inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : درخواست اموزش شراب رام توسط Yonas
[امروز ساعت ۱۶:۳۳:۲۰]

پاسخ : عرق کشمش توسط ارش
[امروز ساعت ۱۵:۳۳:۲۸]

پاسخ : اندازه ی متناسب دیگ تقطیر و لوله خنک کننده توسط Mohamad
[امروز ساعت ۱۵:۳۲:۵۱]

تشتک زن درب نوشابه توسط H4di
[امروز ساعت ۱۵:۳۱:۴۱]

پاسخ : اندازه ی متناسب دیگ تقطیر و لوله خنک کننده توسط Mohamad
[امروز ساعت ۱۵:۲۳:۲۰]

پاسخ : اندازه ی متناسب دیگ تقطیر و لوله خنک کننده توسط ارش007
[امروز ساعت ۱۵:۱۳:۰۱]

نویسنده تاپیک: آیا مخمر من یا روش فعال سازی مخمر من اشکال داشته؟  (دفعات بازدید: 411 بار)

آفلاین mohsen007

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 8
    • مشاهدۀ نمایه
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
من به عنوان آبجوساز مبتدی چند بار با استفاده از ماالشعیر و مخمر نان فرانسوی طبق دستورالعمل استاد هدل ماالشعیر الکلی درست کردم و از آنجا که خیلی به آبجوسازی علاقمند شدم با خواندن مقالات و موضوعات مطرح شده توسط اساتید این انجمن و تهیه مواد و تجهیزات لازم، اقدام به درست کردن آبجو با استفاده از پودر عصاره مالت شرکت به مالت و مخمر safale us 05 و رازک پلت آمریکایی که از سایت چارسوق سفارش دادم، کردم.
طبق همان دستورالعمل استاد هدل و با رعایت تمام موارد بهداشتی و استریل کردن وسایل برای مقدار ۳۳ لیتر حریره مقدار ۱۸ گرم مخمر را در دمای آب جوشانده و سرد شده ۳۰ درجه فعال کرده و اضافه کردم.
آبسنجی اولیه حریره ۱۰۴۵ بود ولی بعد از آب بندی دبه تخمیر اولیه و نصب قفل هوا فقط یک روز حباب زد و بعد از ۳ روز بخاطر همین موضوع ۵ گرم باقیمانده مخمر بسته ای که باز شده بود را هم فعال و اضافه کردم ولی همچنان قفل هوا حباب نمیزد!
صبر کردم و روز دهم به دبه تخمیر ثانویه منتقل کردم و آبسنجی در این زمان ۱۰۲۵ بود. بعد از دو هفته اقدام به شیرینی زنی و بطری کردن آبجو کردم که در این زمان آبسنجی ۱۰۲۴ شده بود.
البته آبجو خوش طعم و کم الکلی شده و واقعا قابل مقایسه با ماالشعیر الکلی که درست میکردم نیست ولی سوالم اینه که مشکل کار من کجا بوده؟
دمای محیط حدود ۱۸ تا ۲۰ درجه و مخمر هم تا یک سال آینده تاریخ مصرف داره. سوال دیگه ای که داشتم اینه که روی خود بسته مخمر نوشته شده هر بسته ۱۱ و نیم گرمی برای ۲۰ تا ۳۰ لیتر و همچنین اشاره ای به فعال سازی نکرده و فقط نوشته که روی حریره پاشیده شود!!
با سپاس از دوستان و اساتید انجمن خوب آبجوساز

