inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

 

اخبار:ارسال های من

این قسمت به شما اجازه می دهد تا تمام مواد ارسالی این کاربر را مشاهده کنید.البته فقط می توانید پستهایی را ببنید که در محل مورد دسترسی شما قرار داشته باشند.


تاپیک های من - Abjosaz

صفحه(ها): [1] 2
1
تالار مدیریت / پوزش به خاطر غیبت طولانی
« در: ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۵:۰۵ »

سلام به همه دوستان
از همگی به خاطر غیبت طولانی مدت خودم واقعا عذرخواهی میکنم. به خاطر شرایط کاری در موقعیتی بودم که اصلا نمیتونستم خطر کنم و لاگ این بشم حتی به ایمیلم. دلم براتون خیلی تنگ شده بود و قول میدم همه مطالبو بخونم و تمام پستها و تابیکهایی که به من مربوط بوده رو هم جواب بدم. شرمنده دیگه امیدوارم ببخشید مخصوصا رفقایی که بار مدیریت انجمن رو هم به دوش کشیدند. امیدوارم بتونم جبران کنم.


ارادتمند، هدل

2
ماءالشعیر الکلی / منتقل شده: گل رازک - عصاره رازک
« در: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۲:۱۴ »
 این تاپیک انتقال داده شد به [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ].

[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]

3
 این تاپیک انتقال داده شد به [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ].

[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]

4
تالار مدیریت / مشکل فنی در سرور ایمیل انجمن
« در: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰:۳۴ »
با سلام خدمت کاربران عزیز


دیشب بعد از حدود یک هفته دور از تمدن و امکانات ارتباطی بودن برگشتم و متوجه شدم که سیستم اطلاع رسانی فروم ازکار افتاده است و کمی پیشتر که رفتم دیدم که گویا کلاً هیچ ایمیلی به دست کاربران ازجمله خودم نمی رسد. برخی کاربران که برای دریافت گذرواژه خود دچار مشکل شده اند هم ایمیل زده بودند که از همگی بابت بروز این مشکل عذرخواهی میکنم و درحال تلاش برای رفع مشکل هستم. پیشاپیش از صبر و همراهی شما خیلی ممنونم.


ارادتمند
هدل

5
با سلام
دوستان عزیز از آنجا که طی هفته های اخیر تعداد دفعات استفادۀ نادرست برخی کاربران از برخی امکانات انجمن مانند پیغام خصوصی و گزارش به مدیر زیاد شده است، برای یادآوری این تاپیک را ایجاد می کنم. لطفاً توجه کنید که مطالب و پرسشهای مربوط به آبجوسازی، شراب سازی و سایر زمینه هایی که در انجمن دارای تالار موضوعی مخصوص خود هستند نباید از طریق پیغام خصوصی مطرح شوند. همچنین برای درخواست مشارکت کاربران دیگر و پاسخ و نظر خواستن درمورد تاپیک خود نیز نباید از پیغام خصوصی یا گزینۀ "گزارش به مدیر" استفاده نمود. پیغام خصوصی تنها برای ارسال مطالبی است که امکان طرح آنها در انجمن نباشد و لازم باشد به طور خصوصی مطرح شوند و سیستم گزارش به مدیر هم فقط برای گزارش تخلف یک پست و درخواست بررسی مدیریت باید مورد استفاده قرار گیرد. برای کمتر شدن احتمال اشتباه توسط کاربران عنوان این گزینه را هم به "گزارش تخلف به مدیر" تغییر دادم و در هنگام نوشتن پیغام خصوصی هم که از قبل هشدار در این مورد به رنگ قرمز به نمایش در می آمده است ولی باز برخی دوستان به آن توجهی نمی کرده اند. درضمن لازم به تذکر نیست که نفس یک انجمن اینترنتی این است که همگی بتوانند به اختیار و درصورت توان و تمایل در مورد موضوعات مورد بحث تبادل نظر و به یکدیگر کمک کنند و سوال و مشکل یک نفر تنها برای او نبوده و افراد دیگر در زمانهای مختلف بتوانند به مطالب مطرح شده مراجعه و از نظرات استفاده کنند. پس با توجیهاتی نظیر اینکه مشکل یا سوال من خاص است یا عجله دارم و غیره نمیتوان مقررات را دور زد.


