inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

نویسنده تاپیک: تقطير دوباره عرق  (دفعات بازدید: 185 بار)

آفلاین Arahed

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 3
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير دوباره عرق
« در: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹:۵۵ »
با سلام
دو سال پيش حدود ٣٠ ليتر عرق از كشمش درست كردم كه بعلت بي تجربگي هم بوي گوگرد و هم بوي كپك ميده، و اين مدت به علت بوي بد بلا استفاده مسانده، ميخواستم بپرسم اگه دوباره اين عرق رو با روش جديد تقطير كنم و بوي بدش رو بگيرم لازمه دوباره بمونه تا آميزه بشه؟
و در كل ايا عرق كشمش احتياج به أميزه شدن داره؟
ممنون

آفلاین INFIDEL

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 133
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير دوباره عرق
« پاسخ #1 در: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱:۰۴ »
با درود

قربان روش تقطیر جدید که اشاره داشتید به چه صورت هست ؟

آفلاین واتوواتو

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 113
  • زشت باش، ولی خودت باش
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير دوباره عرق
« پاسخ #2 در: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۹:۲۰ »
با درود
عرق کشمش هم مثل همه ی عرق ها نیاز به آمیزه شدن دارد ولی نه مثل براندی ها دراز مدت.
بعد از تقطیر مجدد در اصل مشروب جدیدی ساخته میشود پس نیاز به آمیزش دارد.
.
حالا بنده هم یک سوال دارم
خواستم بپرسم شما به چه روشی میخواهید این بو رو از بین ببرید؟ اگر راهکاری برای این موضوع دارید به ما هم بگویید.
من خودم همچین مواقع که عرقم بد بو شود آن را یکماه با نعنا آمیزه میکنم و راه دیگری بلد نیستم
زشت باش، ولی خودت باش

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Arahed

آفلاین Arahed

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير دوباره عرق
« پاسخ #3 در: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳:۴۳ »
ممنون از پاسخ ها
روش کاملا تجربی و به نوعی بر اساس یک اتفاق حاصل شد،
بنده برای تقدیر از دستگاه گلابگیری استفاده میکنم و برای صرفه جویی در مصرف آب یک برج خنک کننده ساختم و روی دستگاه اضافه کردم، عملکرد برج به حدی خوب هست که آب کاملا خنک میماند، در یکی از دف‌هات تقطیر ناخواسته شعله اجاق خیلی کم بود و بعد از حدود ۵ ساعت کلا یک لیتر محصول نهایی بدست آمد، که تنها بویی که داشت عطر ملایم کشمش بود، بعد ها به این نتیجه رسیدم که دمای دیگ در زمان تقطیر حدود ۶۵ درجه بوده
البته این روش برای من و با تجهیزات فعلیم نتیجه خوبی میده، شما هم می‌توانید آزمایش کنید

آفلاین Fmrfmr

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 98
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير دوباره عرق
« پاسخ #4 در: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴:۳۳ »
لطفا یه عکس از سیستمتون بگذارید.اگه همراه توضیح مختصر باشه که عالی میشه چون من هم دغدغه مصرف آب را دارم

آفلاین Majid66

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 4
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير دوباره عرق
« پاسخ #5 در: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵:۴۲ »
دوباره تقطیر کن از فیلتر کربن استفاده کن. یه مقدار کشمش بخابون موقع تقطیر کشمش بریز تو دیگ.

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: Arahed

آفلاین Arahed

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير دوباره عرق
« پاسخ #6 در: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷:۱۳ »
سیستم کلا داخل یه محفظه ست، برای اینکه ازش عکس بگیرم باید کلا بازش کنم که خیلی زمانگیره ولی توضیح میدم چون خیلی سادست،
یک تکه لوله پولیکا به قطر ۲۰ سانتیمتر به ارتفاع ۳۰ سانتیمتر، یک طرف لوله رو با توری آلومینیومی ضخیم پوشوندم، تعدادی چوب به ابعاد ۱/۵ در ۱/۵ سانتیمتر با طول های متغیر ترجیحا چوب جنگلی که مقاومت بالایی در برابر آب داره تهیه کردم و بصورت شبکه ای و اجری روی توری داخل لوله چیدم، هر ردیف تقریبا ۵ قطعه چوب کافیه، ردیف ردیف چوبها رو چیدم و بالا اومدم تا حدودا یک شیکه چوبی به ارتفاع ۲۰ سانتیمتر داخل لوله پولیکا ایجاد شد، یک تکه لوله آلومینیومی رو گرد کرده یک انتهاش رو کور کردم و تعدادی سوراخ ۳ میلیمتری روش زدم و روی ردیف آخر چوب گذاشتم، انتهای دیگر لوله آلومینیومی رو بوسیله شلنگ به یک پمپ کوچک زیر آبی وصل کردم، شلنگ باید قدری بلند باشه که بشه پمپ رو آزادانه داخل قسمت خنک کن گلابگیری بشه قرار داد، در انتها یک هواکش پلاستیکی ۲۰ سانتیمتری رو روی لوله پولیکا نصب کرده و کل سیستم رو‌ روی یه خنک کن گلابگیری قرار دادم،
وقتی پمپ و هواکش روشن بشه آب داخل خنک کن گلابگیری پمپ میشه و روی شبکه چوبی میریزه و به وسیله باد هواکش کاملا خنک میشه،
هواکش رو الکتریکی ها دارن و پمپ زیر آبی هم از لوازم آکواریوم فروشا میشه تهیه کرد
سوالی دو در خدمتم

آفلاین Fmrfmr

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 98
    • مشاهدۀ نمایه
تقطير دوباره عرق
« پاسخ #7 در: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳:۱۸ »
بسیار عالی اگه تونستید یه عکس از بیرون و نصب فن هواکش بگذارید.