inequality

خوش آمدید, میهمان گرامی
لطفاً برای فعالیت در انجمن و استفاده از امکانات سایت ثبت نام کنید.
چنانچه قبلاً ثبت نام کرده اید، با درج مشخصات کاربری خود وارد شوید.

اخبار:

* آخرین پست ها

پاسخ : عرق توسط kamran674
[امروز ساعت ۰۲:۰۱:۳۸]

پاسخ : استخراج امیلاز از جوانه گندم؟ توسط kamran674
[امروز ساعت ۰۱:۵۵:۱۴]

پاسخ : عرق توسط kamran674
[امروز ساعت ۰۱:۳۷:۳۱]

پاسخ : گرفتن عرق از تفاله شراب توسط Yasfal
[امروز ساعت ۰۱:۳۴:۰۰]

پاسخ : زنگ زدن داخل لوله مسی توسط Yonas
[امروز ساعت ۰۱:۱۴:۳۸]

پاسخ : عرق توسط Yonas
[امروز ساعت ۰۱:۰۳:۲۹]

نویسنده تاپیک: دستگاه تقطیر  (دفعات بازدید: 867 بار)

آفلاین مملی

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 3
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« در: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵:۴۴ »
با سلام خدمت اساتید گرامی
من جدیدا شروع به عرق گیری کردم و زیاد اطلاعات ندارم.البته خیلی از تاپیک های انجمن را خواندم.متوجه شدم کارم اشتباه بوده
بنده دیگی که عکس اون پیوست شده را تهیه کردم.با خرما ازش گرفتم که خیلی طعم و بوی بدی داشت واصلا قابل خوردن نیست.اینطور که از دیگر تاپیکها متوجه شدم بخاطر نبود مس هست.و شاید اصلا این دیگ به درد این کار نمیخوره.
از اساتید محترم خواهش دارم راهنمایی بفرمایند که راه حل چیست
(عکس از فضای مجازی برداشته شده)

به این پست 1 فایل،پیوست شده است.برای مشاهده یا دانلود لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
image.jpg

mohammad1981

• میهمان گرامی
دستگاه تقطیر
« پاسخ #1 در: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۷:۵۸ »
سلام
دستگاه تقطیر خوب اگر بخوای برات میسازم به 400 تومن 20 لیتری

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: مملی

آفلاین Maziar v8

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 101
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #2 در: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵:۱۱ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
با سلام خدمت اساتید گرامی
من جدیدا شروع به عرق گیری کردم و زیاد اطلاعات ندارم.البته خیلی از تاپیک های انجمن را خواندم.متوجه شدم کارم اشتباه بوده
بنده دیگی که عکس اون پیوست شده را تهیه کردم.با خرما ازش گرفتم که خیلی طعم و بوی بدی داشت واصلا قابل خوردن نیست.اینطور که از دیگر تاپیکها متوجه شدم بخاطر نبود مس هست.و شاید اصلا این دیگ به درد این کار نمیخوره.
از اساتید محترم خواهش دارم راهنمایی بفرمایند که راه حل چیست
(عکس از فضای مجازی برداشته شده)
مشکل دستگاهت نیست،اگر خیلی تند و تیزه احتمالا سر و ته تقطیر و درست جدا نکردی

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: واتوواتو, مملی

آفلاین واتوواتو

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 357
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #3 در: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹:۴۰ »
با درود
دوست عزیز وجود مس در تقطیر بسیار خوب است ولی نبود مس اینقدرها تاثیر گذار نیست.
باید در عرقگیری کمی حوصله و ظرافت به خرج بدهی و عرقگیری را به آهستگی و کُندی انجام دهی. سرتقطیر و ته تقطیر را جدا کنید و نکته مهم اینکه پس از عرقگیری همیشه عرق تُند و تیز است و باید مدتی بماتد حداقل دوهفته.
کلا عرق هرچه بیشتر بماند خوش خوراک تر میشود
زشت باش، ولی خودت باش