توجه داشته باشید که امکان اشاره به کاربران در هنگام نوشتن پست و ایجاد تاپیک فعال است و چنانچه مایل هستید کاربر یا مدیر خاصی درمورد پست/تاپیک شما نظر بدهد می توانید در همان پست به نام کاربری ایشان اشاره کنید تا هنگامی که از انجمن بازدید کردند متوجه شده و درصورت تمایل در بحث شرکت کنند. برای مثال برای اشاره به کاربری به نام Abjosaz کافی است این نام را بعد از نشانۀ @ تایپ کنید ([میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]). سیستم پس از چند لحظه به طور خودکار کاربر را شناخته و نمایش می دهد که میتوانید انتخاب کنید و بدین ترتیب برای آن کاربر/کاربران پیغام فرستاده میشود تا متوجه شوند به نام آنها در پست شما اشاره شده است.


با تشکر، هدل

6

دوستان لطفاً توجه کنید که درمورد پیشنهادهای فروش مواد و وسایل آبجوسازی که در انجمن مطرح میشود با احتیاط و علم به این موضوع که هیچکدام مورد شناخت و تأیید مدیریت انجمن نیستند تصمیم بگیرید. به عبارت دیگر صرف ارسال یک پیشنهاد توسط یکی از کاربران در انجمن آبجوساز به معنی قابل اعتماد بودن آن نیست چراکه هر شخصی می تواند به راحتی عضو انجمن شده و مطلب مورد نظر خود را ارسال نماید و متاسفانه ما هیچکدام از کاربران این انجمن را از نزدیک نمی شناسیم. لذا برای پیشگیری از ضرر و زیان احتمالی،  یادآوری این نکته ضروری است که به دلایل واضحی که همه به آنها واقف هستیم باید مراتب احتیاط و امنیت را در چنین مواردی کاملاً مد نظر قرار دهیم مثلاً درصورتی که کسی راه امن تر دیگری برای تهیه مواد مورد نیاز خود ندارد و میخواهد از یکی از کاربران خرید کند، اولاً عاقلانه است یکدفعه هزینۀ بالا نکرده و به مقدار زیاد سفارش ندهد و ثانیاً بهتر است با واسطه اقدام به خرید نماید و آدرس و هویت خود را پنهان نگه دارد. ضمناً در هر صورت کاربران این حق را دارند که تجربۀ خرید خود را با دیگر کاربران درمیان بگذارند تا اگر خدای ناکرده مشکلی برای یک فرد پیش آمد برای دیگران تکرار نشود یا برعکس چنانچه مانند مورد سایت پلاک 13 افراد تجربۀ موفق خرید و رضایتمندی داشتند بتوانند به دیگرانی که برای نخستین بار قصد خرید دارند اطمینان بیشتری دهند.
با تشکر،
هدل

7

Randy Mosher یکی از نویسنده/آبجوساز های قدیمی و معروف است که تا به حال کتابهای مختلفی دربارۀ آبجو و آبجوسازی منتشر کرده است و در مجلات معتبر آبجوسازی قلم زده است. کتاب حاضر یعنی دستورهای تهیۀ آبجوسازی رادیکال نتیجۀ بیش از دو دهه فعالیت، تجربه و تحقیقات آبجویی اوست که در سال 2004 و در 334 صفحه منتشر شده است. نویسنده در این کتاب به انواع و اقسام موضوعات اصلی و فرعی آبجو پرداخته است از اصول،تکنیکهای ساخت و معرفی انواع مواد اولیه گرفته تا تست کردن آبجو و جفت کردن خوراکی ها با انواع آبجو و حتی تاریخ آبجوسازی! همچنین مطالب و دستورهای مبسوطی درمورد آبجوهای ویژه و استفاده از میوه ها، ادویه ها و دیگر مواد کمکی در کتاب آمده است. نویسنده در ابتدای کتاب آنرا به تمام آبجوسازان گذشته و حال تقدیم کرده که در جستجوی نوشیدنی بهتر مرزها را کنار زده اند و همانطور که نام کتاب هم نشان می دهد این کتاب قرار نیست همانند سایر کتب آموزشی آبجوسازی ارائه گر محتوا و اصول کلاسیک آبجوسازی باشد. حتی نثر و ساختار کتاب هم نثر معمول و رسمی متداول نیست. اکثر دستورهای کتاب برای آبجوسازی کلاً با دانۀ مالت یا آبجوسازی ترکیبی است و لذا مخاطب آن بیشتر از اینکه آبجوسازهای تازه کار باشند، آبجوسازهای ماهر و با تجربه هستند که به دنبال ساخت آبجوهای جدیدتر و تنوع بیشتر هستند. ایدۀ کلی و اصلی این کتاب فکر کردن به ایده های تازۀ آبجوسازی و آبجوسازی خلاقانه است.8

