادت بكند...

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو, INFIDEL, Milad b, nimaus4

آفلاین nimaus4

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #41 در: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵:۳۳ »
آقاي nimaus4
هرچند كه يكم اعدادتون عجيب و غريب هستن ولي اگر درست باشن خيلي خوب خروجي داشتين و جاي بعضي دوستان قديمي خاليه كه شما رو بخاطر اين مقدار محصول بشدت نقد كنند. :-)
در مورد استفاده از چسب و قلع و سرب و... شما مختارين و طبق فرمايش آقاي infidel من و ديگر دوستان فقط هدفمون راهنمايي شماست. الكل مضر هست، ولي دليل نميشه كه مضرترش كنيم

آقاي c2h6o
بهترين كار اينه كه براي ديگ دستگاه گلابگيريتون يك در با خروجي مناسب و امكان آببندي كامل پيدا كنيد و كلا اون قسمت بالارو كنار بذاريد. ولي اگر ميخواين از همون استفاده كنيد، هم از بالاي هرم از كنارش و هم از خروجي خود دستگاه ميتونيد استفاده كنيد كه در عمل تفاوت ناچيزي باهم دارند. از خروجي خود دستگاه خودم بدون مشكل استفاده كردم و با شلنگ سليكوني به لوله مسي وصلش كردم. در مورد سردشدن بخار حق با شماست، هرچند كه بخاطر سطح تماس كم مقدارش زياد نيست، ولي اصطلاحا بهش رفلاكس ميگن كه تاثير خوبي روي كيفيت خروجي ميگذاره. خروجي جديد هم حتما بايد جوشكاري بشه. البته نه جوش قلع. توي عكسي كه من گذاشتم از ابزاري كه از پشت پيچ ميشه استفاده شده. ازچسب و جوش قلع به هيچوجه استفاده نكنيد. دليلش رو آقاي infidel لطف كردن توضيح دادن و قبلا هم خيلي تذكر داده شده.

آقاي yonas
اتصالات پيچ و مهره اي هم مثل همون ممه اي هست كه نيازي به جوش و ... ندارن. ولي روي سطح صاف مثل بدنه ي كولر قابل استفاده هستن.

آقاي infidel
خيلي متشكرم كه بخشي از كار انجمن رو به عهده گرفتين و دوستان تازه كارو تنها نميگذارين. البته من هم هميشه گفتم كه ما فقط هدفمون كمك به دوستان هست و تصميم نهايي با خودشونه كه مثلا از جوش لحيم سربي استفاده كنند و با چسب آببندي كنند يا اينكه با روشي اصولي تر...
در مورد رفلاكس بالاي اين سيستم حق با شماست ، ولي مقدارش خيلي كمه و ميشه ازش چشمپوشي كرد. البته اگر رفلاكس قابل توجهي هم انجام بشه بد نيست. من هم اين سيستم رو تست نكردم و فقط عكسش رو ديدم. اما بنظر نمياد مشكلي بوجود بياره.
در مورد يك موضوع ديگري باهم اختلاف نظر داريم و اونهم شلنگ سليكوني هست و خيلي دوست دارم بدونم علت اينكه شما مخالف استفاده از شلنگ سليكون هستين دقيقا چيه؟
سلامی مجدد
من از شرابم تقریبا ۲۰ کیلو دیگه فکر کنم مونده و اونم تا اخر هفته جا پیدا کنم میرم واسه تقطیر و فیلم و عکس میگیرم واستون از تمام مراحل کار و مقدار نهایی الکل از شیشه اول تا شیشه اخر‌ که ببینید چند درصد بهم میده
در مورد چسب هم اره خودم قبول دارم کار اصولی نیست ولی در نبود جا و موقعیت و زمان مناسب ترین کار‌کار بود و سریعترین کار
و در مورد جوش قلع فکر نکنم مشکلی باشه چون خود دستگاه با جوش قلع آب بندی شوه از فابریکی اگه جوش قلع اشکال داشت بعید میدونم که خودشون استفاده میکردن
و در اخر‌ممنون از همتون که راهنمایی میکنید و ادم به بهترین انتخابش میرسه با توجه به تجربیات و توضیحات شماها و این کار تقطیر نه ادعا بردار هست نه مادر زادی تو ادما فقط و فقط و فقط با تجربه به دست میاد
مرسی که تجربیاتتونو در اختیار من و بچه های دیگه میزارید

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو

آفلاین C2h6o

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #42 در: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸:۵۸ »
آقاي nimaus4