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: مملی

آفلاین flboy

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 5
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #4 در: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱:۱۱ »
با سلام
من با توجه به راهنمایی های دوستان در همین سایت یک کندانسور ساختم و از اون استفاده کردم بسیار بسیار محصول خوش خوراک و نابی از کار در آمد البته قلب تقطیر را استفاده کردم تنها مشکلم کدر و زرد شدن محصول بود که مشکلی ندارم باهاش ولی اگه بتونم حلش کنم خیلی عالی میشه. و اما کندانسوری که ساختم حدود 130 هزارتومن هزینه لوله های مسی و اتصالاتش شد و 250 هزارتومن هم به یه سازنده دادم تا با جوش نقره اونها رو به هم متصل کنه 53 سانمتیمتر طول کندانسورم هست و حدود 25 سانت هم از سر دیگ بالاتر هست ضمنا از یه دیگ مثلا روحی که تو بازار موجود هست به قیمت 80 هزار تومن استفاده کردم که قصد دارم درب اونرو به مس تغییر بدم و بخش کندانسور رو به درب مسی جوش نقره بدم در حال حاضر اتصالات کندانسور و درب دیگ برنجی هست همچنین برای استفاده نکردن از خمیر نان برای جلوگیری از خروج بخار قصد دارم از خیابان ناظم الاتبا تهران واشر نسوز تهیه کنم و درب دیگ را با یه کم وسیله فلزی از بیرون مثل زود پزهای مادر بزرگای قدیم که چدنی بود سر جاش محکم کنم ولی دنبال یه آشنا هستم که یه دیگ استیل برام بسازه و همین کارو روش اجرا کنم که تا الان موفق نشدم اگر اساتید نظری دارند که میشه بهتر این دستگاه رو ساخت خواهش میکنم دریق نکنند تا همه بتونیم استفاده کنیم. ضمنا پیشاپیش از توجه همه اساتید تشکر میکنم
در ضمن این اولین پست من تو این فروم هست و از اینکه اینجا رو پیدا کردم واقعا خوشحال هستم عکس کندانسور را هم در آینده ای نزدیک همینجا قرار میدم
ممنونم ضمنا کندانسورم دقیقا شبیه ابن عکس ساختم

به این پست 1 فایل،پیوست شده است.برای مشاهده یا دانلود لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
potstill.jpg

آفلاین Baraka

• علاقمند آبجوسازی
  • *
  • تعداد پست کاربر: 16
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #5 در: ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶:۱۴ »
دوست عزیز ایده اولیه کندانسور منم شبیه به همین دستگاه بود ولی اشکالاتی دیدم اول اینکه  بایددایما این آب داخل لوله خارجی در گردش باشه تا خنک کاری خوب انجام بشه که اگر از شیرآب منزل برای ورودی و چاه برای خروجی استفاده بشه کلی شلنگ بازیو هدر رفت آب داریم و درضمن در هرجایی مورد استفاده نداره چون باید اجاق و چاه و شیر آب نزدیک هم باشه تازه با کلی هدر رفت آب و محصول خروجی هم دمای پایینی نداره چون باید دمای محصول حدود 20 درجه باشه تا الکل سنجی درستی داشته باشه
به ذهنم زد میشه کندانسور مارپیچ طراحی کرد درون ظرفی گذاشت آب بند کرد و مقداری آب خنک داخلش ریخت و از قبل چندتا بطری دلستر یخ زده در فریزر داشت که برای خنک کاری به وسط لوله مارپیچ انتقال داد و بعد از یکساعت اون بطری اولو با بطری دوم جایگزین کرد که همیشه دمای خیلی سردی داخل کندانسور مارپیچ داشته باشیم
مزایاش
نیازی به هدر رفت آب نداره
دمای کندانسور خیلی سرده و محصول خنکی خارج میشه
در هر جایی بدون وجود شیر آب و چاه خروجی قابل استفادس
نیازی به شلنگ بازی نداره و باعث خیس شدن محیط نمیشه
حالا کارم که تموم بشه سعی میکنم عکس از کندانسورم در تاپیک خودم که ساخت کندانسور مسی دست ساز هست قرار بدم