این کتاب نخست در سال 2006 توسط Sam Calagione آبجوساز و مالک آبجوسازی بزرگ و معروف Dogfish Head Brewings & Eats نوشته شد و چند سال بعد نسخۀ جدید و کاملتر آن منتشر شد که حاوی دستورهای تهیۀ زیادی مخصوصاً برای آبجوهای ویژه و عجیب و غریب است! کسانی که مایل هستند از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در آبجو امتحان کنند می توانند از این کتاب استفادۀ زیادی ببرند! در این کتاب 224 صفحه ای علاوه بر توضیحات کلی درمورد آبجوسازی خانگی، انواع دستورهای تهیۀ آبجوهای میوه ای و ویژه که در آنها از انواع میوه، سبزی، ادویه، خشکبار و غیره استفاده شده است ارائه شده و کتاب حاوی تصاویر رنگی با کیفیت زیادی نیز هست که به همراه صفحه آرایی مدرن کتاب خواننده را جذب میکند. از آنجا که اغلب دستورها و توضیحات کتاب برپایۀ پخت با انواع عصارۀ مالت است و از محاسبات و توضیحات علمی پیچیده خبری نیست میتوان گفت که مخاطب این کتاب بیشتر آبجوسازهای آماتور و کنجکاو هستند که عاشق فعل قاطی کردن چیزها هم هستند!9
 برای خرید و فروش مواد و وسایل بین اعضاء باید از تالار بازار آبجوسازان خانگی استفاده شود لذااین تاپیک برای دومین بار انتقال داده شد به [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ].

[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]

10
 چون این تالار مخصوص انتشار دستورهای تهیۀ آماده، امتحان شده و استاندارد است نه پرسشهای مربوط به انواع پخت شخصی، این تاپیک انتقال داده شد به [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ].

[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]

11

در این تاپیک چند نرم افزار رایگان برای انجام محاسبات آبجوسازی را معرفی می کنم و دوستان دیگر هم چنانچه نرم افزارهای دیگری می شناسند که به رایگان دردسترس هستند می توانند اضافه کنند.فقط توجه داشته باشید که در این تاپیک فقط از نرم افزارهایی صحبت می کنیم که:
- کارایی آفلاین داشته باشند نه آنلاین یعنی بدون وجود اینترنت هم قابل استفاده باشند.
- دارای فایل اجرایی مستقل(مثلاٌ exe) هستند و حسابگرهای برپایۀ اکسل آفیس یا نرم افزارهای مشابه آن در این تاپیک مورد بحث نخواهند بود.
- می توانند برای هر سیستم عاملی باشند(ویندوز، مکینتاش، لینوکس، اندروید و غیره) و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
- باید رایگان بوده و اصل نرم افزار از وب سایت سازنده اش قابل دانلود باشد. نه اینکه نرم افزار کرک شده باشد یا فقط نسخۀ آزمایشی و برای مدت محدود کار کند.

12

•   راهنمای شروع سریع فعالیت در انجمن


خوش آمدید کاربر گرامی! شما اکنون عضوی از انجمن آبجوساز هستید و چنانچه نمی دانید از کجا و چگونه شروع کنید، پس این راهنما برای شماست! می توانید از مطالب این راهنما برای شروع سریع فعالیت خود در انجمن استفاده کنید.توضیحات بیشتر درمورد معرفی بخشها و امکانات مختلف انجمن که در دسترس اعضاء است در صفحۀ [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ] در دسترس شماست.توجه کنید این متن مختص اعضاء انجمن است پس اگر هنوز در سایت ثبت نام نکرده اید و نیاز به راهنمایی دارید به صفحۀ [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ] مراجعه کنید.
-   کجا و چگونه می توانم پرسش یا مطلب خود را مطرح کنم؟

