inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

نویسنده تاپیک: دستور ساخت شراب و عرق شيره ي خرما  (دفعات بازدید: 1068 بار)

آفلاین واتوواتو

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 357
    • مشاهدۀ نمایه
دستور ساخت شراب و عرق شيره ي خرما
« پاسخ #15 در: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۸:۲۲ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
سلام دوستان و اساتید محترم وقتتون بخیر.یه مشکل برام پیش اومده محصول تقطیرم خیلی تلخ شده علتش چی میتونه باشه.
قبلش محتویات آب کار را شرح بدم.۶۰ کیلو شیره انگور ۴۰ کیلو شیره انگور ۲ کیلو شکر و ۲ قاشق غذا خوری مخمر اینها را در ۱۰۰ لیتر آب محلول کردم تقریبا یک هفته میگذره از خوابوندنش.
با درود
درست متوجه نشدم شما 100 کیلو شیره انگور رو با 100 لیتر آب مخلوط کردید؟ 2 کیلو هم شکر اضافه کردید؟
زشت باش، ولی خودت باش

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Amir1357, ایلیا

آفلاین واتوواتو

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 357
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #16 در: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۱:۲۱ »
سلام به دوستان
جناب واتوواتو
هونطور كه قبلا گفته بودم، من در تاريخ ١٧ ماه قبل مقداري شراب خرما درست كردم و ديروز آبسنجي كردم.
بعد از گذشت ٢٥ روز آبسنجي تا ١/٠٠٣ پايين اومده و همونطور كه ميدونيد، با توجه آبسنجي اوليه ١/٠٨ در صورت تخمير كامل بايد به زير يك برسه. ولي با توجه به تفاوت يكدرصدي، ميشه امروز هم تقطير رو شروع كرد. ولي براي تخمير كامل، خصوصا براي شراب، يكماه زمان لازمه.
با درود فراوان
ممنون جناب Yasfal بخاطر پاسخ های کامل و دقیق تون.
ممنون که اینقدر وقت میزارید و با حوصله به سوالات پاسخ کامل میدید.
.
راستش بنده شاید 20 ساله که شراب سازی و عرقگیری انجام میدم ولی توی این دو ماه خیلی چیزا درمورد شراب و عرقگیری از شما یاد گرفتم که نمیدونستم.
آخه من این کارو به صورت تجربی از اطرافیان یاد گرفتم و همیشه هم به طور سنتی انجام میدادم...
زشت باش، ولی خودت باش

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو, Juya, Zed12, Amir1357, ایلیا

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 832
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #17 در: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۵:۰۶ »
جناب واتوواتو
از لطف شما سپاسگذارم
خدارو شكر كه ميتونم با اطلاعات اندك خودم به دوستاني مثل شما كمك كنم و از اين بابت خيلي خوشحالم.
البته دانش و تجربه ي شما هم در اين زمينه بر ما پوشيده نيست و اينطور نبوده كه من همه چيز را بدانم و گاها از اطلاعات دوستان خصوصا شما كه از گذشته در اينجا حضور داشتين استفاده ميكنم. اصول و مبناي اين محيط همين تبادل اطلاعات هست و تا وقتي كه كسي پافشاري بر دانش خود نكند اوضاع خوب پيش ميرود و اميدوارم چه دوستان قديمي و چه اعضاي جديد اولويت اصلي خود را يادگيري قرار بدهند تا اين انجمن بدون حاشيه بكار خود ادامه دهد.
برود هر كه دلش خواست شكايت بكند!
شهر بايد به من الكلي عادت بكند...

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو, Meynoush, Milad b, Juya, واتوواتو, Zed12, C2h6o, Amir1357, Amir2132

آفلاین C2h6o

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 37
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #18 در: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱:۳۱ »
با سلام و خسته نباشيد خدمت استاد گرامي
محلول شيره خرماي بنده كه با ابسنجي ١/٠٨ انجام دادم و هرروز هم زدم اموز بعد از ٢ هفته به ابسنجي به ١/٠٠٦ اگه درست گفته باشم(البته عكس دقيق را زميمه مي كنم) [ میهمانان مجاز به مشاهدۀ پیوستها نیستند.] خرسيده ايا زمان تقطير هست يا هنوز هم بايد صبر كنم، و چقدر ديگر لازم است و ابسنجي بايد رو چند بياد ممنونم

به این پست 1 فایل،پیوست شده است.برای مشاهده یا دانلود لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
D78EFDC0-E7A8-4878-9683-239D8AFEA3A4.jpeg