آقاي c2h6o

آقاي yonas

آقاي infidel
باسلام خدمت استاد گرانقدر و دوستان محترم
سه تا سوال داشتم
١:مقدار رفلاكس ايا قابل توجه هست و در خروج محصول يا طولاني شدن زمان تقطير تاثير گذار هست
٢:با توجه به اينكه جنس مخروط از استيل هست چه نوع جوشي مناسب هستش و ايا با پيچ و مهره اببندي ميشه يا نه و كجا (پيش چه استاد كاري بايد ببرم) تا اين كارو برام انجام بده؟
٣:شلنگ سيليكوني از كجا تهيه كنم طول لوله مسي چقدر باشه و قطرش چقدر ممنونم

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #43 در: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰:۲۷ »
آقاي c2h6o
من فكر نميكنم كه درصد رفلاكس در اين سيستم به حدي زياد باشه كه مشكلساز بشه.
در مورد نوع جوش بهتره از جوش استيل استفاده كنيد. البته با توجه به ضخامت ورق مخروط، كار راحتي نيست. جوش برنج هم اگر از نوع فودگريد باشه خوبه.
شلنگ سليكون من از ناصرخسرو ميخرم. ولي لوازم پزشكيها هم دارند كه جنسش بهتره و مخصوص استفاده ي پزشكي هست.
قبل از همه به نظرم از خروجي خود دستگاه و يك شلنگ سليكون و يك سردكننده ي خارجي با لوله مسي استفاده كنيد و اگر از نظر خودتون راندمان كار خوب بود ديگه نيازي به جوشكاري و اتصالات نخواهيد داشت.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
کمک
« پاسخ #44 در: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷:۵۷ »
جناب infidel
از توضيحاتتون بسيار متشكرم.
فرمايش شما در مورد مواد پلاستيكي كاملا صحيحه و حتي در جايي كه الكل سرد هست نبايد با مواد پلاستيكي خصوصا براي مدت طولاني در تماس باشه و پلاستيك حتي در مقابل آب داغ هم مقاومت نداره. در سايتي كه فرمودين هم بيشتر مطالب در مورد پلاستيك هست و ضمنا اينكه بطور كلي در مورد مواد سينتتيك توضيح داده بنظرم درست نيست. نايلون و تفلون از همين مواد سينتتيك هستن كه اتفاقا مقاومتشون در برابر انواع مواد شيميايي از جمله الكلها بسيار بالاست. خصوصا تفلون كه درجدول مقاوت شيميايي حتي بالاتر استنلس ٣١٦ هست! انواعي از خانواده ي پلاستيكها هم مقاومت شيميايي خوبي دارند. مثلا در مقابل اسيدهاي قوي، نه مس و نه استنلس مقاومتي ندارند ولي تمام ظروف نگهداري اسيد از جنسهاي پلاستيكي هستند. بهمين دليل معتقدم كه بصورت كلي مثلا در مورد پلاستيك نبايد نظر داد.
ولي همونطور كه مطلع هستين سيليكون با پلاستيك تفاوت زيادي داره و يكنوع الاستومر پركاربرد هست كه بعد از شيشه و استنلس يكي از مقاوم ترين مواد در صنعت غذا و دارويي و شيمياييست. كه در رنج وسيعي از دما و PH و ديگر فاكتورها مقاومت خوبي داره.
همينطور در مورد الكلها مثل متيل الكل و اتيل الكل مقاومتش خوبه (در برابر اميل الكل اينطور نيست)
البته سيليكون هم مثل بسياري ازمواد ديگه انواع مختلفي داره و قطعا گريد غذايي(و داروويي) براي همين مورد فرموله شده و مشكلي ايجاد نميكنه.
تنها ماده اي كه در مورد تماسش با سيليكون بايد مراقب بود استون هست كه مقدارش در شراب زير يكدهم درصد هست و اگر مقدار استون بيشتر باشه نه فقط سيليكون، بلكه مس هم مشكلساز هست. چون استون با مس و آلومينيوم هم خصوص در دماي بالا واكنش ميده.
بهر حال من هم با شما موافقم كه استنلس و مس و شيشه بهتر از سيليكون هستن ولي از نظر من استفاده از سيليكون مشكلي نداره و شك نكنيد كه از جوش قلع و برنج بمراتب بهتر است. البته طبق فرمايش شما، اگر امكان اتصال با جوش مناسب وجود داشته باشد، به شلنگ سليكون ارجحيت دارد.
و صد البته كه من بشدت پيگير اين موضوع خواهم بود و اگر به نتيجه اي غير از اين برسم حتما اطلاع رساني خواهم كرد.

به این پست 1 فایل،پیوست شده است.برای مشاهده یا دانلود لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
850A7B28-DE8C-436A-8483-7C564F704227.jpeg

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو, Milad b