برای مطرح کردن پرسش خود ابتدا باید ثبت نام کرده و عضو انجمن شوید. سپس با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری خود(نام کاربری و گذرواژه) وارد حساب خود شده و در صفحۀ اول انجمن که فهرست شاخه ها و تالارهای گفتگو وجود دارد به دنبال تالار یا زیرتالاری بگردید که موضوعش هم موضوع پرسش یا مطلب مورد نظر شما باشد یا به آن نزدیکتر از بقیۀ تالارها باشد.مثلاً اگر در تخمیر ماءالشعیر الکلی دچار مشکل شده اید باید در شاخۀ آبجوسازی مقدماتی، تالار ماءالشعیر الکلی و زیر تالار آسیب شناسی مقدماتی(فقط ماءالشعیر الکلی) وارد شده و دکمۀ "ایجاد تاپیک جدید" را بزنید تا فرم نوشتن و ویرایشگر باز شود. مطلب خود را نوشته و درصورت تمایل ویرایش کنید(می توانید عکس، لینک، نقل قول و غیره هم اضافه کنید) بعد دکمۀ پیش نمایش را بزنید تا مطمئن شوید همانطور که می خواهید شده است. اگر می خواهید از کامپیوتر خودتان عکس یا فایلی به پست خود ضمیمه کنید می توانید گزینۀ :انتخابهای اختیاری بیشتر را بزنید تا فرم آپلود باز شود.(اگر عکس ضمیمه کنید در زیر پستتان به نمایش درخواهد آمد) . چنانچه بخواهید عکستان در داخل متن پست و با اندازۀ بزرگتر به نمایش در بیاید می توانید عکس خود را در گالری سایت آپلود نموده و لینک bbc آنرا هرکجای نوشته ی خود که می خواهید قرار دهید.پس از انجام ویرایش و درصورت تمایل پیش نمایش آن، درصورت وجود به پرسش یا تصویر امنیتی پاسخ داده و دکمۀ "پست" را بزنید تا تاپیک شما ارسال شود.


-   چگونه به پست یا تاپیک دیگر کاربران پاسخ دهم؟

شما هم می توانید از فرم کامل پاسخ که مجهز به ویرایشگر هم هست برای ایجاد پست جدید برای پاسخ به پرسش دیگر کاربران استفاده کنید و هم از فرم سادۀ پاسخ سریع. در پایین پست آخر هر تاپیک سمت چپ و همچنین بالا سمت چپ پست اول هر تاپیک چند دکمه وجود دارد که اولین آنها "پاسخ" نام دارد و با کلیک بر روی آن به صفحۀ نوشتن و ویرایش پست با امکانات کامل راهنمایی خواهید شد که در آنجا مطلب خود را نوشته و درصورت تمایل ویرایش می کنید(می توانید عکس، لینک، نقل قول و غیره هم اضافه کنید) بعد دکمۀ پیش نمایش را می زنید تا مطمئن شوید پستتان همانطور که می خواهید شده است. اگر می خواهید از کامپیوتر خودتان عکس یا فایلی به پست خود ضمیمه کنید می توانید گزینۀ "انتخابهای اختیاری" بیشتر را بزنید تا فرم آپلود باز شود.(اگر عکس ضمیمه کنید در زیر پستتان به نمایش درخواهد آمد) همچنین می توانید در بخش گالری سایت عکس خود را آپلود کرده و لینک آن را در هر کجای پست خود که مایل هستید با استفاده از دکمۀ وارد کردن عکس ویرایشگر وارد کنید تا عکستان همانجا ظاهر شود.پس از اتمام ویرایش درصورت وجود به پرسش یا تصویر امنیتی پاسخ داده و دکمۀ "پست" را می زنید تا پست شما در پاسخ و ذیل آن تاپیک ارسال شود.اما اگر قصد ویرایش یا اضافه کردن چیزی به پست خود ندارید می توانید به جای رفتن به یک صفحۀ دیگر و استفاده از فرم کامل و ویرایشگر از فرم پاسخ سریع که در پایین صفحه قرار گرفته است برای نوشتن متن سادۀ پاسخ خود کمک بگیرید.روی نوار خاکستری رنگ پایین صفحه و عبارت "پاسخ سریع" کلیک کنید تا کادر نوشتن باز شود.مطلب خود را بنویسید، درصورت تمایل با کلیک روی دکمۀ "پیش نمایش" آنرا کنترل کرده و دکمۀ "پست" را کلیک کنید تا پاسختان ارسال شود.درضمن اگر با کدهای بی بی (BBC) آشنایی داشته باشید می توانید از تگ های آن در فرم پاسخ سریع هم برای ویرایش استفاده نمائید.