آفلاین saheb1368

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 94
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #19 در: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹:۴۹ »
با سلام و خسته نباشيد خدمت استاد گرامي
محلول شيره خرماي بنده كه با ابسنجي ١/٠٨ انجام دادم و هرروز هم زدم اموز بعد از ٢ هفته به ابسنجي به ١/٠٠٦ اگه درست گفته باشم(البته عكس دقيق را زميمه مي كنم) (لینک پیوست) خرسيده ايا زمان تقطير هست يا هنوز هم بايد صبر كنم، و چقدر ديگر لازم است و ابسنجي بايد رو چند بياد ممنونم

منم شراب شیره خرما رو 2 اسفند ریختم دیروز بعد 2هفته آبسنجی 1.008 یا 1.010 رو نشون میداد..تصمیم دارم 5شنبه یا جمعه تقطیرش کنم.شمام چندروز دیگه یکبار دیگه ابسنجی کن دقیقا ببین چقدر پایین تر اومده و شروع کن برای تفطیر...من با ابسنجی 1.015 مقدار 2 لیتر شراب بهم 560سی سی عرق 35% داد که چون تجربه اولم بود بازم خوب جمع کردم.

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #20 در: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴:۳۷ »
بطور كلي سرعت تخمير در روزهاي اول بيشتر هست و عمده ي تخمير در روزهاي اول انجام ميشه و هرچه زمان بگذره سرعت تخمير هم كمتر ميشه.

آقاي saheb1368
تا جايي كه يادم هست شما مقدار آب بيشتري اضافه كردين و آبسنجي اوليه ١/٠٦ بود و طبيعيه كه زودتر تخمير انجام بشه.

آقاي c2h6o
تخمير شما بايد تا زماني كه آبسنجي زير يك برسه ادامه پيدا كنه. البته الان هم ميتونيد تقطير رو شروع كنيد و تقريبا ٢ درصد كمتر محصول ميگيرين كه عدد زيادي نيست.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: saheb1368, Milad b, Juya

آفلاین C2h6o

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #21 در: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۱:۴۶ »
بطور كلي سرعت تخمير در روزهاي اول بيشتر هست و عمده ي تخمير در روزهاي اول انجام ميشه و هرچه زمان بگذره سرعت تخمير هم كمتر ميشه.

آقاي saheb1368
تا جايي كه يادم هست شما مقدار آب بيشتري اضافه كردين و آبسنجي اوليه ١/٠٦ بود و طبيعيه كه زودتر تخمير انجام بشه.

آقاي c2h6o
تخمير شما بايد تا زماني كه آبسنجي زير يك برسه ادامه پيدا كنه. البته الان هم ميتونيد تقطير رو شروع كنيد و تقريبا ٢ درصد كمتر محصول ميگيرين كه عدد زيادي نيست.
خيلي ممنونم به اميد خدا ٥شنبه تقطير رو انجام ميدم و نتيجرو اعلام ميكنم تا اگه به درد كسي ميخورد استفاده كنه
فقط درست مثل عرق كشمش دو بار تقطير رو انجام بديم؟بعد از تقطير اول كه تا نزديك صفر گرفتيم براي تقطير دوم تا كل محصول به ٤٥ برسه ادامه بديم و بعد هم بقيرو براي تقطير بعدي نگه داريم يا روشش فرق ميكنه؟ممنونم

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #22 در: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۰:۲۶ »
آقاي C2H6O
كلا روش تقطير براي همه ي محصولات به يك صورت هست ولي تصميم در مورد تقطير دوم با خودتونه. اگر ميخواين محصول خالصتري بگيرين به همون روش انجام بدين. اگر هم ميخواين يكبار تقطير كنيد كه در تقطير اول سر تقطير رو دور بريزين و ته تقطير رو هم جدا كنيد تا به درصد مطلوب مثلا ٤٥ برسيد.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Zed12

آفلاین C2h6o

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #23 در: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱:۲۲ »
آقاي C2H6O
كلا روش تقطير براي همه ي محصولات به يك صورت هست ولي تصميم در مورد تقطير دوم با خودتونه. اگر ميخواين محصول خالصتري بگيرين به همون روش انجام بدين. اگر هم ميخواين يكبار تقطير كنيد كه در تقطير اول سر تقطير رو دور بريزين و ته تقطير رو هم جدا كنيد تا به درصد مطلوب مثلا ٤٥ برسيد.
سپاس فراوان از استاد گرامي
ممنونم ولي چند روز ديگه هم صبر ميكنم تا ابسنجي پايينتر بياد عجله چنداني ندارم
بازم ممنون از راهنماييهاتون