آفلاین Bakhtiar

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 97
    • مشاهدۀ نمایه
آیا مخمر من یا روش فعال سازی مخمر من اشکال داشته؟
« پاسخ #1 در: ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۶:۱۰ »
درود بر استاد هدل و تمامی دوستان
جناب mohsen007  درود بر شما
 اول درست کردید و شیشه کردید و میل نمودید و اکنون سوال میکنید 😉 برای من جالبه ، دوم اینکه نباید بعداز اینکه مخمر اولیه رو زدید و دبه رو بستید باز بعداز سه روز بهش مخمر اضافه میکردید و مشکل کار نکرد قفل هواتون به درست نبودن ابندیتون ربط داشته و برای دفعات بعد حتما به این نکته که ابندی محکم باشه دقت کنید چون اکسیژن نباید در تخمیر به حریره برسه و در معرض هوازی قرار بگیره ، و در مورد ابسنجی نهایی با مخمر ابجو نباید ابسنجی نهاییتون این بوده باشه  در هر صورت  خوشحالم که برای اولین بار از ابجو خودتون راضی بودین و برای کاملتر شدن اطلاعاتتون اساتید مجربتر انجمن که به گردن من هم حق دارند  حتما بیشتر کمکتون خواهند کرد 
یه سوال داشتم جنابmohsen007 شما از چارسوق کی سفارش دادین و چطوری محصولتون بدستتون رسید ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

آفلاین mohsen007

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #2 در: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴:۰۱ »
با سلام خدمت دوستان عزیز فاکتور سایت چارسوق رو خدمت دوستانی که در مورد قیمت پرسیده بودند ارسال میکنم
در ضمن از روز سفارش تا تحویل در شهرستان حدود ۴۰ روز طول کشید

به این پست 1 فایل،پیوست شده است.برای مشاهده یا دانلود لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
f.jpg

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: D A R Y L

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 999
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #3 در: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹:۳۰ »
با درود
جناب [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]  به انجمن خوش امدید  قربان عصارهمالت شرکت به مالت , همینطوری بخودی خود حدود 35 تا 40 درصد تخمیر پذیری داره شما نمیدونم چه مقدار از عصاره رو با 33 لیتر اب مخلوط کردین ولی به گفته خودتون ابسنجی روی 1.045 وقتی اومده روی 1.024 برای عصاره به مالت خیلی هم عالیه فقط شما انتظار زیادی از عصاره به مالت دارین عصاره به مالت در بهترین شرایط تا همین حدود یعنی 1.025 الی 1.022 پایین تر نمیاد برخی از دوستان که به 1.030 هم اشاره کردن !!خوب این طبیعیه شما اگه دوبرابر این هم مخمر میزدین باز هم ابسنجی پایین تر نمیرفت ضمن این که شما برای 33 لیتر  همون 18 گرم مخمر کفایت میکرد  پیشنهاد میکنم از این عصاره ای که برای اعضای انجمن تهیه شده استفاده کنین  تا معنی ابجوی خوب و شفاف رو درک کنین و متوجه بشین که چرا استاد اینقدر به ابجو با عصاره مالت اهمیت میدادند ..
موفق باشید
چو ایران نباشد تن من مباد..

آفلاین habibpn

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 42
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #4 در: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷:۳۰ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
با سلام خدمت دوستان عزیز فاکتور سایت چارسوق رو خدمت دوستانی که در مورد قیمت پرسیده بودند ارسال میکنم
در ضمن از روز سفارش تا تحویل در شهرستان حدود ۴۰ روز طول کشید
درود
یعنی دقیقا سیصد هزارتومان پرداخت کردید برای یه بسته مخمر!!!!!!!!!

آفلاین mohsen007

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #5 در: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۱:۲۲ »
با سلام و تشکر از شما میشه راهنمایی بفرمایید این عصاره رو چطور میتونم سفارش بدم

آفلاین datam

• مدیر آبجوسازی
  • تعداد پست کاربر: 999
    • مشاهدۀ نمایه
« پاسخ #6 در: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۶:۳۰ »
با درود
پیامتون رو در پیام خصوصی خواندم و همونجا راهنمایی کردم قربان .ای کاش دوستانی که یواش یواش جمع شدند همه گی بیکباره جمع میشدند تا این عصاره رو به قیمت بهتری میخریدیم ..!!
موفق باشید
چو ایران نباشد تن من مباد..

anything