-   چه مواردی را باید در هنگام ارسال تاپیک/پست رعایت کنم؟

1-   اولاً چنانچه قصد ایجاد تاپیک جدید دارید ابتدا با توجه به موضوع مطلب خود باید تالار یا زیرتالار مناسب و مخصوص همان موضوع را برای تاپیک خود انتخاب کنید. پس عجله نکرده و در فهرست تالارهای انجمن به دنبال مناسبترین جا برای تاپیک خود بگردید.اگر تاپیک خود را جای اشتباهی ارسال کنید توسط مدیران انجمن حذف یا منتقل می شود و تذکر دریافت خواهید کرد.


2-   سعی کنید عنوانی برای تاپیک خود درنظر بگیرید که کلی و عمومی و یا طولانی نباشد بلکه کاملاً مربوط به پرسش یا مطلبی باشد که در تاپیک نوشته اید. اگر عنوان نامربوطی برای تاپیک خود انتخاب کنید توسط کادر مدیریت انجمن حذف،اصلاح یا به شما تذکر داده خواهد شد.


3-   هر تاپیک برای بیان یک پرسش یا مطلب یا موضوع قابل استفاده است و چنانچه شما پس از ایجاد یک تاپیک و انتشار آن یک پرسش دیگر در ارتباط با یک موضوع دیگر داشتید نباید در آن تاپیک قبلی مطرح کنید بلکه باید برایش یک تاپیک جدا ایجاد کنید.


4-   از تاپیک دیگران برای پرسیدن پرسش خود استفاده نکنید مگر اینکه کاملاً مربوط به  مبحث آن تاپیک و در ادامۀ مباحث قبلی آن باشد در غیر اینصورت باید یک تاپیک جدید ایجاد نمائید.از ایجاد تاپیک های جدید و زیاد ترسی نداشته باشید چون این اساس کار یک انجمن اینترنتی است و باید موضوعات از همدیگر جدا و طبقه بندی شده باشند.
5-   سعی کنید در متن تاپیک یا پست خود لینکهای زیادی قرار ندهید وگرنه خیلی احتمال دارد که سیستم حفاظتی سایت آنرا به عنوان اسپم شناسایی و حذف کرده و درصورت تکرار آی پی شما را هم بلاک کند.از قرار دادن لینکهای تبلیغی اکیداً خودداری کنید.


6-   از ارسال پست های خارج از موضوع تاپیک اصلی خودداری کنید. تاپیکی که درمورد برداشت مخمر از استارتر است،  پستهایش هم باید در همین موضوع باشند و مثلاً کسی نباید درمورد خرید عصارۀ مالت پستی در آن تاپیک بگذارد.


7-   برای نوشتن و ارسال پست عجله نکنید بلکه سعی کنید نوشتۀ خود را بررسی کنید تا غلط املایی یا دستوری نداشته باشد تا دیگران در خواندن آن دچار مشکل نشوند. با حوصله طوری پرسش یا مطلب خود را عنوان کنید که هم خواندن و هم درک و فهم آن توسط دیگران راحت باشد.شما همیشه این امکان را دارید که قبل از ارسال پست ،پیش نمایش آنرا مشاهده و بررسی و درصورت نیاز اصلاح نمائید. همچنین بعد از ارسال و انتشار پست یا تاپیک هم امکان ویرایش آنرا خواهید داشت برای این منضور کافی است دکمۀ "اصلاح" در بالا سمت چپ پست/تاپیک را کلیک کنید.