آفلاین C2h6o

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #24 در: ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳:۰۰ »
بطور كلي براي ساخت هر نوع نوشيدني تقطيري، اول بايد به روش تخمير و با كمك مخمرها، از ماده ي مورد نظر شراب بسازيم و سپس، از شرابي كه حداقل حاوي حدود ١٠ درصد الكل هست به روش تقطير عرق بگيريم و اين پروسه براي تمام نوشيدنيهاي الكلي مثل ودكا، ويسكي، رام و ... يكسان هست و تفاوت اصلي در ماده ي اوليه ميباشد. با توجه به اينكه درصد و نوع قند اين مواد و همچنين ديگر مواد تشكيل دهنده ي آنها با هم تفاوت دارد، ممكن است تغييرات مختصري در پروسه ي توليد نياز باشد كه شامل مقدار آب مورد نياز، تصحيح مقدارقند، افزودن مواد مغزي براي تقويت مخمرها، تنظيم PH و ... ميباشد.
ممكن است اين تغييرات با افزودن موادي مثل آب پرتقال يا ليمو و يا افزودن مواد شيميايي مثل دي آمونيوم فسفات(DAP) انجام شود كه معمولا اينكار براي مواد اوليه ي طبيعي مثل كشمش و خرما نياز نيست.
خرما هم يكي از مواديست كه براحتي و بدون نياز به ماده ي اضافي براي ساخت شراب بكار گرفته ميشود. براي ساخت شراب خرما ميتوان بجاي خرما از شيره ي خرما استفاده كرد چون:
-همه ي مواد مغذي خرما را داراست.
-درصد قند بالاتري دارد.
-براحتي در آب حل ميشود.
-نياز به تميز كردن ندارد.
-در تمام سال قابل دسترسيست.
شراب خرما
براي ساخت شراب خرما، از هرنوع شيره خرما كه در دسترستان هست ميتوانيد استفاده كنيد. شخصا نوع خانگي كه درصد بيشتري قند دارد را ترجيح ميدهم. نوع پاستوريزه ي كارخانه اي براي اينكار مناسب است و اگر از شيره ي خانگي استفاده ميكنيد بهتر است بعد از مخلوط كردن با آب چند دقيقه جوشانده شود كه البته اگر براي تقطير شراب ميسازيد، الزامي نيست. با توجه به اينكه قند شيره ي خرما حداقل حدود ٧٥ درصد هست (BRIX-75) و هر ليتر شيره حدود ٧٠٠ سي سي حجم دارد با مخلوط كردن هركيلو شيره با ٣ ليتر آب ٣/٧ ليتر محلول با ٢٠٠ گرم قند يعني با آبسنجي ١/٠٨ ميرسيم. آب مصرفي نيز اگر تصفيه شده نباشد، حتما بايد كلرزدايي و بهتر از آن جوشانده شود. مخمر سافلوور براي اينكار كفايت ميكند، ولي اگر از مخمر شراب استفاده ميكنيد ميتوانيد آبسنجي اوليه را تا ١/١ بيشتر كنيد و الكل حدوداً تا ١٤ درصد بيشتر ميشود و البته زمان تخمير افزايش ميابد. شيره ي خرما تقريبا همه ي مواد لازم را داراست. پس نيازي به افزودني نداريم.  PH محلول شيره ي خرما و آب، حدودا ٥/٢ هست كه در  بازه ي مجاز قرار دارد، ولي ميتوان آنرا براي كمك به تخمير با اضافه كردن اسيد يا آبليو تا ٤/٥ پايين آورد كه بدون ph سنج توصيه نميشود.
روش كار:
شيره خرما غليظ هست و اگر كمي گرم شود راحتتر تخليه و حل ميشود. بد نيست مدتي آب و شيره را در محلي گرم مثلا روي شوفاژ قرار دهيم تا كمي گرم شوند و راحت مخلوط شوند. قوطيهاي شيره را بشوريد يا با دستمال الكلي تميزشان كنيد، خصوصا در قسمت درب كه با فويل بسته شده بايد ضدعفوني شود كه گردوخاك و احيانا آلودگي نداشته باشد. سپس با كمك قيف آب و شيره را در ظرف مناسب تخمير ميريزيم و خوب مخلوط ميكنيم. حداقل ١٥ سانت بالاي ظرف تخمير خالي بماند. اگر تمايل به آبسنجي داريد نمونه را جدا كنيد و در صورت لزوم مقدار قند را تصحيح كنيد. اگر از سلامت همه چيز اطمينان داريم كه وقت اضافه كردن مخمر است. ولي اگر لازم ميدانيد، (و اگر محلول را نجوشانده ايد) سولفيت زني كنيد و ٢٤ ساعت صبر كنيد و بعد ١ تا ٢ گرم مخمر به ازاي هركيلوگوم شيره را در آبي كه از قبل آماده كرديد بريزيد و ١٥ دقيقه براي فعال شدن صبر كنيد. در اين مدت براي هوادهي به محلول، آنرا به شدت هم ميزنيم به شكلي كه خوب كف كند و اكسيژن كافي در آن حل شود. اينكار براي تكثير مخمرها لازم است و حتما بايد انجام شود. بلافاصله بعد از هوادهي، مخمر را خوب هم بزنيد و به محلول اضافه كنيد. يكساعت صبر كنيد تا مخمرها در محلول حل شوند و اكسيژن را جذب كنند و بعد مجددا چند دقيقه هم بزنيد تا هم مخمر و هم مقدار بيشتري اكسيژن در محلول حل شود. اگر قفل هواي مناسب داريد نصب كنيد. در غير اينصورت در ظرف را با پلاستيك و كش ببنديد. تاريخ را يادداشت كنيد، ظرف تخمير را در محلي با دماي ٢٠ تا ٢٥ درجه بگذاريد و منتظر پايان تخمير بمانيد كه حداقل ٤ هفته طول ميكشد. از هفته ي دوم به بعد اگر ميتوانيد ظرف تخمير را روزي يكبار تكان بدهيد كه مخمرهاي تهنشين شده به چرخه ي تخمير برگردند. شراب خرما مقداري گاز را درخود نگه ميدارد. از هفته ي سوم به بعد قفل هوا كمتر كار ميكند ولي در زمان تكان دادن ظرف متوجه خروج شديد گاز و كار كردن قفل هوا ميشويد و تا زماني كه خروج گاز تمام شود تخمير ادامه دارد.
اگر قصد تقطير داريد كه تقطير را شروع كنيد و اگر بدنبال شراب هستيد، آنرا به ظرف ديگري منتقل كنيد و يكماه يا بيشتر براي تكميل تخمير و تهنشيني كامل صبر كنيد و سپس بطري كنيد. اين نوع شراب به حداقل شش ماه براي جاافتادن زمان ميخواهد و بعد براي نوشيدن حاضر است.
تقطير
اگر قصد عرقگيري داريد، بعد از پايان تخمير، بايد تقطير را شروع كنيد. اين شراب در زمان جوشيدن بشدت كف ميكند و سر ميرود، پس فضاي كافي در بالاي ديگ درنظر بگيريد. مقدار زيادي مخمر در كف ظرف تخمير وجود دارد كه بايد دور ريخته شود. به همين دليل بهتر است از يك شلنگ براي ريختن شراب به داخل ديگ استفاده كنيد. حرارت را كمي زياد كنيد و به محض داغ شدن لوله مسي كم كنيد. دور ريختن يك سي سي از سر تقطير به ازاي هر ليتر شراب فراموش نشود. اگر تقطير دو مرحله انجام ميدهيد كه تمام الكل را در تقطير اول جدا كنيد و مجددا تقطير كنيد و اگر فقط يكبار تقطير ميكنيد از الكلسنج براي جدا كردن بخش مناسب تقطير استفاده كنيد و تقطير را تا زماني كه درصد الكل در كل محصول بدست آمده به ٤٠ درصد برسد ادامه دهيد و ادامه ي تقطير را به عنوان ته تقطير جدا كنيد. حدودا از هر كيلوگرم شيره يك ليتر عرق ٤٥ درصد توليد ميشود. بالاتر بودن مقدار قند، مخصوصا با مخمر نان، باعث افزايش زمان تخمير و احتمالا تخمير ناقص ميشود. از اين دستور براي توليد عرق از شيره ي انگور هم كاربرد دارد.
سلام خدمت استاد ياسفال عزيز
استاد الان كه دارم اين پست رو ارسال ميكنم مشغول گرفتن عرق شيره خرما هستم،در تقطير اول عطر و بوي عرق فوق العدست و درصد اوليه پس از جدا كردن سر تقطير ٥٠ هست،٣ سوال داشتم
١:آيالازم هست كه دو بار تقطير كنم؟
٢: اگر ١ بار تقطير كافي هيت وقتي كل محصول به ٤٠ درصد رسيد ما بقي رو چكار كنم(اون محصول دو كه جدا ميكنيم هيچ ما بقيرو تقطير كنم و نگه دارم تا با مابقي پخت هاي بعدي دو باره تقطير كنم با شعلرو خاموش كنم و شراب ديگ رو جمع كنم و بعدا پخت كنم) اين قسمت بقيه بعد ا رسيدن كل محصوا به ٤٠ رو متوجه نميشم
٣: اگر خاطرتون باشه دستگاه گلابگيري دارم كه با راهنمايي شما اصلاحش كردم عكس رو ميذارم لطفا نظرتون رو بگين
خيلي ممنونم