آفلاین Maziar v8

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #6 در: ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴:۴۵ »
دوستان من به کندانسورهاتون کاری ندارم ولی خواهشن سیستم خنک کننده برای دستگاهتون بسازیدیعنی از طریق یه لوله آب گرم شده را به درون رادیاتور بفرستید تا بافن خنک بشه و از لوله ورودی دوباره برای خنک کردن کندانسور وارد بشه،خیلی خرجی هم نداره ،یه رادیاتور پراید با فن 220 ولت، و یک پمپ آب، من یکی عرقی که با هدر رفتن آب کشیده شده از گلوم پایین نمیره

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: hojijon, Hamid17tehrani

آفلاین Maziar v8

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #7 در: ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶:۵۶ »
[میهمانان مجاز به مشاهدۀ لینکها نیستند.لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید ]
دوست عزیز ایده اولیه کندانسور منم شبیه به همین دستگاه بود ولی اشکالاتی دیدم اول اینکه  بایددایما این آب داخل لوله خارجی در گردش باشه تا خنک کاری خوب انجام بشه که اگر از شیرآب منزل برای ورودی و چاه برای خروجی استفاده بشه کلی شلنگ بازیو هدر رفت آب داریم و درضمن در هرجایی مورد استفاده نداره چون باید اجاق و چاه و شیر آب نزدیک هم باشه تازه با کلی هدر رفت آب و محصول خروجی هم دمای پایینی نداره چون باید دمای محصول حدود 20 درجه باشه تا الکل سنجی درستی داشته باشه
به ذهنم زد میشه کندانسور مارپیچ طراحی کرد درون ظرفی گذاشت آب بند کرد و مقداری آب خنک داخلش ریخت و از قبل چندتا بطری دلستر یخ زده در فریزر داشت که برای خنک کاری به وسط لوله مارپیچ انتقال داد و بعد از یکساعت اون بطری اولو با بطری دوم جایگزین کرد که همیشه دمای خیلی سردی داخل کندانسور مارپیچ داشته باشیم
مزایاش
نیازی به هدر رفت آب نداره
دمای کندانسور خیلی سرده و محصول خنکی خارج میشه
در هر جایی بدون وجود شیر آب و چاه خروجی قابل استفادس
نیازی به شلنگ بازی نداره و باعث خیس شدن محیط نمیشه
حالا کارم که تموم بشه سعی میکنم عکس از کندانسورم در تاپیک خودم که ساخت کندانسور مسی دست ساز هست قرار بدم
کندانسور من تقریبا همین شکلیه که شما میگی،ولی حرارت اونقدر زیاد میشه که یک قالب یخ و خیلی خیلی زود آب میکنه

آفلاین flboy

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #8 در: ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶:۴۳ »
با سلام خدمت دوستان عزیر
بله دقیقا من هم قصد دارم تا 10 روز آینده که فرایند تخمیر به اتمام می رشد و تقطیر آغاز هواهد شد سیستم سیرکوله آب همراه با خنک کننده درست کنم به دو دلیل هم اینکه از شلنگ کشی راحت میشم دوم اینکه دیگه نیازی به مصرف بیش از حد آب نیست
تو گوگل زدم یه چیزی پیدا کردم به اسم المان خنک کننده TEC که ظاهرا تکنولوزی جالبیه فقط مسینکه خیلی پایدار نیست یعنی ممکنه وسط تقطیر المان بسوزه و دیگه آب خنک نشه که دارم واسش یه جایگزین پیدا میکنم قیمتشم حدود 25 هزار تومنه تو بازار اگه نتیجه گرفتم حتما عکس و مشخصات قرار می دم
دوستان برای دیگ استیل چه میشه کرد کسی آشنا نداره؟

آفلاین Baraka

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #9 در: ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۲:۰۸ »
برای همین میگم قطر مارپیچ جوری انتخاب بشه که اندازه بطری یک لیتری باشه که از قبل چند بطری دلستر آب پرکرده در فریزر یخ زده داشته باشی تا آب شد بعدی رو جایگزین کنی بدون اینکه حجم آب داخل مخزن بیشتر بشه بواسطه ذوب شدن یخها