8-   برای دریافت پاسخ از سوی دیگر کاربران کمی صبور باشید و ظرف مدت کمتر از 24 ساعت اقدام به ارسال پست مجدد برای بالا آوردن تاپیک خود نکنید همچنین تکرار تاپیک در تالارهای مختلف و ارسال پیغامهای خصوصی هم نه تنها کمکی نمی کند بلکه به خاطر تخلف تذکر دریافت خواهید کرد.. اعضاء انجمن آبجوسازانی مانند خود شما هستند که داوطلبانه به همدیگر کمک می کنند و نباید توقع داشته باشیم که بلافاصله پاسخ پرسش ما داده شود.حتی ارسال پیغام خصوصی هم کمکی به تسریع دریافت پاسخ به شما نخواهد کرد چون کاربران و مدیران انجمن وقتی وارد حساب خود شوند متوجه پستها و تاپیکهای تازه می شوند و به آنها پاسخ خواهند داد و به پیغامهای خصوصی اینچنینی ترتیب اثر داده نخواهد شد. پس صبور باشید.


9-   فقط از زبان و الفبای فارسی برای نوشتن مطالب خود استفاده کنید در صورت استفاده از حروف انگلیسی برای نوشتن جملات فارسی(فینگلیش) تاپیک یا پست شما حذف خواهد شد.


10-   یادتان باشد فقط از سیستم تاپیک/پست برای طرح پرسشها و مطالب آبجویی خود استفاده کنید نه از سیستم پیغام خصوصی که در اینصورت پیامتان بی پاسخ خواهد ماند.


-   چگونه برای خودم آواتار(تصویر شخصی) تعیین کنم؟

آواتار یک تصویر کوچک است که هر کاربر می تواند به دلخواه برای شخص خودش انتخاب و برای نمایش در انجمن درکنار نام کاربری خود استفاده کند.این تصویر هرچند می تواند تصویر واقعی خود کاربر هم باشد ولی عموماً اینگونه نیست و افراد همانطور که نام کاربری خود را یک نام مستعار برمی گزینند، یک تصویر غیرشخصی ولی مورد علاقۀ خود را هم انتخاب می کنند که تمایل دارند دیگر کاربران با دیدن آن هویت مجازی آنها در انجمن را به یاد بیاورند! این تصویر معمولاً بیشتر از 128 پیکسل در 128 پیکسل عرض و ارتفاع نداشته و سایز کوچکی (کمتر از 50 کیلوبایت) دارد.شما می توانید با مراجعه به بخش پروفایل یا "نمایۀ خود" و انتخاب منوی "ذخیرۀ تغییرات" و زیرمنوی "نمایۀ انجمن" به تنظیمات مربوط به آواتار خود دسترسی داشته باشید. در انجمن آبجوساز این امکان برای تمام کاربران وجود دارد که تصویر آواتار خود را از میان عکسهای موجود در پوشۀ آواتار خود سایت انتخاب کنند یا از  کامپیوتر خود یک عکس مناسب با ویژگیهای گفته شده را انتخاب و آپلود نمایند و یا اینکه با وارد کردن آدرس اینترنتی یک عکس از سایت دیگر آواتار خود را تعیین نمایند. توجه کنید که عکسی که برای آواتار انتخاب می شود نباید اندازۀ و سایز بزرگی داشته باشد چون به هرحال به اندازۀ تعیین شده کوچک خواهد شد.


-   چگونه اطلاعات شخصی خود را ویرایش کنم؟

برای فعالیت در انجمن آبجوساز لازم نیست که شما هیچ اطلاعات شخصی و هویتی واقعی خود را وارد کنید.تمام اطلاعات شما در قسمت "نمایه" قرار گرفته است و شما می توانید هر زمان که خواستید اقدام به ویرایش و حذف و اضافۀ آنها کنید.شما همچنین از منوهای مختلف نمایۀ خود می توانید تعیین کنید که چه اطلاعاتی از شما برای چه کسانی قابل نمایش باشد یا نباشد.در منوی " مشخصات شخصی" و یا زیرمنوی " خلاصۀ مشخصات " نمایۀ خود می توانید خلاصۀ اطلاعات کاربری خود را ببنید. از منوی "ذخیرۀ تغییرات" و زیرمنوی "تنظیمات حساب کاربری" می توانید نام کاربری، آدرس ایمیل و گذرواژۀ خود را تغییر دهید.همچنین تعیین کنید که آدرس ایمیل و حضور شما در انجمن برای دیگران آشکار یا مخفی باشد. از زیرمنوی "نمایۀ انجمن" می توانید آواتار، تاریخ تولد، جنسیت، متن شخصی برای نمایش زیر آواتار، امضاء برای نمایش زیر پستهایتان، عنوان و آدرس وب سایت یا وبلاگتان، حسابهای مختلف شبکه های اجتماعی یا پیام رسانی که عضو هستید و تعدادی از اطلاعات مربوط به تجربیات آبجوسازی خود را تعیین کرده،ویرایش یا حذف کنید.