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #25 در: ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵:۰۵ »
آقاي c2h6o
نيازي به تقطير دوم نيست. ولي اگر به نظر خودتان تمايل به خلوص بيشتر داريد، ميتوانيد تقطير دوم را انجام دهيد.
معمولا بعد از دور ريختن شروع تقطير، و جدا كردن محصول اصلي با درصد مناسب، اگر مقدار مابقي خروجي زياد است ميتوانيد مجددا آنرا تقطير كنيد. اگر مقدارش براي تقطير كافي نيست، ميتوان آنرا به تقطيرهاي بعدي اضافه كرد و يا ته تقطيرهاي چند بچ را نگهداري كنيد و هروقت مقدارش براي تقطير مناسب شد، آنها را در ديگ بريزيد و تقطير كنيد.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو, C2h6o

آفلاین C2h6o

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #26 در: ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲:۴۷ »
آقاي c2h6o
نيازي به تقطير دوم نيست. ولي اگر به نظر خودتان تمايل به خلوص بيشتر داريد، ميتوانيد تقطير دوم را انجام دهيد.
معمولا بعد از دور ريختن شروع تقطير، و جدا كردن محصول اصلي با درصد مناسب، اگر مقدار مابقي خروجي زياد است ميتوانيد مجددا آنرا تقطير كنيد. اگر مقدارش براي تقطير كافي نيست، ميتوان آنرا به تقطيرهاي بعدي اضافه كرد و يا ته تقطيرهاي چند بچ را نگهداري كنيد و هروقت مقدارش براي تقطير مناسب شد، آنها را در ديگ بريزيد و تقطير كنيد.
فرض بفرماييد٦٠ ليتر شراب دارم و از ٢٠ ليتر اول ٣ ليتر ٤٠ درصد گرفتم،حال بايد چيكار كنم بعد از سه ليتر ادامه ٢٠ ليتر رو تقطير كنم و نگه دارم براي تقطير بعدي يا اينكه شراب داخل ديگ رو نگه دارم،يعني بعد از سه ليتر عرق با كيفيت تقطير رو ادامه بدم يا شراب داخل ديگ رو نگه دارم و باين كار را كه ٣بار انجام دادم و ٦٠ ليتر تمام شد اين سه شراب باقي رو دوباره تقطير كنم

آفلاین C2h6o

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #27 در: ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶:۴۴ »
دستگاه

به این پست 2 فایل،پیوست شده است.برای مشاهده یا دانلود لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
18FD6229-8130-4217-BB6C-2243BBE6712A.jpeg
7E6FCFD8-904E-4B8C-9469-64676CA958D6.jpeg

آفلاین Yasfal

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #28 در: ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳:۳۶ »
نگهداشتن شراب داخل ديگ كه امكانپذير نيست. شما بايد خروجي رو جدا كنيد. بعد از جدا كردن محصول اصلي، تقطيرو تا زماني كه الكل به صفر برسه ادامه بديد و اين الكل كم درصد رو براي تقطير بعدي استفاده كنيد.

تا اونجايي كه از روي عكس مشخص هست، دستگاهتون نبايد مشكلي داشته باشه. در اين سيستم لوله مسي لزومي به سرد نگهداشتن آب نيست. تا جايي كه نصف پايين ظرف آب خنك باشه كفايت ميكنه.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: ساکارو, C2h6o

آفلاین C2h6o

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #29 در: ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴:۱۰ »
نگهداشتن شراب داخل ديگ كه امكانپذير نيست. شما بايد خروجي رو جدا كنيد. بعد از جدا كردن محصول اصلي، تقطيرو تا زماني كه الكل به صفر برسه ادامه بديد و اين الكل كم درصد رو براي تقطير بعدي استفاده كنيد.

تا اونجايي كه از روي عكس مشخص هست، دستگاهتون نبايد مشكلي داشته باشه. در اين سيستم لوله مسي لزومي به سرد نگهداشتن آب نيست. تا جايي كه نصف پايين ظرف آب خنك باشه كفايت ميكنه.
ممنونم شماخودتون معمولا عرق شيره خرما رو يك بار تقطير ميكنيد يا دوبار؟
ايا در اين سيستم بادم اتلاف الكل وجود داره،يعني اكه زودپز باشهربازم بازده بالاتر ميره يا فرقي نداره؟

anything