آفلاین Baraka

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #10 در: ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰:۱۲ »
دوست عزیز واقعا نمیدونم میشه جواب گرفت یا نه
چون فن هوا رو به گردش درمیاره هوایی هم در منزل هست حدود 25-30 درجه هست درسته برای خنک کنندگی موتور ماشین با دمای 100 درجه خوبه و این سیستم در موتور ماشین کاربرد داره ولی اینکه بتونه محصول رو خنک تحویل بده یه حرف دیگس
 منظور شما هم این هست که آب داخل مخزن بیاد داخل یه رادیاتور جدا با فن خنک بشه و دوباره برگرده داخل مخزن
 این سیستم حتما پمپ گردش میخواد ترموستات میخواد که آب داخل رادیاتور بمونه خنک بشه بعد بگرده
 صدای فن ها و جاگیری رادیاتور مجزا هم هست البته من اینارو از رو سیستم خنک کنندگی ماشین گفتم از سیستم شما تصوری ندارم کاش عکسشو میزاشتید تا بتونیم بهتر نظر بدیم

آفلاین flboy

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #11 در: ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۸:۲۷ »
با سلام
من میخوام هر دو سیستم رو پیاده کنم هم مبحث یخ داخل مخزن گردش آب و هم رادیاتور البته رادیاتوری قصد دارم بسازم 23.5 سانت طول و 12 سانت عرضشه از 2 تا فن 220 ولت بدون صدا و پر قدرت که در کنار هم قرار میگیرند دقیقا همین اندازه میشن فن ها هم برای رک های سرور هست که بسیار پربازده هست البته برای رک ها. رادیاتور را سفارش دادم برای فردا آماده خواهد شد بعد از اینکه تخویل گرفتمش عکسشو میزارم اینجا دادم با لوله مسی بسازن چون انتقال گرما در مس بهتر انجام میشود امیدوارم تاثیر گذار باشد

آفلاین Baraka

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #12 در: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۵:۴۱ »
سلام
حجم دیگ شما چقدره؟
و همچنین عکس فراموش نشود
ضمنا چون مدار شما بسته هست میتوانید از مایع دیگری غیر از آب استفاده کنید یا مخلوط آن که باعث رسوب و گرفتگی رادیاتور نشه
ولی سیستم جالبی میشه

آفلاین flboy

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #13 در: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۰:۲۶ »
سلام
والا من تو دیگم حدود 40 لیتر مایع شراب کشمش میریزم ولی بیشتر هم جا میشه محض اطمینان. ضمنا دیگم روحیه ولی آلمینیومش فک کنم بیشتره به اسم روحی دادن به من. قصد دارم یه دیگ استیل تهیه کنم ولی متاسفانه هنوز موفق نشدم کسی رو پیدا کنم که برام بسازه.
بله دقیقا قصد دارم مایع آب رادیاتور خودرو داخلش بریزم چون رادیاتورم از جنس مس هست به سرعت جرم میگیره احتمالا و دیگه قابل استفاده نیست و باید دوباره کلی هزینه کنم به همین دلیل میخوام از آب رادیاتور استفاده کنم

آفلاین Maziar v8

• علاقمند آبجوسازی
  • *
    • مشاهدۀ نمایه
دستگاه تقطیر
« پاسخ #14 در: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴:۴۲ »
خیلی هم عالی دارید پیش میرید، درباره ترموستات باید بگم که ترموستات در ماشین عکس چیزیه که ما میخوایم،اونجا باعث میشه آب از یه دمایی پایین تر نیاد،در واقع وقتی بسته میشه آب تو سیلندر نگه میداره تا نره تو رادیات و خنک بشه،ولی ما در اینجا میخوایم پمپ مایع خنک کننده و مداوم بچرخونه و فنهای رادیات هم اون و مداوم خنک کنه،نه مثل ماشین آمپر که رفت بالا فن روشن بشه،فقط بهتره در فضای باز استفاده بشه چون داخل منزل مثل یک شوفاژ قوی هوا رو گرم میکنه

کاربرانی که از این پست تشکر کرده اند: flboy