-   دیگران چه اطلاعاتی از من را می بینند؟

اطلاعاتی که شما در صفحۀ "نمایۀ انجمن" خود به دلخواه  وارد می کنید در صفحۀ خلاصۀ مشخصات شما فقط برای دیگر کاربران عضو  قابل مشاهده خواهد بود.از جمله آواتار شما، تاریخ تولد، جنسیت، متن شخصی، امضاء، عنوان و آدرس وب سایت یا وبلاگتان، حسابهای مختلف شبکه های اجتماعی یا پیام رسانی که وارد کرده اید و فیلدهای اطلاعات مربوط به تجربیات آبجوسازی مانند سابقه و سطح فعلی آبجوسازی، سبکهای آبجوی مورد علاقه و غیره. بدیهی است غیر از نام کاربری و آدرس ایمیل بقیۀ این اطلاعات اختیاری است و شما می توانید جای آنها را خالی بگذارید. آدرس ایمیلتان درصورتی که تیک گزینۀ مخفی کردن آنرا در هنگام ثبت نام و یا بعدآ در "تنظیمات حساب کاربری" خود نزده باشید برای دیگر اعضاء قابل دیدن است درغیر اینصورت ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. نام کاربری، تاریخ عضویت، آخرین حضور شما در انجمن تعداد پست و تاپیک ارسالی و محتوای آنها و فایلهای پیوست و عکسهای ارسالی شما برای دیگر کاربران عضو انجمن قابل مشاهده خواهد بود.


-   چگونه برای دیگر کاربران پیغام خصوصی بفرستم؟

چنانچه مطلب شخصی و خصوصی دارید که نمی شود در تالارهای انجمن مطرح کرد و می خواهید فقط  با یکی از کاربران انجمن به طور خصوصی درمیان بگذارید می توانید از سیستم پیغام خصوصی استفاده نموده و برای آن کاربر یک پیام ارسال کنید. برای این منظور کافی است وارد سایت شده باشید و از منوی اصلی گزینۀ "پیغامهای خصوصی" و زیرمنوی "ارسال پیغام" را کلیک کنید تا وارد صفحۀ "پیغام جدید" شده و در آنجا با استفاده از ویرایشگر متن موجود اقدام به نوشتن پیام خود،ویرایش آن، افزودن لینک، تصویر و غیره کنید.قبل از زدن دکمۀ ارسال می توانید و بهتر است که ابتدا دکمۀ پیش نمایش را بزنید تا از درستی پیغامی که ارسال می کنید مطمئن شوید.توجه کنید که نام کاربر و موضوع پیام خود را وارد کرده باشید و چنانچه مایل هستید یک نسخه از این پیغام در صندوق پیامهای ارسالیتان ذخیره شود،تیک گزینۀ مربوط به آن را بزنید. همچنین یادتان باشد از سیستم پیغام خصوصی نباید برای پرسیدن پرسشهای آبجویی استفاده کنید اینگونه پرسشها و کلاً تمام مطالبی که می شود را باید در انجمن و تالار مربوط به خودش مطرح نمائید وگرنه پیغامتان بی پاسخ خواهد ماند.
 
-   چگونه کاربران دیگر را به فهرست دوستان خودم اضافه کنم؟

برای افزودن کاربران دیگر به فهرست دوستان خود می توانید به صفحۀ نمایۀ خود رفته و از منوی "ذخیرۀ تغییرات" و زیرمنوی "فهرست دوستان/نادیده گرفته شده ها" وارد صفحۀ " ویرایش فهرست دوستان" خود شوید. در آنجا فهرستی از تمام دوستان خود را مشاهده می کنید و می توانید از فرم پایین صفحه برای افزودن دوستان تازه استفاده کنید. کافی است نام کاربری شخص مورد نظرتان دقیقاً در کادر مربوطه بنویسید و صبر کنید تا سیستم آن کاربر را شناخته و در یک دکمۀ کوچک زیر همان کادر نمایش دهد. روی آن دکمه کلیک کرده و سپس دکمۀ "افزودن" را کلیک کنید. خواهید دید که کاربر مورد نظر به فهرست دوستانتان اضافه شده است.


-   چگونه فهرست سیاه ایجاد کنم؟

شما می توانید یک یا چند تن از کاربران انجمن را که مایل نیستید با آنها در ارتباط بوده و اخبار و اطلاعیه های آنها را دریافت کنید در لیست سیاه یا نادیده گرفته شده های خود قرار دهید. برای این منظور کافی است به صفحۀ نمایۀ خود رفته و از منوی "ذخیرۀ تغییرات" و زیرمنوی "فهرست دوستان/نادیده گرفته شده ها" وارد صفحۀ "ویرایش فهرست نادیده گرفته شده ها" خود شوید. در آنجا فهرستی از تمام افرادی که نادیده گرفته اید را مشاهده می کنید و می توانید از فرم پایین صفحه برای افزودن کاربران جدید به این فهرست استفاده کنید. کافی است نام کاربری شخص مورد نظرتان دقیقاً در کادر مربوطه بنویسید و صبر کنید تا سیستم آن کاربر را شناخته و در یک دکمۀ کوچک زیر همان کادر نمایش دهد. روی آن دکمه کلیک کرده و سپس دکمۀ "افزودن" را کلیک کنید. خواهید دید که کاربر مورد نظر به فهرست نادیده گرفته شده ها اضافه شده است.


-   چگونه عضو گروه های کاربری مختلف شوم؟

برای این منظور کافی است به صفحۀ نمایۀ خود رفته و از منوی "ذخیرۀ تغییرات"، آخرین زیرمنو که "عضویت در گروه کاربری" نام دارد را انتخاب نمائید. این صفحه مشخص می کند درحال حاضر عضو چه گروهی در انجمن هستید و همچنین گروه های کاربری که می توانید به آنها بپیوندید هم در این صفحه معرفی شده اند.همۀ اعضاء پس از ثبت نام به صورت پیش فرض در گروه کاربران ثبت شدۀ معمولی عضو می گردند که در انجمن آبجوساز با عنوان "علاقمند آبجوسازی" مشخص می شوند. اما هر کاربری می تواند به دلخواه و بدون نیاز به تأیید عضو یکی از گروه های کاربری تخصصی شود و به جای عنوان علاقمند آبجوسازی از عنوان آن گروه کاربری استفاده کند مثلاً شما می توانید برحسب تجربۀ آبجوسازی خود عضو یکی از سه گروه "آبجوساز تازه نفس" یا "آبجوساز ماهر" و یا "آبجوساز حرفه ای" شوید.ممکن است گروه های کاربری دیگری هم توسط مدیریت سایت در دسترس قرار بگیرند که کاربران بتوانند برای پیوستن به آنها درخواست دهند. یا گروه هایی که برحسب تعداد پست ارسالی افراد قابل انتخاب باشند. درهرصورت تمام این گروه ها از همین صفحه در دسترس شما قرار خواهند گرفت.


-   چگونه حساب کاربری خود را حذف کنم؟

چنانچه بخواهید به عضویت و فعالیت خود در انجمن و وب سایت آبجوسازی خانگی خاتمه دهید می توانید به نمایۀ خود رفته  و سومین گزینه در منوی نمایه با نام "امکانات مدیریت" و زیرمنوی "حذف حساب کاربری کاربر" را انتخاب کنید. در آنجا گذرواژۀ خود را وارد کرده و روی دکمۀ بله کلیک می کنید تا حساب شما حذف گردد. شما هرموقع بخواهید می توانید دوباره در انجمن ثبت نام نموده و یک حساب کاربری تازه برای خود ایجاد نمائید.
13
رازک و رازک زنی / منتقل شده: تکثیر رازک
« در: ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۴:۱۸ »
 این تاپیک به دلیل وجود تالار مخصوص موضوع آن انتقال داده شد به [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ].

[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]

14
 این تاپیک به دلیل وجود تالار مخصوص برای موضوع آن انتقال داده شد به [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ].

[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]

15
 این تاپیک به دلیل موضوع نامتناسب با این تالار انتقال داده شد به [میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ].

[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]

صفحه(ها): [1] 2
anything